Bathory (2008)

Šíleně nudné dílo senilního dědy. Nebo ještě lépe: ztracených 138 minut života.

Batman (2022)

Atmosféra super, obsazení dobré, hudba skvělá... ale je to takové k uzoufání dlouhé a jestli jsem toto pociťoval už v kině, doma bych to asi měl co dělat dokoukat...

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Ten film je špatný snad po všech myslitelných stránkách a já nepůjdu s hodnocením výš jen proto, že na něm je vidět velký balík investovaných peněz. Ano, triky jsou prvotřídní, masky také a na hudbě dělal Zimmer, takže všechno tak nějak vypadá líp....ale už na soundtracku je znát jistá vyčpělost - pouze vykradené motivy předchozího filmu a pak balast rytmů. A aby také ne, když je příběh takový guláš, o čem by měla hudba vyprávět. Jak by mohla podtrhovat silné momenty, či gradovat, když Snyder absolutně neumí vypointovat žádnou scénu. Zack Snyder je prostě strašně špatný vypravěč. Když neadaptuje geniální předlohu políčko po políčku je absolutně bezradný. A když je pak scénář taková pitomost jako je tenhle - co by předváděl....rozsype se mu celý projekt pod rukama. Vždyť jen uberte rozpočet a podívejte se jak amatérsky jsou ty scény poskládané, jak klišovité jsou dialogy. Jestli z nich přímo nešustí scénář začínajícího studenta FAMU, minimálně máte pocit jako by za každým hercem běželo čtecí zařízení. Wonder woman je tam násilně nastrčená přesně tak jak se většina lidí bála a Affleck svého Batmana pojal jako afektovaného ublíženého fracka - ačkoli by od Batmana člověk čekal nejinteligentnějšího člena týmu, jak je popisovaný v komiksech... Ono je totiž strašně znát, když dáte neschopnému režisérovi k ruce Russella Crowea a Michaela Shannona, kteří žádné vedení nepotřebují a zahrají sugestivně i účetního z banky a nebo mu zbyde jen Cavill a Affleck. Takový Luthor za mě funguje jen ve scéně na heliportu - jinak je strašně přes čáru. Což by si talentovaný režisér pohlídal. Ale co je snad nejsmutnější, Snyder tentokrát selhává i v akční stránce - je to tmavé, nepřehledné....a ten batmobil skoro ani není vidět.... Strašný film, po všech stránkách.

Beowulf (2007)

Nechci tu působit jako zjevení, ale nevidím moc kladů téhle srandy(vlastně asi žádný). Mluví se tu dospělácky, cáká tu krev, dokonce se ty postavičky i oblizují:-).....ale když nahý Beowulf šplhá po nebohém Grendelovi, je to spíš úsměvné, než akční. Charisma Anthonyho Hopkinse mi nadále zůstává skryto, John Malkovich je mi protivný téměř v každé jeho roli a Angelina Jolie to sotva vytrhne.....Některé záběry zajímavé i docela jsou, ale výtvarná stylizace také nula nula nic a drak je přímo odporný. Tohle opravdu ne......

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Velice netradiční životopis. Vpravdě podobné umělecké experimenty většinou moc nemusím, ale je tu mnoho důvodů, proč jsem tentokrát udělal výjimku......Christian Bale, Cate Blanchett a Heath Ledger...a na konec asi ten nejzásadnější...jsem veliký fanda Boba Dylana!....Všem podobně zaměřeným snímek doporučuji! Ovšem nejspíš by mi vůbec nevadilo, kdyby celý snímek patřil jen Cate:).....dokázala své složité postavě vdechnout nepopsatelné charisma!

Bez předsudků (2009) (TV film) odpad!

Česká kinematografie se zas má čím chlubit! Ztratil jsem jakékoli iluze, že Jana Paulová umí hrát. Neumí! Toto je vrchol amatérismu a nevkusu! Jaké překvapení, že to má na svědomí Troška!

Bez soucitu (2010)

Už z traileru jsem měl ten dojem a samotný film mi ho nevyvrátil. Je to blbost

Bezstarostný sex (2007)

Záměrně jsem trochu nadhodnotil. Pod touhle výstižnou frází se totiž skrývá více romantiky, než byste asi čekali. A více pravdy, než v romantických filmech:). Možná proto jsem se tak náramně bavil. Žádnou díru do světa tímhle filmem nejspíš debutující režisér neudělá, ale mně radost udělal.... Lehkému humoru ze života se prostě žádná crazy komedie, ani cukrkandlová romance nevyrovná.

Bílá smrt (2009)

Divil bych se, kdyby Dominic Sena ještě někdy překvapil. Swordfish byl jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl. Tentokrát se ale Dominic naštěstí přiblížil spíš 60ti sekundám. To znamená thriller, který docela šlape, ale hodí se tak na středeční odpočívání u televize. Trailer sliboval horor... tak tím teda Bílá smrt není ani trochu. Bohužel.