Film o filmu - Něžné vlny (2014) (TV film)

Pěkně natočený dokument o novém filmu Jiřího Vejdělka, který diváka seznámí o čem a kde všude se točilo a příjemně naladí na NĚŽNÉ VLNY..))

Kriminálka Anděl - Únos (2014) (epizoda)

První díl 4 série hraje hodně na vážnou notu, Taclík nezvykle v roli tvrďáka a řeší se tu únos kolegyně. No moc mě to nebavilo, včetně těch "vylepšení" (nová znělka, hudba, kamera, atd.). Další díly snad budou víc na pohodu.

Mizera (2014) (seriál)

Greg Kinnear je herec, který se mi do paměti zapsal hlavně rolí v dramatu AUTO FOCUS - MUŽI UPROSTŘED SVÉHO KRUHU a při sledování tohohle seriálu jsem si na ten film mnohokrát vzpoměl. Je to asi tím, že obě role mají několik společných bodů, ale hlavně pro obě role se Greg Kinnear výborně hodí.. a navíc zde v seriálu "MIZERA" je to daleko víc na pohodu..))

Slídil (2014)

Fascinující studie jedné pochroumané mysli, za kterou by se nemusel stydět ani David Cronenberg..))

Úsvit planety opic (2014)

Jak po příběhové, tak po technické stránce naprosto dokonalý zážitek. Mnohem poutavější než "Zrození". Vřele doporučuji 3D projekci a už teď se těším na pokračování.

Žraločí invaze (2014) odpad!

Tak u tohohle mě zaujala samotná myšlenka, že  se žralok - žraloci mohou pohybovat také ve sněhu. A protože mám slabost pro podobné brakové snímky, navíc tady odehrávající se ve vysokohorském prostředí, tak jsem do toho šel..

13. komnata - 13. komnata Petra Svobody (2014) (epizoda)

Petr Svoboda rozhodně nepatří mezi mé oblíbené sportovce, ale tímto dokumentem u mě docela stoupnul. Snad se mu podaří ještě alespoň jedna velká medaile. Za ty zdravotní trable by si ji bezesporu zasloužil.

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

Moderátorka Ellen DeGeneres byla příjemná změna, slušelo jí to, ale ne úplně všechny její výstupy se povedly. Z těch několika málo hudebních čísel mě zaujala nejvíc Bette Midler, o které jsem vůbec netušil, že umí tak skvěle zpívat. Kolem a kolem se jednalo o průměrný ceremoniál, ze kterého vyšel Leo opět naprázdno !!!

Bez doteku (2013)

50%.. Na slušné úrovni film drží zejména excelentní herecké výkony Mariana Rodena a Ondřeje Malého. Především scény "nevlasní otec vs. Jolana" a "šéf bordelu vs. Jolana" mají díky nim potřebnou sílu. Bohužel, film sráží místy opravdu hloupé dialogy a taky sice originální, ale divácky nepříliš vděčná forma vyprávnění. Nakonec bych ještě vyzdvihnul velmi dobrou technickou stránku filmu a hudbu.

Blízko od sebe (2013)

Mělo to něco do sebe, ale na druhou stranu mě to až na excelentní pasáž "slavnostní večeře" nedokázalo stoprocentně vtáhnout do děje. Jinak herecky mě potěšili nejvíc Chris Cooper, Benedict Cumberbatch a Julianne Nicholson.. Hodnocení 3,5*.