Zprávy TV Onion (2008)

Celkem zajímavá komedie, u které jsem se slušně bavila a to už je co říct, jelikož já filmy tohohle typu moc v lásce nemám. Většina scének dobrá, ale od poloviny to šlo mírně z kopečka. Nejlepší byl stejně Cockpuncher ;)

Hanebný pancharti (2009)

Tak jsem se dneska přinutila podívat na "Pancharty". A já nevěřím vlastním očím! Tarantino mě dokázal strhnout, jako v žádném jiném svém filmu. A to jsem Pulp Fiction viděla...Ale tohle...To je BOMBA! První kapitola mě připravila o nervy, druhá tak rozesmála, že jsem musela film zastavit a uklidnit se. Třetí mě dojala, čtvrtá napínala do poslední minuty a pátá...no pátá kapitola mě dorazila, ale já chtěla ještě! Těch necelých 150 minut bylo málo! Brilantní dialogy, úžasná hudba a vynikající herecké výkony. Christoph Waltz alá esesácký důstojník Hans Landa byl tak slizký, odporný, na zabití, až...byl prostě dokonalý. Když se objevil na scéně v první kapitole a zapálil si tu svou dýmku, dostala jsem chuť vzít kulomet a rozstřílet ho na sr***y. A to je právě to, co se mi líbí: on mě přesvědčil, že tím odporným skopčákem je! Waltz má můj obdiv. Pitt mě na druhou stranu dostával do kolen, chvilinkami mi to přišlo až přehnané, ale nakonec proč ne. Samozřejmě i ostatní z jeho party hráli jako o život, především Til Schweiger. Potěšil mě i Daniel Brühl jako Fredrick Zoller, který se do role válečného nacistického hrdiny náramně hodil a byl to jediný němčour, který mi byl nějakým záhadným způsobem sympatický (jo, jo je to tak, ale za ty zabité američany to není). Dalším kladem bylo používání němčiny a francouzštiny, což ve finále pomohlo k dokonalosti filmu a vytvořilo tak realistický dojem. Asi by bylo směšné vidět Němce, jak mezi sebou mluví anglicky. Mohla bych psát dál a dál, ale stejně to bude málo. Já vážně k ničemu výtku nemám. Koho zajímá, že to tak nebylo. Kéž by to tak bylo a mohlo být po starostech. Tohle byl přesně můj styl a na něco takového jsem čekala už roky. Takže za mě...100%...

Králové ro(c)ku (2006)

Moje hodnocení bude nejspíš dost neobjektivní, vzhledem k tomu, že Dave Grohl je pro mě "rockový BŮH", k tomu si střihl v "The Pick of Destiny" roli Satana a ten konec je prostě nejlepší, bez debat:) Takže 2* za Davida a zbytek film. Abych tedy jen nevychvalovala jednoho, musím taktéž pochválit i druhého. Jack Black = záruka toho, že se budete smát od ucha k uchu. Zato jsem čekala, že se Kyle Gass bude krčit v jeho stínu. Ale nestalo se, Kyle předčil má očekávání a celý film se s Jackem tak neuvěřitelně doplňovali jak jednovaječná dvojčata.

Jak vycvičit draka (2010)

Další skvělý animák od DreamWorks. Draci jsou dovedeni k dokonalosti, v čele s Bezzubkou, na kterém jsem dostala chuť obletět svět. V paměti mi však zůstala vyryta i nádherná animace moře, která byla tak realistická, že jsem chvíli přemýšlela, zda to není skutečnost a už už bych do té křišťálově modré vody skočila. Co se týče postav, táta Viking je sympaťák, i přes jeho averzi vůči drakům. Dětská banda při výcviku připomínala Bradavice, když tlouštík začal odříkávat fakta o dracích alá Hermiona a dvojčata se pošťuchovala jako Fred a George. Shrnuto a podtrženo, film splnil má očekávání. Rozhodně u mě nezapadne v zapomnění a už teď vím, že naposled jsem "Draky" neviděla.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Velice pěkně zakončená zlobří série. Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem čekala horší kvalitu, ale Shrek příjemně překvapil. Zbytečně děj nenatahovali a ta hodinka a čtvrt parádně utekla. Oslík perlil jako vždy, v patách mu byl přežraný Kocour a záporák, který měnil paruky jako ponožky se povedl. Mimochodem, pohledu na Oslíkovo potomstvo nikdy neodolám, ti drakoosli jsou k zulíbání.

Disaster Movie (2008) odpad!

Opravdu jsem se snažila najít na tom něco vtipného. Bohužel se nepodařilo. Tohle je odpad všech odpadů, na který se nedalo dívat. K tupému konci jsem se od prostředku defakto proklikala. Trapné, fekální, zoufalé a nevtipné...

Alvin a Chipmunkové (2007)

V podstatě dobrá a celkem vtipná odreagovačka na nedělní odpoledne. Písničky se dají jakž takž poslouchat a Chipmunkové jsou docela roztomilí. Na víc jak jedno shlédnutí to ale nevidím.

Teletubbies (1997) (seriál)

Jasně, je to naprostá stupidita, ale ty děcka to evidentně baví...Faktem je, že u těch pár dílů, co jsem viděla, mi málem praskla bránice od smíchu (jak velká blbost to je). Takže alespoň nějaký účel to splnilo... Pápá lála!

Foo Fighters: Everywhere But Home (2003) (koncert)

Nedám jim míň jak 5 *...Tohle je moje srdcová záležitost a když si Everywhere But Home pouštím, tolik vzpomínám na ten den, kdy jsem je viděla naživo v Berlíně v roce 2008. Ten pocit, se nedá popsat a nikdy na to nezapomenu. Foo´s Forever!

Elisa z Rivombrosy (2003) (seriál)

Jediná historická "slaďárna", co mě vážně bavila. Nemohla jsem se nasytit pohledem na krásné dobové prostředí, kostýmy a ani samotní herci nehráli špatně: Alessandro Preziosi byl božský a Jane Alexander zahrála protivnou Lukrezii na výbornou. Druhá série sice za tou první dosti pokulhávala, ale stále se na to dalo dívat. Stokrát lepší, než Manuela a jí podobné seriály.