Sharinka

kraj Praha
student hrající na teploměr

• 24.4.2017  12:29
    Pasažéři (2016)

Tolik neuvěřitelností nesnese ani sci-fi žánr. SPOILER: Čistě "náhodou" se rozbije kóje inženýru a ne třeba zahradníkovi nebo porodní asistence, čisté "náhodou" si vybere k probuzení z 5 000 pasažérů ženu, která se do něj skutečně zamiluje, a čistě "náhodou" se za pět minut dvanáct probudí velitel, který má oprávnění a přístup ke všemu. Proč dva pasažéři během dvou let nejsou schopni rozpoznat kolabující systém lodi, proč se nepokusili najít mezi zbylými cestujícími někoho, kdo by jim pomohl, nebo proč nebyli alespoň nějak produktivní (přes inženýrovi řeči o tom, jak rád řeší problémy a výzvy)? Celý film mě ti dva vlastně štvali a jediná hvězda tak patří výpravě a všem těm moderním vymoženostem.

• 22.4.2014  23:39

Ach jo....některé příběhy vynikající, že by zasloužily minimálně pět hvězdiček, jiné naopak trapné až hrůza. Navíc se film objevuje s dvěma alternativními příběhy, které jsou naprosto rozdílné a já bohužel nejspíš viděla ten horší. Ale rozhodně to stojí za to vidět. Netradiční film, který alespoň místy značně pobaví.

• 7.2.2014  11:21

Aspoň jedna hvězda.....za to, že se člověk musel vší té trapnosti smát.

• 23.1.2014  13:14
    Wendy a Lucy (2008)

Asi nejnesnadnější hodnocení - skvěle natočený film se spoustou vynikajících momentů a detailů, na druhou stranu ten příběh mě vůbec nechytl.

• 12.9.2013  10:36
    Megakrajta versus Gatoroid (TV film) (2011)

Neuvěřitelně stupidní béčkový film, ale zároveň jsem se opravdu nasmála. Z řešení policistky, jak zachovat ekosystém, by si měli vzít příklad všichni ochránci přírody=D

• 6.4.2013  23:24

Hlavní ženská postava se chová naprosto nesmyslně (nepopírám, že takové ženy jsou, ale její chování mě přivádí k naprostému šílenství a hanbě za to, že jsem také žena). Tento film pro mě zkrátka představoval jen další ukázku toho, že ženy jsou neustále nespokojené, aniž by byly schopné vyjádřit důvod jejich nespokojenosti, nedoceňují kvality ostatních osob a snaží se vypadat jako nepochopené oběti jakési nereálné mužské špatnosti. Možná to byl záměr a film vyvolávající ve vás záporné emoce je pořád lepší než ten, co ve vás nezanechá nic. Takže za tři

• 23.2.2013  14:59

Jedna hvězdička možná proto, že jsem tento film viděla zrychleně (po sedmihodinovém maratonu Twilightu se už opravdu nedalo koukat na celý film v kuse), ničemu to však neuškodilo, a také proto, že to je konečně film poslední.

• 18.9.2012  00:33
    Prometheus (2012)

Chápu, že se ve slově sci-fi skrývá ono kouzelné "fiction", ale proč proboha jediný přeživší je žena, která si bez anestezie vyoperovala chobotnici z břicha a pak s čerstvými stehy zvládla utéct vraždícím potvorám všeho druhu, vyhnout se padající lodi a nakonec ještě odtáhnout rozpadlé tělo robota k nějaké lodi? Tímto u mě tento jinak velmi zdařilý film se zajímavou myšlenkou a místy i snahou o hlubší psychologii postav (avšak nedotaženou do konce, což je škoda), značně klesl.

• 18.6.2012  17:26
    Kmotr (1972)

Proč, bože, proč? Tahle otázka mě napadla během filmu nespočetněkrát a ani jednou jsem nenalezla příhodnou odpověď. Poslední dvacetiminutovka byla velmi zdařilá, ale to nemůže vynahradit dvě a půl hodiny neuvěřitelné nudy. Většina postav jednala naprosto iracionálně, aniž by tvůrci vysvětlili důvody takovéhoto chování. Kdybych hodnotila jen posledních dvacet minut dám čtyři, kdyby film nebyl na čsfd 6. nejlepší film (což ve mně samozřejmě vyvolalo očekávání kvalitního filmu) dala bych tři, kdyby tam nebylo tolik trapných scén (nejtrapnější ze všech zastřelení Sonnyho) dala bych dvě....

