Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

InJo

Krimi-thrillerová zápletka odehrávající se ve velmi atraktivním prostředí a se sexy Beckinsale v hlavní roli. Mohl z toho vzejít chutný atmosférický napínák, ale je to bohužel jen totální průměr, který sice smrtelně nenudí a ani neprominutelně neuráží vaši inteligenci, avšak ani ničím výrazně nezaujme. A nejdéle do měsíce zapomenete, že jste to vůbec viděli... 50 % ()

grogodil

Rutinne upatlané trillerové remeslo, ktoré keď nemá oporu v skrz-naskrz podpriemernom scenári (záporáka tušíte od začiatku, už len vyčkať kedy a ako to doťukne postavám), tak sa v tej nepriehľadnej chumelici podopiera o Cate Backinsale v spodnom prádle (je to smutné, ale súhlasím s väčšinou, že vrcholu filmu sa človek dočká po piatich minútach) a digitálnu antarktídu s neustálym požmurkávaním na teplomer. 4/10 ()

honajz

Hodně velké zklamání. Čekal jsem něco ve stylu 30 dní dlouhá noc, když je to taky podle komiksu, alespoň atmosférou. Dostal jsem nášup nejprovařenějších kližek a prdel Kate Beckinsale, která sem pasuje jako kdyby na ní měla pěst. A ty nelogičnosti - jak se vrah dostal na ruskou základnu z jejich základny před nimi, aniž by viděli jeho letadlo? http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/bila-smrt.html --- Agentka Stetkova v podání Kate Beckinsale na nás v Antarktidě špoulí zadeček a mimo jiné ještě řeší vraždy geologů, k nimž došlo za podivných okolností. Situovat filmy na Aljašku nebo Antarktidu se stalo v poslední době docela módou. Není divu, jde o extrémní podmínky a navíc to neustálé šero, sníh, poryvy větru, s tím si každý zručný kameraman rád vyhraje. Nedostižným lídrem v oblasti těchto snímků však stále zůstává skoro třicet let starý Carpenterův horor Věc. Ani 30 dní dlouhá noc, ani Čtvrtý druh, natož Někdy se vracejí 3 "předlohu" nepřekonali. A dá se říci že Bílá smrt se zařadí rovněž na chvost. Bílé smrti totiž chybí všechno a nabízí jen pohled na sexy zadeček Kate Beckinsale v úhledných bílých kalhotkách. Sice to je hezký pohled, ale k tomu by stačil půlminutový reklamní spot na Youtube. Zde se k tomu váže cosi, co jen s těžkým srdcem nazvu slovem film. Podle mne jediným hercem, který se zhostil své role se ctí, byl Tom Skerritt. Ono dokonce těžko určit žánr - není to detektivka, není to thriller, horor už vůbec ne. Nejprve sledujeme nějaké ruské letadlo, kde se všichni navzájem postřílejí a letadlo skoro bez úhony dopadne na ledovou plochu. Abychom pak sledovali ve skoro jednom záběru, jak Kate přichází z mrazu (ne, nejde ani o špionážní film), prochází chodbami polární stanice, vleze k sobě do pokoje, provede striptýz, ukáže ten zadeček a vleze do sprchy. Půl hodinu filmu máme za sebou. Pak je objeveno na ledových pláních zmrzlé tělo a může začít vyšetřování - podezřelí mohou být tak zhruba tři čtyři lidé a dva z nich jsou policajti. Napínavé... Zvláště ve chvíli, kdy zjistíme, že vrah měl komplice. Nečekané! Začíná zuřit bouře, ze základny všichni odletěli, nezbývá než zjistit, kdo byl tím druhým komplicem. A zjistit, co vlastně se nacházelo v tom spadlém ruském letadle... Nějaký příběh, napětí, to zde prostě neexistuje. Kdo je vrah a že měl komplice a kdo je komplic, to odhalí i nezkušený divák během prvních patnácti minut (a toho prvního dokonce před tím, než se Kate osprchuje). Klišé na klišé se zde hromadí jedno za druhým. To, které mne skutečně naštvalo, že holka přijde z mrazu minus padesát venku a hned šup do sprchy, aby se převedla. Navíc je to šerifka, takže má trauma z minulosti samozřejmě. Atd. Ke klišé se váže kupa nelogičností. Jen namátkou a omlouvám se za případné spoilery, i když u tohoto filmu použít slovo spoiler hraničí s výsměchem. Jak se vrah dostal bez letadla na ruskou základnu? Pokud měl své letadlo, jak to, že je šerifka ani její pilot při přistání neviděli? Jak to, že tři lidi nedokáží přeprat jednoho chlapa s cepínem? Agentka je prezentována jako strašně schopná, ale v podstatě nic schopného nepředvede kromě dlouhých pohledů zpod neustále upravených řas a neustále bezchybného účesu jak z reklamy. Další nelogičnosti: Vrah nepustí cepín, ani když s ním sněhová bouře smýká do neznáma a on hledá, kde a jak se zachytit, aby nezhebnul. Místo, abyste si ve skladu rozsvítili, běháte tu jen s baterkou. Na procházku při minus padesáti jdete jen v kožešince a bez masky. V podstatě nejvíce se mi ve filmu líbilo pár žánrových obrázků pod závěrečnými titulky. Ty mají větší koule než celý film. U disku je příjemné, že v podstatě ihned naskočí hlavní menu, díky za to. V něm najdeme i jediný bonus, který tvoří dvě vystřižené scény (4:14), s českými titulky. První scéna je rozšířením jedné nijak významné vedlejší scény ve vědecké místnosti, druhá se vztahuje k tomu, o čem je řeč hned v úvodu filmu, ztrátě trávy, což byl případ, z něhož se Kate vracela na základnu. Pravděpodobně pěšky. Kvalita obrazu i zvuku je slušná, i české podtitulky mají minimum chyb, jen opět ta zájmena s 2.a 4. pádem dělala autorovi problém. Viz níže. () (méně) (více)

peiton

Mne sa to páčilo a preto nerozumiem tým negatívnym reakciám.Všetkého bolo tak akurát,stopáž,dejová linka v poriadku,k môjmu prekvapeniu uveriteľné a dokonca scenáristi si neodpustili a neukrátili nás ani od záverečného prekvapenia.Plus okrem iného to bol neskutočne mrazivý zážitok znásobený už len tým faktom,že zimu z duše nenávidím.Arktická zima,kopa snehu a mrazivý vietor sa mi dostal cez obrazovku až pod kožu.A len tak na okraj tá krehká Kate Beckinsale tam nemala vôbec čo robiť..Nehodiace sa prečiarknite! ()

Segrestor

Co Bílá smrt, ale televizní smrt to byla. Málem mě natáhlo, než to skončilo. To si to tak člověk hoví na gauči a čeká, že zapomene na ty lopaty, s kterými se celý den v práci bavil o politice a dá si k lahváčům pěkný film o lásce a vánocích a dočká se jen zmateného sněžení kdesi v Arktidě. "Že prý tam mezi těmi vločkami došlo k nějakejm vraždám," huláká stará z chodby, když myje schody. "Hooovno," řvu z gauče v odpověď, "čumím na to už půl hodiny a zatím tam jen idiot sněg." (Občas s ní mluvím rusky). Tak jsem to vypnul a čuměl na monoskop. A dobře jsem udělal. Tolik sofistikovaného lidského humoru nacpaného do jednoho obrázku člověk jen tak nenajde. ()

• Počas výroby filmu bol použitý skutočný aj umelý sneh. (misterz)
  • Předlohou pro film by stejnojmenný komix Grega Rucka a Steva Liebera z roku 1998. (Chatterer)