• Pohádka
  • Romantický

Perličky na dně (1965)

Poezie všedního dne ve filmu - to chce soustředěného a vnímavého diváka... obávám se, že v dnešní době je většina lidí zpohodlnělá akčníma řežbama, u kterých netřeba přemýšlet...

Černá punčocha (1986)

Docela mne překvapil fakt, že představitel hlavní role je operní pěvec - takže se mi vnucuje myšlenka, jestli se neminul oborem, jelikož tuhle psychologicky náročnou figuru zvládl bravurně - bez přehrávání.

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Mám ráda záznamy divadelních inscenací, jelikož se na tato představení obvykle do divadla nedostanu... a tohle patří ke špičkám v posledních deseti letech. Nedovedu si v hlavní roli představit nikoho jiného, než Báru Hrzánovou!

Tři králové (1998) (seriál)

Po létech jednostranně interpretované válečné tematiky je to osvěžující koukání...

Trápení (1961)

Je to už dlouho, co jsem ten film viděla, ale pamatuji se, že mě svým výkonem zaujala mladinká Jorga Kotrbová.

Bathory (2008)

Co si budeme nalhávat - rozhodně to není nejlepší Jakubiskův film! Do kina jsem šla apriory znechucená megalomanskou reklamou, ale začátek filmu tu apriorní pachuť smázl. JENŽE - při dalším sledování se ona nepříjemná pachuť vrátila, dokonce znásobená! Nevadí mi, že Jakubisko nabídl Alžbětu nikoliv jako krvelačnou vražedkyni, nýbrž jako oběť, protože dneska už se nezjistí, která hypotéza je blíže pravdě! Mnohem víc mi vadily nepochopitelné excesy s "vynálezy" dvou mnichů a dost křečovité zakomponování přítomnosti tajuplného Itala na uherském dvoře - zejména až bulvární senzacechtivost při "profláknutí" jeho identity! Myslím, že výsledek neodpovídá ctižádostivým ambicím produkce - škoda. Škoda, škoda...Nebýt skvělých hereckých výkonů Frielové a Rodena, ubrala bych hvězdiček.

Vlasy (1979)

Poprvé jsem film viděla v polovině 80. let díky tomu, že z důvodu blízkosti bylo možno v TV naladit sobotní "noční kino" z Polska - a přestože jsem skoro nic nerozuměla - přes anglický originál hutoril polský jednohlasý dabing - zaujal mě děj a hudba. No a při scéně, kdy zděšeného T.Williamse spolu s celou rotou zhltne černý chřtán letadla už jsem měla husí kůži velikosti angreštu. Tak silný protiválečný film - a nebylo třeba divokých stříleček a cákanců krve!