Jméno (2012)

Komedií bych to nenazval. Některé dialogy jsou dobré, ale celkově je to dost nuda.

Promlčeno (2022)

Na naše poměry nadstandardní snímek. Solidní zápletka i kamera. Co bylo asi možné více zdramatizovat byl konec. Jedno rýpnutí si ale neodpustím. Jak jsem již psal v několika předchozích komentářích, bolestí posledních českých filmů je velmi špatná dikce herců. Drmolí, není jim rozumět a snaží se bezdůvodně odříkat naučený text co nejrychleji. Že to dělají mladí herci, u kterých by se to dalo omluvit nezkušeností a trémou, je celkem pochopitelné. U starého matadora Rodena to působí rozpaky.

Návštěvníci (2022) (seriál)

Ulítlá sci-fi, kde jsem se v každém díle několikrát srdečně zasmál. Humor, který asi každému nesedne, ale dobře jsem se bavil. Příběh není úplně mimo, časové přesmyčky jsou docela vychytané. Chce to ale shlédnout celé. První díly nic moc, ale dostane to grády a konec je asi nejlepší. Dal by se z toho udělat dobrý film, ale tím by ubylo humoru. Hvězda dolů za efekty, kterých je jako šafránu a jsou laciné.

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Proč má tahle utahaná a nezáživná kriminálka 88% ? Nesympatická a neurotická hlavní hrdinka, přitroublý cucák komisař, děj se vleče. Něco jako seriály pro žehlící maminy. Scénář psal nějaký uspávač hadů a děj je z větší části předvídatelný. Dlouhé desítky minut se řeší rodinné hodnoty, kdo s kým kde a proč, načež se v posledních pěti minutách něco stane, zřejmě aby se unuděný divák probral ze spánku a pustil další díl. Velmi slabé.

Klaus (2019)

Výborná vánoční pohádka. Skvělá animace, silný příběh a člověk se ještě zasměje. Palec nahoru a plný počet.

Mstitel (2021)

Skvělý obraz alkoholické psychózy ! Místy se divák musí ptát, co brali autoři za matroš, ale ty fantazie pochopí pouze ten, kdo nějakou dobu vrcholově chlastal a v tom je ten film skvělý. Dvě hvězdy dolů za otřesný zvuk, kdy se dialogy úplně ztrácí v přebuzeném hudebním pozadí a mnoho hlášek tak zcela uniká. Což je nešvar skoro všech filmů poslední české produkce. Možná je to slyšet v kině, ale v televizi to prostě nefunguje.

Aquaman (2018)

Je až neuvěřitelné, kolik tenhle film obsahuje vykrádaček.  1) Avatar - prostředí pralesa tvůrci nahradili podmořskou krajinou, létající draky mořskými potvorami a svítící medůzy jsou tam také. 2) Star wars - podoba podmořských vojáků se storm troopery je až na pár detailů téměř dokonalá, vesmírné střílečky jenom změnily prostředí a jsou z nich podmořské střílečky se stejnými efekty. 3) Pán prstenů - útoky tisíců proti tisícům, místo přerostlých slonů a obrů přerostlí žraloci, dinosauři a podobně atd. , atd. Celému filmu pak dominuje charakteristický rys amerických filmů a myšlení - všechny přemoci, rozstřílet a protivníka rozdrtit. Úsměv pak budí soubojové scény, stokrát okoukané z jiných filmů. Celé je to klišé jako prase a působí jako pohádka pro pubertální chlapce. Dvě hvězdy za čas, který museli počítačoví guruové vynaložit na tvorbu efektů, kterých je tam tolik, že je to až nepříjemné. Méně by v tomto případě znamenalo více. S odřenými zády 50%. Jo a roztavené magma pod vodou vybuchuje, černá a vůbec dělá roztodivné efekty způsobené rozdílem teplot cca 1200 stupňů mezi lávou a vodou. Takže na ty ohnivé vodopády a podmořská lávová jezera prostě zapomeňte.

November Man (2014)

Myslím, že tento film strčí do kapsy i některé bondovky. Taková směs bondovek a Bourna, lehce kořeněná Nepřítelem státu.

Babysitting (2014)

Kdyby to nebyla vykrádačka Pařby ve Vegas, dal bych i čtyři hvězdy. Ale zasmál jsem se a to je u komedie to nejpodstatnější. Většina průběhu filmu je lehce předvídatelná, ale pobaví. Taková jednohubka pro nudné večery.

Mechanik (2004)

Film, který není ani akční, ani komický, trochu mysteriózní, trochu drama a to, co diváka nutí dívat se až do konce je zvědavost, co z toho bude ve finále. Není to až tak průhledné, jak zde někteří naznačují a herecký výkon hlavního hrdiny je silně nadprůměrný. Tak 65%.