Soul Music (1997) (seriál)

The music that have Rocks in. Mám prečítané takmer všetky Pratchettove knihy a Soul Music (Težké Melodično) je jedna z mojich obľúbených. Smrť s hlasom Christophera Leeho je rozhodne stredobodom celého diania. Nečakajte miliónové hollywoodske animácie, ale nechajte sa príjemne ukolísať príbehom.

Život Briana (1979)

Pythonovci vo svojej plnej sile. Geniálne hlášky. Celkom chápem že niektoré krajiny tento film zakázali premietať - niektorých ľudí asi pohorší. Ale či nasledujete cestu sandálu alebo tekvice tento film vás dostane.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Do kina som šiel s tým že to bude zlepenec poskladaný z prvých troch filmov. Ale na moje prekvapenie ma Piráti dokázali zaujať. Ale treba povedať že celý film je v 3D asi len kvôli 2 scénam čo je podľa mňa celkom zbytočné. No na druhej strane Zimmerova výborná (ako inak) hudba a tých niekoľko Deppových hlášok stojí za to. Celkovo je to príjemný film pri ktorom sa dá príjemne oddýchnuť.

Poločas rozpadu Timofeje Berezina (2006)

Keď som tento film videl prvý krát bol som šokovaný. Depresia z tohto filmu priamo vyteká. Vzťah a psychológia Timofeja a malého zlodejíčka boli podané tak intenzívne že sa mi do mozgu priamo vypálili. Celkový pesimizmus filmu je chvíľkami miernený čiernym humorom – dvaja mafiáni, ktorý si šnupli plutónia.... no comment. Celý film ale pôsobí až mrazivo reálne. A to spolu so vzťahom Shiva a Timofeja si zasluhuje plné hodnotenie.

TRON: Legacy 3D (2010)

Vizuálna nádhera, skvostný zvuk, príbeh už je na tom ale horšie. Musím poznamenať že som TRONa videl v IMAXe v originalnom znení. A ten zážitok fakt stál za to. Stačí sledovať celé digitálne prostredie grid-u a do toho OST Daft Punkt. Kam sa hrabe Cameronov AVATAR.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Po prvom pozretí na mňa Odysea nezapôsobila skoro vôbec. Ale asi po mesiaci keď sa mi to všetko uložilo v hlave som pocítil silné nutkanie pozrieť si Odyseu znova. Až na druhý krát som začal tento film chápať. Po neviem koľkých zhliadnutiach a po prečítaní knižnej predlohy (odporúčam v knihe sa dozviete kontext a bližšie vysvetlenie) dávam plne hodnotenie. A to preto že je to skutočne kultový film. By the way skombinovať Straussov valčík a tanec vesmírnych lodí ..... nemám slov.

(1998)

Darren Arnofsky je jedným z mojich najobľúbenejších režisérov a Pí je jeho majstrovské dielo. Temná atmosféra výborný soundtrack (podobne ako Requiem For a Dream) - proste ideálne psycho na chladný jesenný večer. Ale z tohto filmu si každý niečo odnesie. Pre mňa to bola myšlienka čo je dovolené človeku poznať. Filmová klasika – jasných 5 hviezd.

Thor (2011)

Každopádne zaujímavý film. Ja ako obrovský fanúšik severskej mytológie a bájí som bol milo prekvapený. Po obrovskom sklamaní The Clash of Titans sa Thor aspoň snaží držať základov mytológie. Aj keď niektoré scény boli vyslovene „Hollywood made“ . Celkový dojem – bol som milo prekvapený = 70%