Žít (1952)

Zaujímavý film, nadčasový. Má vyše 50 rokov a pritom sa tam rozoberajú vzťahy, ktoré sú akoby z dnešnej doby. Rovnako aj byrokracia, akú dnes nájdeme u nás na Slovensku :). No jo, Japonci sú veru popredu. Výborný herecký výkon Watanabeho (Takashi Shimura) Inak trochu zdľhavé, miestami až nudné ku koncu.

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Som to vypol po 45 minútach, bo nemôžem to brať vážne dnes, strašne mi to príde naivné a nudil som sa pritom, je to z úplne inej doby. Potom mi to nedalo a som sa k tomu znova vrátil a zase vypol po ďalších 20 minútach...na tretí krát som to dopozeral a je to fakt klasika, so silným morálnym posolstvom pre vtedajšiu ako i dnešnú situáciu - ľudstvo sa stále nepoučilo...Michael Rennie úžasný charizmoš - ale niektorí komparzisti dosť trápny :)

Ztracený víkend (1945)

Nadčasový film, v tej dobe spracovať outsiderskú tému bolo odvážne. Celé to stojí na ústrednom protagonistovi, ktorý film drží, film je ale zdĺhavý a ťažší na pozeranie, chápem že ho vtedajšie publikum neprijalo. Orchestrálna hudba typu Tom & Jerry sa občas nedá počúvať. Inokedy hrajú zaujímavé UFO-melódie v štýle Ed Wood. Celkovo však slabé 2,5*.