• Fantasy

Škola dobra a zla (2022)

Som jedna z tých, ktorí čítali knihu. Keď som videla úplne prvý trailer, no... vlastne iba taký "first look", bola som sklamaná. SGE obsahuje rozsiahly príbeh a množstvo udalostí, ktoré sa nedajú len tak jednoducho vsunúť v dva a pol hodinovom filme. Neskôr vyšiel naozajstný trailer a ja som zostala príjemne prekvapená, zatiaľ čo sa všetko moje sklamanie posunulo niekam do úzadia. Úprimne povedané, nerozumiem, prečo má film tak nízke hodnotenie. Áno, nebolo to dokonalé, ale aj tak to bolo úžasné. Dej nebol úplne mimo pôvodného príbehu a musím povedať, že som čakala niečo oveľa horšie. V knihe je len pár vecí odlišných a všetko ostatné je rovnaké. Nemôžem uveriť týmto číslam, takže dúfam, že SGE si čoskoro nájde väčšie množstvo fanúšikov. Dokonca aj herecké obsadenie bolo skvelé a toho som sa obávala najviac. No, Tedros mal byť očarujúci princ a Agi škaredá čarodejnica, ale výkony týchto hercov boli také dobré, že ma ani nezaujímalo, ako vyzerali. Len dúfam, že táto filmová séria nebude zrušená, pretože teraz naozaj potrebujem ďalšiu časť! Netflix predsa dokončil hneď niekoľko nie tak dobrých filmov a seriálov, takže dúfam, že toto nezrušia skôr, ako sa príbeh skončí, pretože ako vieme, príbeh Sophie a Agathy sa práve začal.

Vice Versa (2022) (seriál)

Budem úprimná, spočiatku som si Vice versa pozrela len kvôli Jimmymu, do ktorého som sa zamilovala už v Bad Buddy. Od seriálu som nemala priveľké očakávania, ale zostala som príjemne prekvapená a to v tom najlepšom zmysle slova. Každú epizódu som hltala so spadnutou sánkou a netrpezlivo čakala na ďalšiu. Jimmy a Sea majú medzi sebou dokonalú chémiu a diváci je jednoducho podľahnú, či sa im to páči alebo nie. Príbeh bol jednoducho skvelý, aj keď som spočiatku bola trochu zmätená, keďže som si myslela, že OhmNanon sú v pôvodnom vesmíre a JimmySea v tom druhom, no hneď ako som sa zorientovala v dianí, podľahla som nielen hereckým výkonom, ale aj perfektne premyslenému deju. Úprimne dúfam, že sa dočkáme nejakého spin offu, pretože ja chcem vedieť, ako sa skutočný Tess a Pakorn potrápili so svojou situáciou, keďže vieme, že to medzi nimi bolo pomerne komplikované predtým ako "zomreli". BONUS: Perfektný soundtrack. Jimmy, Sea, ale aj Indy majú neskutočne krásne hlasy. Chcela by to nejaké prespievanie do angličtiny, aby sa pesničky dostali k viac ľuďom.

KinnPorsche (2022) (seriál)

A vraj dokonalosť neexistuje. Fajn, je tu zopár vecí, s ktorými sa tak úplne nestotožňujem, ako napríklad záverečné odhalenie a fakt, že Kim a Porchay nedostali toľko priestoru, ako by si zaslúžili, no to sú len drubné detaily. Pevne verím, že záver mal svoje opodstatnenie pre druhú sériu, inak ma to naozaj bude mrzieť. Všetky páry, Kinn a Porsche, Vegas a Pete, Kim a Porchay mali naozaj skvelú dynamiku. Všetky boli výnimočné a vynikali v niečom úplne inom. A potom tu bol chudák Tankhun, ktorý zostal sám, ja však verím, že sa to napraví. Aj keď... dobre, uznávam, Tankhun je dokonalý aj bez druhej polovičky. Povedzme si pravdu, aj napriek svojmu mentálnemu stavu bol najracionálnejšie zmýšľajúcou postavou a neraz bol práve on tým, kto zachránil niekomu život. Moja láska bola Kim a jeho pesnička It´s you (anglický preklad) ktorú som si dokonca uložila aj na spotify. Ako už niekto povedal, Kinnporsche bola najočakávanejšou BL drámou tohto roku a nastavila latku naozaj vysoko, takže v budúcnosti budú mať tvorcovia naozaj ťažkú úlohu, pokiaľ to budú chcieť prekonať.

