The Mandalorian - Kapitola 5: Pistolník (2019) (epizoda)

Opět trošku slabší díl. Potěšil návrat Tatooinu a hláška o High ground, ale jinak to byla taková příběhová vsuvka. Kdyby série měla 20 dílů a tohle byl jeden z nich, tak bych nic nenamítal, ale v sérii je 8 dílů, takže bych očekával kvalitu na úrovni prvních 3 dílů. Tenhle díl nic nového nepřinesl. Avšak stále to vypadá z hlediska efektů a prostředí krásně.

The Mandalorian - Kapitola 4: Útočiště (2019) (epizoda)

Tak 4. Díl byl zatím tím nejslabším. Stále pěkně natočené a efekty na úrovni plnohodnotného filmu, ale příběhově to bylo slabší. Celý díl byl vlastně o tom, jak je baby Yoda roztomilej (asi se potřebují prodat hračky). Spoiler: Navíc působilo dost divně, že nikdo z vesničanů při tom finálním boji neumřel, i když to všude bouchalo a hořelo. Snad bude další díl lepší.

Zelená kniha (2018)

Moc pěkný Road film o dvou odlišných mužích. Příběh má dobrý spád, utíká a herci hrají velmi přesvědčivě. Sice je zápletka docela předvídatelná, ale u tohoto kousku to vůbec nevadilo.

Aladin (2019)

Nakonec to nebylo tak špatný, jak jsem si myslel. Hezky se to drželo tématu, ale zároveň tvůrci provedli pár změn. Herecké obsazení mohlo být lepší, ale jinak to bylo pěkně zpracovaný.

V oblacích (2019)

Bohužel, tahle pohádka se nepovedla. Příběh, originalita, hudba, animace, postavy... Nic z toho nijak nevyniká. Není bohužel ani vtipná a ten dabing je velmi nepovedený. Samozřejmě to hodnotím z pozice dospělého, takže možná se to dětem bude líbit. K dispozici jsou však hezčí pohádky.

Tajný život mazlíčků 2 (2019)

Je to pěkně namalovaný, rozesměje to, ale mě tam něco chybělo. Autoři se snažili předložit nám směs několika příběhů, které se pak tak nějak protly, ale mě ani jeden příběh nijak nezaujal. Nepůsobilo to na mě jako celek, ale spíš spojení několika kratších filmů. Vsadil bych spíše na jeden ucelený příběh.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Začínající Youtuber z Ugandy by nejspíš natočil kvalitnější dílo...

Joker (2019)

Skvělé! Jinak Jokera nejde hodnotit. Phoenix ukazuje, jak skvělým hercem je, protože Jokera ztvárnil ukázkově. Není ale jediným světlým bodem. Hudba, kamera, příběh, to všechno spolu krásně ladí. Doufám v pokračování, protože tahle ukázka Jokera se mi hodně líbí.

One Punch Man (2015) (seriál)

Tak jsem se konečně dostal k tomu fenoménu o hrdinovi, který všechny porazí jediným úderem. Říkal jsem si: "To bude o ničem, když je tak silnej." Ale bohudík, mýlil jsem se. OPM je naprosto dokonalé anime. Každý díl mě zaujal, pobavil a u některých jsem se i zamyslel. Naprostá dokonalost, ať už se jedná o choreografie bojů, animace nebo hudbu. Všechno dokonale klape. Už se nemůžu dočkat dalšího Saitamovo dobrodružství.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Velmi dobré anime. Kdyby skončilo někdy kolem 26 dílu, tak bych dal 5*, ale druhá část seriálu mě nezaujala tolik, jako ta "hlavní" část. Nejvíc mě mrzelo, že některé postavy nebyly v pozdějších fázích vůbec využity. Ať už Ryuk nebo například Misa. Každopádně seriál velmi dobře pracuje s morálkou a nutí nás přemýšlet. Nemohl jsem přestat koukat. Podtrženo sečteno. Za prvních 25 dílů 5* a za zbytek 3*. Celkově tedy lepší 4*.