Pan Holmes (2015)

S naprostým citem natočené i zahrané (Condon a McKellen jedou na plný plyn) ale jinak je to strašně prázdné. Načechrané nic

The Guest (2014)

Wingard a Whanell = budoucnost! Skvěle natočené a s láskou opracovávané béčko s celkem slušným wtf závěrem.

Konkuríto (2004) odpad!

Nechci zlehčovat tu tragickou událost ale tenhle film je barbarství a naprostá neúcta k osobě které to mělo (pravděpodobně) složit poctu a i přes drastičnost příběhu se to přece dá natočit kvalitně

Filmová hvězda (2008)

Hvězdička pro Guttenberga - ten chlap i po těch letech dokáže stále zaručeně pobavit. Jinak je to bezvýznamná sloučenina klasické pohádky pro malé holky a jakési motivační agitky bez jakékoliv nadsázky protože tohle je vážný! 2/10

Zůstaň nablízku (2017)

Mladá a dost zvláštní holka putuje do Los Angeles aby našla ateliéry studia Paramount Pictures a odevzdala tam svůj scénář na nový Star Trek. Sestry Fanningovy budou jednou vládnout Hollywoodu a po Elle to dokazuje i starší Dakota. Zůstaň nablízku využívá základní zápletku která už byla mnohokrát zpracována mnohem lépe a vlastně už i působí trochu okoukaně (slabá a nezkušená holčička zjišťuje že je svět strašně špatnej a že se nikomu kromě rodinny nedá věřit) ale narozdíl od svých předchůdců se Lewin nesnaží za každou cenu vnucovat velkým cenám a pomocí téhle festivalové fresky v klidu vypráví milý a neurážející příběh. Jsem spokojen a zrovna té Dakotě bych tu účast na velkých cenách opravdu přál. Jediné co bych tak vytkl je možná trochu neohrabaný způsob prodání toho fanouškovství Star Treku ale o to pravděpodobně nešlo tolik jak se ze začátku mohlo zdát

Kukuřičné děti (1984)

Začalo to v období kdy kina strašili Freddy, Jason a další legendy slasherové éry a právě proto tahle slátanina a naprostá kravina působí tak směšně... ale jednička je asi jediný koukatelný díl a celkem fajn záležitost

Drž hubu! (2003)

Další francouzský klenot (jako by jich už nebylo dost) Geniální komedie ve všech směrech. Jednoduchý příběh vedený sebejistým Veberem a k tomu klasicky sympatický Reno a fenomenální Depardieu který tu předvádí naprosté herecké mistrovství :D. Vždycky se u toho zasměju jako u ničeho jiného 8,5/10

Ctihodný občan (2009)

Foxx se snaží a docela mu to jde. Butler se taky snaží a vůbec mu to nejde. Jinak hezky a hlavně poctivě natočená žánrová práce. Gray byl šikula než se upsal mainstreamovým břečkám

Jsem číslo čtyři (2011)

Caruso opět ukázal svůj talent když svou skvělou a sebejistou režií zakryl prostoduchý a mnohdy banální scénář. Skvělá žánrovka a další díly bych si klidně dal