Město bohů (2002)

Po shlédnutí tohoto filmu jsem ještě dost dlouho koukal a nevěřil jak realisticky a neuměle lze natočit film. Důkaz toho, že i mimo USA lze natočit film, který zaujme, navíc bez hollywoodských hvězd.

Milujte svého zabijáka (2002)

Popsal bych to jako, když se vyspíte s krásnou holkou, ale nic k ní necítíte. Každopádně dobrý začátek George Clooneyho v roli režiséra. Vyzdvihl bych sladkou Drew Barrymore a taky mě pobavila ohromující role Brada Pitta. :-)

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Výjimečný seriál o matce a dceři z městečka Starsholow. Každý teenager by si přál matku jako je Lorelai a každy rodič by si přál potomka jako je Rory. Lorelai se snaží směrovat dceru životem tak, aby neopakovala její chyby a zároveň měla co největší svobodu volby, což bylo pro mě od začátku přitažlivé. Opravdu upovídaný seriál, kde však každé slovo má svůj smysl. Neustále střídání nálad a nenásilný humor v podání Lauren Graham a Alexis Bledel mě ohromoval celých sedm řad.

Kill Bill (2003)

Film který mě strhnul na svou stranu hned od první minuty a držel mě tam až do konce. Pro někoho kýčovité, krvavé scény- pro mě scény výborně nadsazené, aby diváka dokázaly šokovat. První část prakticky donutí diváka ke shlédnutí druhé části. Tarantino je jednoduše režisér, který umí diváka zaujmout.

Kmotr (1972)

Tento film s oblibou označuji za nejlepší film, který jsem kdy viděl. Opravdu famózní dílo Francise Forda Coppoly dokreslené neméně famózní hudbou z dílny Nino Roty je podle mého už přes 35 let nepřekonaným filmem ve svém žánru. Asi není třeba zmiňovat výborné herecké výkony Marlona Branda a Al Pacina. Se zaujetím jsem sledoval vývoj Michaela, který jako jediný syn Dona Corleoneho nebyl zasvěcen do praktik své rodiny, v nového Kmotra. Impulzivního Sonnyho, který byl předurčen k převzetí vedoucí úlohy v rodině, avšak zavražděného záhy po jejím převzetí, a mnoho dalších dílku, které přede mnou vytvořily mozaiku nejlepší ,,gangsterky“.