Eurotrip (2004)

Nemám ráda přiblblé americké teen komedie...Ale Eurotrip, ten si mě vážně získal. Jedna dobrá scénka střídá druhou a i u vyobrazení Bratislavy jsem se válela pod stolem. Podotýkám, jsem rozená Slovenka a nijak mě to neurazilo, jako polovinu zdejších uživatelů. Lidi neberte to vážně, je to komedie ;)

127 hodin (2010)

Pane jo, tohle vážně někdo prožil? Je to děsivé, šílené, psycho. 94 minut jsem vydržela zírat na monitor s otevřenou pusou v němém úžasu. Mráz mi běhal po zádech a při závěrečném pohledu na opravdvého Arona ukápla slza dojetí. Tedy Danny Boyle mě upoutat dokázal, stejně jako úžasný James Franco. Poprali se s nelehkým úkolem, ale zvládli ho na jedničku. Kamera, scénář, a v tomto případě jeden herecký výkon, dovedené k dokonalosti. Klobouk dolů před tím, co dokáže člověk ve chvíli největší beznaděje s jedním tupým nožíkem, čelovkou a kleštěma...

Čarodějův učeň (2010)

Taková "bronzová" střední cesta, řekla bych. Začátek nadějný, prostředek nudný a konec hrozný. Aneb Harry Potter v modernějším kabátku bez přátel, avšak s vysokým IQ. Každopádně mi film přišel nedotažený, bez většího smyslu a se špatně pojatým scénářem. Ono jen metání Fireballu, Fireblastu a hlavně Arcane Missiles nestačí. Ano, pár dobrých hlášek se tam našlo (hlavně z úst Cage). Pár dobrých scén (zrcadla) také. Ale létající ohnivé koule mi do obrazu 21. století nezapadaly. Pro mě tak funguje jako oddychový film, při kterém si natáhnu nohy na stůl po únavném dni v práci. Slabé, hodně slabé tři hvězdy...

Na vlásku (2010)

Wau! První shlédnutí v kině mě tak dostalo, že druhý den jsem MUSELA znovu. Nikdy bych nečekala, že se tak zachovám zrovna u pohádky. Tedy v kině viděno 2x . Pro tvorbu od Disneyho mám slabost. Pro něco více, pro něco méně, ale vždy se na nové snímky těším. Na "Tangled" jsem se těšila snad už od prvních sekund traileru, který byl velice, velice slibný. Všechny postavy měli cosi do sebe a bavilo mě je sledovat a poslouchat. Hlášky luxusní! Koňopes Max dokonalý! Děj sice chvílemi naivní, předvídatelný, ale co, je to pohádka, vůbec mi to nevadilo. Animace skvělá, k 3D projekci nemám výhrady. Ani Disneyovské strašné písničky nebyly tak strašné a poslouchat se daly. Jednoduše nemám výhrady. Pro mě jeden z nejlepších animáků posledních let (bohužel Jak vycvičit draka se posunulo na druhé místo, promiň Bezzubko). 100%

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

To byla jízda!!! A teprve bude, tomu věřím. To čekání se vyplatilo! Staří známí i neznámí, výborné souboje, krev, sex....:) Jó, i jako holku mě tohle všechno přivádí do extáze:) Druhý díl: Masakr s velkým M po všech stránkách. Jsem zvědavá, co nás čeká v dalších dílech, už teď mám nervy k prasknutí. Výborná hudba na konci. Třetí a čtvrtý díl: Malinko slabší, ovšem s většími orgiemi.

Poslední skaut (1991)

Hláškami nabitý akčňák v hlavní roli s Willisem sice nepřekvapí extra příběhem, ale i přesto si zaslouží přední místo mezi všemi akčními snímky. Tohle se vážně povedlo.

Stmívání (2008)

Jediný a taky poslední díl, kvůli kterému jsem navštívila kino a zvedla tak věkový průměr, protože mi připadalo, že jsem tam nejstarší. Samozřejmě pipinky za mnou vesele štěbetaly, jak má Pattinson krásné oči a okouzlující výraz. V tu chvíli se mi obrátil žaludek, protože se na roli přenádherného upíra nehodí. Tedy vůbec nechápu, co na něm všechny ty teen vidí. To byla první věc. Druhá je Bella. Mé sympatie bohužel nezískala ani ona. Mohla víc zavírat pusu a méně zírat. Avšak body si u mě nahrabal Belly tatínek, Billy Burke je dobrý frajer, do role se výtečně hodil. No ale přesto všechno dávám 4*. Přesto všechno jsem v kině byla dvakrát! (Dvakrát, chápete to? Já stále ne. Faktem je, že podruhé to bylo zdarma a darovanému koni jsem na zuby vážně nehleděla.) Příběh byl vcelku zábavný, děj odsýpal, někteří herci ukázali, že se i snaží, za což mají plus. Vzhledem k tomu, že jsem žádný zázrak nečekala, mé překvapení nad koukatelností tohoto snímu nebralo konce. Moje malá romatnická dušička také na chvíli zatoužila potkat tajemného kluka (nemusí být vysloveně upír) a prožít s ním nádherné chvíle (v posteli).

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Já ani nevím, co mám napsat, protože se to ani slovy nedá vyjádřit. Strašný pokles od prvního dílu. Takový kýč, to snad není možné. 125 min naprosté nudy a doslova debilních dialogů. Ať už někdo zalepí Belle pusu. Poprvé jsem u toho usla, podruhé skoro taky. Díl, ve kterém se jen zbytečně mluví a nic neděje. Jako ty jejich starosti bych vážně chtěla mít. A na Pattinsona mám alergii, začala jsem z něho kýchat. Tak ošklivýho kluka obsadit do role krásného upíra, kam dali oči? 1* za Dakotu, na tu jsem se těšila asi jako na jedinou.

Tak jde čas (1965) (seriál)

Vůbec nevím, o co tam šlo. Za co ta 1 *? Viděla jsem asi 10 dílu, a to zrovna zaživa pohřbili nějakou borku, tak jsem bez dechu sledovala, zda se vyhrabe. Vlastně už ani nevím, jak to dopadlo, jen si matně vzpomínám na moje příchody ze školy a rovnou k televizi. Tedy mě nejspíš alespoň na pár dílů seriál zaujal. A vzhledem k tomu, jak dlouho se natáčel a jak dlouho diváky bavil (jistě i v čr, bohužel naše babičky na csfd nenajdeme) si odpad nezaslouží.

Malá mořská víla (1989)

Moje dětství se neslo v duchu dvou pohádek: Ariel a Šípkové Růženky. Knížka podle filmu zaujímala čestné místo v mé knihovničce už ve 3 letech. Později jsem si ji četla stále a stále dokola a některé pasáže si pamatuji dodnes. No a film? Tomu nelze snad nic vytknout. Další skvost, za který si Disney může připsat čárku. A princ Erik je frajer.