Vrána (1994)

Vrána, do srdce rána... alespoň pro mě určitě. Jednoznačně kultovní záležitost, okamžitě mě oslovila dokonale ponurou atmosférou a smutným, podmanivým příběhem , v neposlední řadě též hlavním představitelem (škoda ho..:( V období svých -nácti jsem byla naprosto spřízněná s životním pocitem líčeným ve Vráně, bohužel jsem ještě netušila, že budu mít příležitost "vychutnat" si něco podobného i opravdově... Dnes již tento film vnímám trochu jinak, přesto pro mě stále představuje neotřesitelně kvalitní zaléžitost. Doporučuji také komiks, vynikající dílo!

Román pro ženy (2004)

Tak tohle opravdu není film pro mě. Většina postav mi byla totálně nesympatická svou povrchností a tupou konzumností... Navíc mě nějak neberou milostné pletky přestárlých seladonů a mladých holek, takže Lauřinu pobláznění Oliverem jsem prostě neporozuměla... Životní osudy snobských husiček fakt nemusím.

Marketa Lazarová (1967)

Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších českých filmů (ne-li vůbec ten nejlepší). Dokonalé obrazy, vybroušená jazyková stránka, skvěle vykreslená atmosféra…Co říkat dál? Prostě strhující filmový zážitek.