• Thriller

Tour de France aneb Peklo na kolech (2004)

Velmi zajímavý pohled do zákulisí Tour de France a stáje Telekom. Rozhodně souhlasím s komentářem pOne, jen bych ještě podotkl, že díky prokladu české verze je to smutnej pohled na sport, který je prolezlý dopingem. Škoda...

Horší než smrt (2007)

Parádní komedie, která se nedostává do těch standardních kolejí, kdy obdobné filmy přechází až v trapnost. Skvěle jsem se pobavil, ať žije LSD:)

Hancock (2008)

začátek skvělej. akce a slovní přestřelky za plný počet bodů. postupně s uvědomováním Hencoca film slábne a spíše se stává slaďárnou. ještě že jsem od tohoto kousku nic nečekal, takže až takové zklamání to nebylo

Čistá práce (2008)

Skvělá kriminálka ze 70. let a překvapivý Statham. Perfektní atmosféra, kotlety, zvony a parádně ošuňtělý Londýn. Můžu doporučit všem, kteří mají rádi stupňující atmosféru, možná s trochu americkým koncem. Ale ani tohle mi tenhle skvělej film nezkazilo. P.S. David Suchet alias Hercule Poirot je tu k nepoznání :)

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Když se má něco podělat, tak se to podělá. V tomto případě to bylo naprosto tuplované. Thriller, který se stále stupňuje a končí slepením rodinné mozaiky, vás nutí pozorně sledovat každou situaci. Smutný příklad lidské chamtivosti.

Zlo mezi námi (2003)

Agrese násobená další a další agresí. Násilí, které je všudypřítomné. Strach a psychický teror v očích žáků nižších ročníků. Vedení školy, které nečinně přehlíží co se děje na školní půdě. Násilník, potlačující svojí agresi s chutí pokořit své utlačovatele je zatlačen do kouta svázaný přátelstvím a nakonec pokořen vyšší radou školy. Silný zážitek. Celý tento příběh odehrávající se v prostředí internátní školy v 50. letech ve Švédsku se dá opravdu schrnout do věty: „Existuje mnoho způsobů jak udělat lidem ze života peklo.“

Než si pro nás přijde (2007)

Když jsem se na podzim dozvěděl, že do kin půjde film s duem Freeman a Nicholson skoro jsem skákal radostí. Tyhle dva matadory vidět je zážitek a vždycky odcházím s hřejivým pocitem. Navíc k tomu přidalo, že téma filmu bude stáří a smrt, což s vzhledem k hereckým zkušenostem a věku hlavních protagonistů je předpokládaný filmový zážitek. No a nyní po vzhlédnutí výše zmíněného filmu přišlo zklamání. Film mi po celkové stránce přišel plochej. Nic, co by ho řadilo do vyšší kategorie nezapomenutelných zážitků. Mimo tedy herecké výkony, což vzhledem k zkušenostem obou by bylo velmi zlé. Vše je přímočaře naplánováno a situace předvídatelné. Akce z Bucket listu nasekané jak na běžícím pásu, trošku to připomínalo velmi drahej reklamní spot od nějaké cestovky na zážitky. Přes toto všechno si myslím, že námět Doba a její využití, která nám zbývá do konce života, je rozhodně silný téma nad kterým se zamyslím každý. Jen záleží čistě na nás, jak ji budeme chtít zhodnotit. Věřím tomu, že zhodnotit se dá i mnohem lépe na plátně. Jen vzhledem k tomu, že zde hráli takové veličiny jako jsou Freeman a Nicholson dávám 3.

Papežská toaleta (2007)

Vesnice zapuštěná někde v neznámu na hranicích mezi Uruguají a Brazílií je skutečným příběhem lidské skromnosti a neúnavným bojem o přežití. V celkovým pojetí velmi smutný příběh o osudech lidí, ke kterým má do vesnice na krátkou návštěvu dorazit papež Jan Pavel II. Každý z obyvatel vidí příležitost si přivydělat prodejem suvenýrů a občerstvení, a tak se zadlužují a prodávají i to nejcennější co mají, aby mohli následně při návštěvě „zbohatnout“ a aspoň tak si splnit každý svůj malý sen. Bohužel osud jim nebyl nakloněn a slibované množství poutníků gradované mediální mašinérií na řeč papeže nedorazí. Silný příběh o lidském neštěstí je o to smutnější že je založen na skutečné události.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Nemůžu jinak než souhlasit s Hitman_47. Nejsem žádnej vědátor a šťoural, ale skutečně od tohohle filmečku jsem nečel nic jiného než řežbu mezi alieny a predátorem. A nebylo toho zrovna poskromnu. Rychlé střihy, málo řečí, hodně akce. A přihlouplej příběh s blondýnkou a uvědomělým chlapem a ještě pár postav, tak to prostě patří k správnému americkému akčňáku tohoto tipu. Prostě pohoda - spokojenost, brambůrky, pivo a už se jen usadit a vychutnat si to (možná bych doporučil i vypnout mozek). Ještě bych rád dodal, že jsem skutečně nečekal, že armáda vyhodí celé město do vzduchu. Milé překvapení.

Magnus (2007)

Film, který mě mile překvapil. Ani jsem pořádně nevěděl, na co jsem si koupil lístek do kina a rozhodně jsem nelitoval. Netradičně pojatá zpověď otce nad výchovou nebo spíš nevýchovou svého syna mi brala chvílemi až dech. Syn, který celý film bloumá nad svým osudem, jestli už konečně přijde ta „jeho“ chvíle a on opustí tento svět, na druhou stranu fakt vostrej otec, kterej si nebere s ničím servítky. To že si otec vezme syna k sobě po nezdařeném pokusu o sebevraždu na převýchovu, jsem skutečně nečekal, že se zvrhne v drogovou party. Snad aby zapomněl? Těžko říct. Velmi mě překvapil fakt, že tento film je postaven na pravdivém příběhu a skutečný otec zde hraje sám sebe. A na závěr? Určitě se při některé z budoucích kocovin vyzkouším zkratovat jedním prstem do zadku a druhým do pusy:D