Buffy, přemožitelka upírů - Tabula rasa (2001) (epizoda)

Willow urobila čo urobila a podľa mňa si svoje následky právom zaslúžila. Napriek všetkému ju mám stále rada a verím, že to dopadne dobre. A samozrejme spuffy <3

KinnPorsche - Episode 11 (2022) (epizoda)

Od začiatku si hovorím, že jednu nemenovanú postavu nemám rada a nebudem mať, nech sa deje čokoľvek. Tušila som, že za jeho správaním bude niečo väčšie, hlbšie a silnejšie, čo ma nakoniec aj tak prijme zamilovať si ho, ale chcela som sa tomu vyhnúť najviac ako sa dalo. Snaha bola, ale zlyhala som.

Buffy, přemožitelka upírů - Zaplavená (2001) (epizoda)

Keď si myslíte, že Spikea už viac milovať nemôžete, dokáže vám presný opak. Už teraz mi je smutno pri pomyslení na to, že viem čo všetko ho do konca seriálu ešte čaká.

Buffy, přemožitelka upírů - Série 5 (2000) (série)

Tak toto bolo... niečo. Na začiatku som naozaj netušila, čo môžem od série očakávať. Kde sa tu vzala Buffyna sestra, o ktorej nebola v predošlých štyroch sériách ani zmienka? Našťastie sa vzápätí všetko vysvetlilo a to ma ešte viac nabudilo k tomu, aby som pokračovala ďalej. Hlavný záporák bol naozaj originálny, milovala som jej povahu a popravde, vedela by som si predstaviť, že Glory by sa podobne ako Anya pridala na stranu Buffy. Spike opäť hviezdil, tam sa ani nie je o čom baviť. Som nesmierne rada za to, čo Buffy urobila (nemyslím ten koniec, ale to pár epizód pred ním) a verím, že sa to odteraz bude vyvíjať iba tým správnym smerom. Youtube mi už stihol prezradiť, čo sa bude diať ďalej, ale vidieť to takto pekne za sebou bude predsa len niečo iné.

Manner of Death (2020) (seriál)

K úplnej dokonalosti chýba naozaj iba malý kúsok. Inak je Manner of death perfektná dráma, ktorá stojí za pozretie. Ako už bolo v jednej z recenzií spomenuté, krimi a BL k sebe nezvyknú pasovať, to však nie je prípad tohto diela. Vzťah, alebo čokoľvek, čo postavy medzi sebou mali dokonalo zapadal do deja a bez neho by to možno ani nefungovalo, keďže situácie boli špeciálne prispôsobené dvom hlavným hrdinom. Chémii medzi nimi som bohužiaľ nerozumela. Boli chvíle, alebo možno skôr konkrétne scény, v ktorých to krásne iskrilo, ale potom tu boli také, kde som mala pocit, že si Bun drží odstup a vlastne ani nechce, aby v tom pokračovali. Možno práve to bolo cieľom, kto vie a možno iba mne niečo ušlo, preto za to nechcem strhávať hviezdičku, keďže to je naozaj asi jediná vec, ktorá mi na seriály prekážala. Zvyšok, príbeh, dej, prepletenie, vývin celého prípadu... Všetko do seba krásne zapadalo.

Akagami no Širajuki-hime - Season 1 (2015) (série)

Sympatické postavy, krásne, občas trochu dramatické a niekedy naozaj mind blowing momenty, a takisto krásne sa vyvíjajúci vzťah medzi hlavnými postavami. Čo sa môže pokaziť? Úprimne, nie je toho veľa a prekvapivo sa toho naozaj veľa nepokazilo. Nemám rada, keď krátke seriály obsahujú priveľa postáv, pretože nie všetky dostanú možnosť prejaviť sa naplno. Napríklad Atori, ktorý mal svoj screen time asi iba v jednej epizóde, čo ma naozaj mrzelo, ale inak naozaj neviem, čo by som mohla vytknúť. Shirajuki je cieľavedomé dievča, ktoré si ide za svojím snom a nebojí sa nástrah, ktoré jej do cesty pokladajú iní, čo je naozaj obdivuhodné. Aj keď, v žánri anime viac-menej typické.