Oppenheimer (2023)

Nolan to opět dokázal a natočil snímek, jenž je minimálně nadprůměr. Vizuálně, hudebně a herecky podmanivý snímek se dokáže vrýt pod kůži a na rozmezí tří hodin nenudí i přes spoustu dialogů. Za mě je bohužel mínus gigantické množství postav (jmen) u kterých jsem se pak už ztrácel a nevěděl kdo je kdo. Každopádně je to velmi povedený životopisný snímek, který dodá spoustu informací a to včetně vnitřního rozpoložení samotného Oppenheimera. 4* zaslouženě.

Ostrov (2023)

Potenciál to mělo, bohužel se to vůbec nepovedlo a za mě zklamání. Langoš a Plodková jsou fajn herci, ale jejich postavy jsou charakterově hrozně nesympatický. Příběh ujde, ale střih a návaznost scén je tragická (V jedné scéně oteklá a fialové půlka hlavy, ve druhé téměř nic a ve třetí už zase jako ve scéně číslo jedna). Ta silnější 1* je za to že jsem se několikrát zasmál, bohužel to ale bylo nad absurditou tohoto snímku. Škoda.

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Guy Ritchie mě opět dokázal zabavit po celou dobu filmu. Takhle by se měla točit akční komedie. Akce je promyšlená a humor je skvělým mixem sofistikovanosti a sexismu. Hlavní i vedlejší postavy zabaví, když si to tak vezmu nebyla tu jediná postava, která by mě štvala. Statham je ve své klasické póze, ale to je dobře, jelikož mu to sedí. To samé i za poslední domu Hugh Grant, který tu má skvělou bromance s Hartnettem (oba jsou velký sympaťáci) a jediná žena v týmu Plaza mě několikrát pěkně rozesmála. Celkově je to klasický produkt režiséra Ritchieho, pokud tedy jeho filmy máte rádi, bude tomu i v tomto případě. Pochválit musím ještě hudbu se střihem scén, které se vzájemně krásně prolínají. Za mě jasné 4*

Suzume (2022)

Snímek u kterého bych především vyzvedl zvukový podkres, písně, animaci a jak už to u animé bývá tak samotnou myšlenku. Postavy jsou fanditelné, což dodává příběhu správný směr. Lehká srážka v hodnocení je za opakující se akční scény, pouze se změněním lokace. Za mě 4*

Shazam! Hněv bohů (2023)

Po velmi zábavné jedničce jsem se na Shazama těšil, bohužel nakonec je pro mě pokračování lehké zklamání. Humorných scén ubylo i když jsem se párkrát pořádně zasmál. Avšak záporné trio postav mě absolutně nebavilo. Jediná ucházející byla Rachel Zegler, která však měla špatně napsaný příběhový oblouk. Každopádně filmek zabaví, pro mě hlavní hvězda filmu byl Jack Dylan Grazer, který si to opět kradl pro sebe. Za mě slabší 3* snímek pobaví, ale v paměti neutkví.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Animačně a svou nápaditostí mě film opět dostal do kolen, opravdu fantazie. Každopádně, za mě příběhově slabší, než první snímek. Mám rád, když postavy řeší emoce a tím se vyvíjí jejich charakter. Avšak tady mi toho přišlo opravdu moc. Ubrat tak dvě nebo tři dlouhosáhlé konverzačky o pocitech by neuškodilo. Hudba tu bohužel taky není tak silná jako v prvním snímku. V hlavě mi každopádně uvízla akční scéna ze Spider světa, která byla zkrátka jedinečně perfektní. Jako výstavba pro pokračování to funguje velmi dobře a těším se jak toto zakončí. Jelikož sázky jsou po konci druhého dílu opravdu vysoko.  Za mě 4*

Mezi živly (2023)

Velmi povedený romantický film od Pixaru. Obě hlavní postavy mají něco do sebe a bavili mě. Sice je to celé klasické klišé co se zápletky týče, avšak ve velmi krásném (animačně) a nápaditém (využití různorodosti živlů) kabátu. Za poslední dobu musím pochválit i hudbu, která byla výrazná a zapamatovatelná. Krásný, ale i místy smutný příběh mě zkrátka bavil a tak dávám silné 4*.

Flash (2023)

Celkem až schizofrenní snímek. Zhruba u poloviny jsem si říkal jak je to cool a zábavný, poté na druhou stranu cringe a trapný. Ve výsledku ale nutno říct, že převažuje to dobrý a u filmu jsem se bavil. Leč nemusím Ezru Millera (po herecké stránce), tak tady mě dostal a ve dvojroli mě bavil. Michael Keaton výborný návrat k Batmanovi a představitelka Supergirl se mi líbila. Bohužel škoda kolikrát tragických efektů a spousty netrefných vtipů. Doufám, že závěrečná scéna se staronovým Batmanem bude využita i do budoucna. :D Za mě silnější 3*

Velryba (2022)

Skvělé drama, které donutí se zamyslet nad přejídáním a zároveň na hodnocení lidí dle vzhledu. Brandan Fraser tu předvedl vynikající výkon a jsem rád, že je tento herec zpět v Hollywoodu. Drsný příběh odehrávající během 5 dnů mě dokázal vtáhnout atmosférou i dialogy. Za mě skvělá podívaná a dávám silnější 4*

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Mezitím co u Strážců bylo zakončení trilogie epické, tak u Ant-mana jsem zažíval opačné pocity. Tato trilogie šla sestupnou tendencí a samotnou trojku řadím do té slabší části Marvelu. Film je přeplácán akcí až mě nudila, vývoj postav na nule a samotný záporák Kang pro mě až zbytečně přechválený. Jediné u čeho jsem se opravdu pobavil, byl MODOK. Jeho hláška s bratrem a Avengers jsou TOP. Jinak šeď a zapomenutelnost snímku je na vysoké úrovni. Navíc vynechání trojice kamarádů a to především Michaela Peni je neodpustitelné.  Za mě 2* nic víc.