• Fantasy

Banana Fish (2018) (seriál)

Silný príbeh, ktorý po pozretí do samého konca nenechá človeka pokojného. Zhltla som ho za dva dni a potom ho ďalšie štyri predýchavala. Niekto sa na to pozerá ako na nejaký mafiánsky príbeh, kde je každý záporák úchyl a kde stále dookola omieľajú Banana fish. Lenže po siedmych epizódach to celé naberá úplne iný smer a vy zrazu neviete, kto je dobrý, kto zlý a komu môžeme veriť. Emocionálny break down prichádza v momente, keď si uvedomíte, že medzi týmto všetkým je jeden zlomený chlapec, ktorého drží pri zmysloch len pomsta toho, kto mu už od detstva ubližoval a ochrana toho, kto sa v jeho živote objavil úplnou náhodou. Preto je ten koniec najemotívnejší. Keď som si Banana fish zapla, bola som psychicky v poriadku, ale keď som ho dopozerala, mala som od toho veľmi ďaleko. Je to naozaj silné a podľa mňa to dostane úplne každého, kto vie čítať medzi riadkami.

Náš vůdce (2008)

Tento film sme pozerali v škole, v rámci občianskej náuky. Učiteľka nám poukázala na to, že diktatúra sa stále môže vrátiť. Dej bol zaujímavý a väčšina spolužiakov, vrátane mňa ho pozerali bez dychu, očakávajúc, čo sa stane ďalej. Dobrovoľne by som po takomto filme asi nesiahla, ale som rada, že som mala príležitosť ho vidieť, pretože kolektív robí naozaj svoje a nie vždy v dobrom zmysle slova.

Brothers Conflict (2013) (seriál)

Hm... takto, toto anime som objavila náhodou, a keď som videla obsah, musela som si ho pustiť. Úprimne? Na jednej strane som očakávala niečo horšie, ale na druhej si viem predstaviť omnoho lepšiu verziu. Podľa môjho osobného názoru tu vystupuje priveľa hlavných postáv a tak nemajú dostatok času na rozvinutie charakteru, čo bolo asi najväčším problémom. Vezmime si napríklad idola. Po dokopy pätnástich epizódach (keď počítam aj špeciál a OVA) som neprišla na to, čo si o ňom myslieť. Mojimi favoritmi boli Yuusuke, Tsubaki a Natsume. Na iných stránkach som našla reakcie, v ktorých sa písalo, že sa jedná o zvrátenosť, keďže sú súrodencami, ale ja si to nemyslím. Za prvé, sú nevlastní súrodenci a za druhé, neskôr sa dozvieme, ako to s Emmou vlastne je. Podľa mňa bolo najbláznivejšie (a nie v tom dobrom zmysle) to, že sa do nej zaľúbili úplne všetci. Jediní, u koho sa neprejavili žiadne známky pobláznenia boli Hikaru a Wataru. Aj keď, pri Hikaruovi si nie som príliš istá.

Kouzelná Beruška a Černý kocour - Timetagger (2019) (epizoda)

Väčšina celého fandomu predpokladá, že na túto epizódu bude nadväzovať piata séria. Myslíme si, že spolu s ďalšími nebola len vytrhnutá z kontextu, ale že bude mať nejaký význam v budúcnosti.

Kouzelná Beruška a Černý kocour - Glaciator (2016) (epizoda)

Ja si nemôžem pomôcť, ale toto je jeden z najlepších a zároveň najsmutnejších dielov. Scénu z balkóna mám v hlave už veľmi dlho a doteraz si pamätám celý ten rozhovor, ktorý prebehol medzi Mari a Chatom.

Sedm smrtelných hříchů - Špetka chaosu (2021) (epizoda)

Nie, nie a nie! Nie! Celý seriál sa ož doposiaľ točil okolo Svätej vojny a tam to malo skončiť! Toto, čo sa tam deje teraz už ide mimo pôvodného námetu. Merlin som nemala rada, ale toto som od nej naozaj nečakala

Já, Victor - Série 2 (2021) (série)

Wau.... druhá séria bola jednoducho úžasná. Postavy sa vyvinuli a ukázali svoj skutočný charakter. Ale ten koniec ma neskutočne dostal. Už teraz viem, že čakanie na tretiu sériu bude nekonečné a veľmi bolestivé... Ale takisto viem, že to bude stáť za to, pretože ja som v tíme Venji

Šingeki no kjodžin - Bóaku (2021) (epizoda)

Taká napínavá scéna musela skončiť predčasne... Na pokračovanie epizódy si pravdepodobne počkáme ďalší týždeň, Toto bola jedna z najlepších častí, dej sa niekam posunul a ja verím, že po pokračovaní sa dozvieme omnoho viac o plánoch našich postáv.