Máj (2008)

Málokdy se stává, že bych litovala návštěvy kina, ale tohle byl bohužel přesně ten případ. Zklamání roku… Takhle zkazit krásné Máchovy verše??? Obsazení (snad krom pár výjimek) naprosto otřesné. Matěj Stropnický je snesitelný zhruba do chvíle, než sesedne z koně a začne se pokoušet o "hraní". Otázkou zůstává, jak se dokázalo takové individuum stát "strašným lesů pánem", když se takřka celý film projevuje jako unylá lemra. Jarmila alespoň nemluví, což je pravděpodobně velké plus. Proslulý večerní máj v tomto filmovém ztvárnění zcela vyšuměl do ztracena a o děsivě kýčovitém nočním lomu raději ani nemluvit. Paradoxně jediným světlým bodem se pro mě stal Jan Tříska, jehož patetický přednes jinak moc nemusím, ale jedině v jeho podání se daly útržky Máje zachytit. Jinak totiž atmosféra celé básně zmizela kdesi pryč.

Tanec v temnotách (2000)

Björk a její hudbu nesnáším, ale to není to, co mě na tomhle filmu otrávilo nejvíc. Ovšem českoslovenští emigranti, kteří chudáci ani nevědí, jak se správně vyslovují jejich jména, naprosto nevěrohodná motivace i jednání postav a absence nadhledu, to mě vážně znechutilo. V tomto absurdním drámu jsem postrádala trochu humoru a ironie (pokud je tam von Trier umístil, tak jsem to tedy přehlédla), která by trochu odlehčila tu urputnost.

Lazebník sibiřský (1998)

Zdaleka mě to nezaujalo tolik jako Unaveni sluncem. Straaaašlivě rozvleklé a Menšikov jako mladý kadet... to bylo fakt trochu moc!

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Sice ujetý žánrový mišmaš, ale jen za mužské herecké obsazení bych dala 2* ;o))) Navíc je tu úchvatná vizuální stránka, romantika, trocha historie, hororu, sem tam nějaká filozofie, dle mého názoru skloubeny dohromady celkem umně – jednoduše chutná směsice, která mi opravdu sedla. Jen ty souboje mne moc neberou, tak bych je oželela a taky pořád marně přemýšlím, co byla bestie přesně zač...

Vesnice (2004)

Zápletka sice možná trochu přitažená za vlasy, ale na druhou stranu je ve filmu naprosto dokonale podána dusná atmosféra strachu z něčeho tajemného a nevyřčeného, co chodí kolem... Velice působivé dílo.

Mrtvý muž (1995)

Johnny s dlouhými vlasy – i to by stačilo na hodně slušné ohodnocení....:-DDD Navíc je tu ale snový černobílý obraz a úletový příběh o barvitém putovaní ke smrti, to vše za parádního hudebního doprovodu. 100%

Vrána: Město andělů (1996)

Na jedničku samozřejmě nemá, ale není to nejhorší pokračování. Zajímavé po vizuální stránce.

Vrána 3: Návrat (2000)

Docela mě překvapuje zdejší celkem dobré hodnocení tohoto filmu. Pro mě to byl jen slaboučký odvar, původní atmosféra se vytratila a představitel hlavního hrdiny nestojí za nic, naprosto postrádá charisma. Působilo to na mne dojmem naprostého béčka. Slátanina.

Adelheid (1969)

Další příklad dokonalé spolupráce Vláčil + Körner. Příběh o obyčené touze žít a milovat, která se v rozvrácené době těsně po válce jen těžko naplňuje. Tichá a zšeřelá balada s jímavě zranitelným Petrem Čepkem a rozporuplnou postavou Adelheid Emmy Černé.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Dokonalá úchylárna! Kdo neviděl, neuvěří:-D Svižné písničky a Tim Curry v podvazcích ( a vůbec v nich nevypadá zle;-)) se mi trefili do noty. Spojení hororu, muzíkálu a různých více či méně podivných individuí je jednoduše neodolatelné.