Mé druhé já (2007)

Líbilo se mi .... chvílemi sice trošku zdlouhavé, ale příběh samotný se mi líbil.

The Tenant of Wildfell Hall (1996) (seriál)

Kniha krásná, zfilmování super - jen mi v hlavní roli neseděla Tara Fidzerald ... prostě jsem si jí jako Helenu nikdy nepředstavovala a to mi trošku pokazilo dojem ... ale jinak se mi to líbilo.

Holky z naší školky (2007)

Přidala jsem ještě 5 * - znovu jsem film shlédla a mám dojem, že na podruhé se mi líbil ještě víc .... Odpočinková, úsměvná, trošičku drsná komedie o tom, jak šikovné dokáží být holky :o) Taky jsem si až na podruhé všimla, že Rupert Everett hrál valstně dvojroli - ředitelku školy a zároveň tatínka Anabell :o) ale to mi došlo až při závěrečných titulkách ... Já nevím, ale mě se to líbilo :o) Měla jsem asi tu správnou náladu na praštěnou komedii - jakou tahle bezesporu je. Je to prostě parodie na anglické internátní školy a popravdě - docela si dovedu představit sama sebe v takovéhle škole :o)

Temná zákoutí (2006)

Tak jsem trošku na rozpacích - byla jsem na tenhle horror docela zvědavá, tak jsem si ho včera pustila ... no, ale zřejmě si to budu muset pustit ještě jednou, protože ke konci jsem se už ztrácela v tom, co je sen a co skutečnost - a konec jsem tak nějak nepochopila vůbec (buď za to může moje chabé myšlení, nebo ta chřipka, kterou si právě léčím) ... Prostě a jasně - zatím 3* - a nezachrání to ani můj oblíbenec Toby Stephens (v roli mimořádně úlisného doktora Woodleye)

Richard Sharpe - Nebezpečné poslání (2006) (TV film)

Nebylo to špatné, ale znám lepší díly ... jako klasicky mě zaujal "záporák" Toby Stephens. Myslím, že v této "sharpeovce" na sebe strhl víc pozornosti než Sean Bean ... a myslím, že zaslouženě - záporné role mu jdou dobře :o)

Mamma Mia! (2008)

Tak to mě dostalo - než jsem si pustila tuhle hudební komedii - nebo muzikál ? - neměla jsem náladu nic moc .. nečekala jsem žádný zázrak - ale prostě mě se to líbilo ... i když je pravda, že Pierce Brosnan lépe vypadá, než zpívá :o) Nádherná atmosféra, krásné prostředí - prostě oddychový film, který je "nakažlivý" pohodou a elánem. A klobou dolů před Meryl Streep - moc jí to slušelo - je to nezvyk, vidět jí v takové komediální roli, ale pro mě je to "paní herečka", takže chválím. Pět * dávám s klidným svědomím - prostě pohodvej film, který zvedne náladu a potěší.

Kráska a zvíře (1991)

Miluju tuhle pohádku - jak v české verzi Panna a netvor, tak v téhle pro děti ... nádherné písničky, animace, prostě klasická disneyovka ... ale moc hezky se na ni kouká.

Legendy Divokého západu (2006) (seriál)

Zajímavým a poutavým způsobem přiblížené dějiny. Škoda, že se takhle nedá "vyučovat" i ve školách ...

Miluj mě, prosím (2004)

Ze začátku mě příběh moc nezaujal, spíš nudil...ale pak jsem se zakoukala a začalo mě zajímat, co bude dál. Diane Kruger je opravdu krásná, ale moc velká herečka to není. Zato Rose Byrne je skvělá ... zprvu nenápadná ale pak vlastně jedna z hlavních postav filmu. Konec klasicky dobrý - tak jak se dá od amerického filmu očekávat. Nádherná hudba, zvlátě Flower in December od Mazzy Star (málokdy ji hrají)

Čarodějův učeň (1977)

Tak tahle pohádka mě v dětství děsila a přitahovala zároveň. I když jsem věděla, že se budu bát, prostě jsem se dívat musela ....Vždycky jsem se se u ní "tak hezky" bála a dabing byl úžasný - ještě teď slyším havrana aa mrazí mě v zádech .. Přidávám se k názoru, že tahle "pohádka" předběhla dobu - škoda, že jsem ji v TV už pár let neviděla ... Kéž by vyšla - mám ji moc ráda spolu s Pohádkou o Honzíkovi a Mařence ...