Čínská čtvrť (1974)

Byl jsem trochu zklamán, ale jak říkám, lepší se před shlédnutím filmu na čsfd nedívat a pak neočekávat kdo ví co. On ve své podstatě to nebyl film vůbec špatný. Zajímavý děj i zápletka a to nemluvím o skvělém výkonu tehdy mladého a šarmantního Jacka Nicholsona. Film se zabívá zajímavým podtématem. Jasně hlavní téma je vražda sledovaného, avšak velice oceňuji pozadí děje. Tím mám na mysli zkorumpovanou výstavbu přehrady. Jack tu hraje opravdu frajera a musím uznat, že i tato role pro něj nebyl oříšek, který by nerozlouskl.

Slovo policajta (1985)

Tři hvězdičky přesně vystihují tento snímek. Nic převratného to není, ale koukat se na to dá až do konce. Kdyby na stejný scénář udělali film v USA, byl by to jeden z mnoha a bylo by to trapné, avšak osoba jako je Alain Delon tomu dává něco víc... když nic, tak se na něj aspoň dá dívat :-D. Co se mi hodně líbilo byl závěr, kdy se Delon převleče za kluna, aby se tak dostal k hlavnímu padouchovi, následuje scéna podobná závěrečné scéně z filmu "Profesionál" s J.P.Belmondem, kdy hlavní hrdina tak úplně nezabije svého nepřítele.... Jinak takový bonbónek na závěr. Jeden z druhé várky oddělaných je Enguma ze seriálu "Julie Lescautová".

Krásný ztráty (2000) (pořad) odpad!

"Ty hele, ale tys to taky za bolševika neměl lehký, viď?" Hrůza! Řešení věcí dávno minulých, které k ničemu nevede. Jednou to bylo, snad už nebude, proč to omýlat stále dokola navíc v podání echt Pražáka Michala Prokopa. Kdyby měl alespoň pěknou češtinu....

Až na dno zrady - Emanuel Moravec (1997) (TV film)

Pěkný dokument o nepěkném pánovi. Jednou jsem Čech, tak se podle toho musím chovat, být na to třeba i hrdý. Emanuel Moravec nebyl "Čech" nebyl dokonce ani "Němec". Byl to jakýsi untermensch - podčlověk.

Obecná škola (1991)

Film plný Svěrákovských vtipů a hlášek, které se asi hodně lidem zapíší do paměti po zbytek života. Taky kdo by neznal větu "Neschovávej se za ženskou, zbabělče" či "Rodiče, kteří chcou vidět idiota, nechť přijdou do ředitelny" :-)

Chyťte doktora (2007)

Trochu opakující se dokola děj, jinak celkem zábavné. Rozhodně vynikající role klasických herců Janžurové a Soboty.

Neznámý v domě (1992)

Kvůli takovýmto snímkům vyhledávám filmy s J.P. Belmondem. Důchodce a alkoholik, který přišel o svoji ženu se jednoho dne vrátí opilý domů, kde uslyší výstřel, při kterém byl zabit člen dceřiné party, feťák, stejně jako všichni ostatní z této partičky. Vina se strhne na nevinného a na J.P.Belmondovi teď je, ab dokázal nevinu svého mandanta a vrátil se tak na správnou cestu. Podaří se mu to? :-)

Big Business (1929)

Laurel a Hardy prodávají vánoční stromečky, avšak nikdo je nechce, včetně pána ve středních letech, se kterým začne demoliční potyčka. klasická záležitost Stana Laurela a Olivera Hardyho.

Jean od Floretty (1986)

Škoda, že předloha byla jasně daná, protože asi každý, kdo se na film dívá si přeje, aby se nakonec hrbatému Jeanovi podařilo překonat překážky od místních darebáků, aby mu často pršelo a hlavně, aby došel na to, že na jeho pozemku je pramen. Tomu ale tak není a tak se ubohý Jean protlouká nástrahami života víceméně neúspěšně až do brzské smrti. Vynikající výkony herců, ať už těch vysloužilých, nebo těch začínajících.

Psycho (1960)

Film psycho je opravdu psycho a pro dobu, kdy byl natočen věřím, že to platí dvojnásobně. Anthony Perkins jako rozpolcená osobnost mající v sobě osobu svoji a osobu své matky vraždí v jednom opuštěném motelu podél bývalé hlavní cesty. Vraždí z lásky, ze strachu, ale hlavně proto, že převládá osobnost matky v jeho těle. Alfréd Hitchcock byl vynikající režisér. Při jeho filmech tuhle krev v žilách. Musím říci, že tento snímek se od ostatních jeho děl liší tím, že většinou si musíte konec domyslet s tím, že jste před tím trochu nakopnuti, jak asi bude vypadat. Film psycho má jasný konec, dokonce se závěrečnou řečí detektiva, jak to všechno bylo, stejně tak, jak to bývá v detektivních případech Jess Fletcherové v To je vražda, napsala.