• 17.6.2012  08:42
    Star Trek (2009)

Co k tomu říct. Na tenhle film asi opravdu musíte být fanoušek. Jelikož sci-fi jako takové mě nikdy moc nebralo, přišel mi tenhle film jako další typický science fiction - nějaký šmejd z vesmíru napadne lidskou (popřípadě jinou mírumilovnou) rasu a banda hrdinů se nás všechny snaží zachránit. Ani efekty nejsou věc, která by pro mě znamenala ve filmu vše, takže jsem nemohla jinak než za tři.

• 27.5.2012  15:56
    Miláček (2012)

Mno...Opět jedna z méně vyvedených adaptací knihy. Odprostím-li se však od děje, musím s trochou nadšení poznamenat, že se konečně Robert Pattison naučil měnit výraz svého obličeje. Myslela jsem, že se již nikdy nezbaví výrazu utrápeného mladíka, kterému chybí jen pár vteřin do chvíle, než se rozpláče, který si zarputile držel od Harryho Pottera, přes Twilight ságu (i když zde nemůžu moc hodnotit, neboť jsem více než první díl, na kterém jsem bohužel byla v kině, nezkousla) až po Remember me, kde dle mého názoru svým výkonem zkazil celý dojem z filmu. Přesto všechno, je to jen další průměrný film, jednou a dost.

• 20.8.2011  16:16

Efekty úžasné, jedna velká bitva, která rozhodne o bytí a nebytí tohoto světa. Oproti knížce však opět ochuzené. Smrt Lupina, Tonksové a Freda (nebo George?=D) byla v knížce vskutku srdceryvná a dojímavá. Ve filmu je tomu věnovaná sotva minuta, kde navíc v českém dabingu je hlasité vyjadřování smutku Wesleyovic rodiny spíše k smíchu. S výjimkou pár lepších scén (zvláště umírání mé oblíbené postavy - Snapea, což je v knížce také vylíčeno daleko lépe) však dle mého názoru tento díl navazoval svou ničím nepřekvapivou plynulostí na díly předchozí.

• 10.7.2011  14:07

Když jsem tento film zhlédla, měla jsem pocit, že je to ten nejhroznější film, jaký jsem kdy viděla. Ale ne proto, že by byl špatný, ale protože ve mně zanechal příšerný, těžko definovatelný pocit jakéhosi strachu. Už nikdy nenajdu odvahu se na něj podívat znovu.

• 2.6.2011  08:56

Myslím, že nikdo nemůže pochopit skutečné záměry Joaquina Phoenixe, ale tím je právě tak zajímavý. Nutí člověka zamýšlet se a hledat v jeho chování nějaký smysl. Je však jisté, že opět předvedl, jak skvělým hercem je.

• 2.10.2010  17:28

Zajímavý film, dobrý nápad a místy i nadprůměrný výkon herců (přestože Robert Pattison umí zahrát jen jediný utrápený výraz, který si urputně drží celý film). Závěr filmu byl však katastrofální (což byl na jednu stranu nejspíš i záměr tvůrců). Nejsem fanda happyendů a smutný závěr je často třešničkou na dortu, ale co je moc, to je příliš.

• 2.10.2010  17:27

Jedno z největších filmových zklamání mého života. Po přečtění knihy jsem se rozhodla konečně podívat na tento všemi ,,propagovaný" film. Ze snímku jsem měla pocit, že tvůrci absolutně nepochopili autorův záměr. Hlavní filmový hrdina byl narozdíl od toho knižního hloupý, agresivní a dokonce i méně charismatický. S odstupem času, po vyprchání mého rozhořčení jsem však musela uznat, že film měl své kvality a divákům, kteří nečetli před zhlédnutím originál, mohl přinést příjemné uspokojení.