Bílé písky (1992)

Zajímavá zápletka ve které nechybí mrtvola, půl mil. dolarů v kufříku, překupníci, FBI, CIA a mnoho dalších tajemných postav. Na konci si možná budete lámat hlavu jestli to dává smysl, ale co, vždyť tenhle film má styl... K dobru lze rozhodně přičíst herecké obsazení, kameru a hudbu.

Bílí muži neumějí skákat (1992)

50%.. Pohodová komedie z prostředí pouličního basketbalu. Nechybí sympatická ústřední dvojka, našlápnutý písničkový doprovod a slušná porce sportovní akce. Ke konci to však přeci jen malinko nudí.. Wesley a Woody si spolupráci před kamerou zopakovali ještě v akční-komedii VLAK PLNÝ PENĚZ..))

California Man (1992)

70%.. Hodně pohodová, svižná a hlavně zábavná americká komedie, jenž svojí atmosférou připomene 80. léta. Má výborné obsazení tehdy vycházejících hereckých talentů - Brendan Fraser coby pravěký člověk je kouzelný, ale ani Sean Astin (trilogie PÁN PRSTENŮ), Pauly Shore (ten to do našich kin dotáhl pouze s komedií VOJNA NENÍ KOJNÁ) a v roli záporáka Michael DeLuise se nenechali zahanbit. Nakonec musím ještě pochválit hodně našlápnutý písničkový doprovod (PM Dawn, Def Leppard, Queen, Cheap Trick, atd.). Prostě příjemné překvapení.

C.I.A. Krycí jméno: Alexa (1992)

Moje první setkání s "tvorbou" Josepha Merhiho dopadlo rozpačitě. Akce je tady opravdu mnoho a často jde o celkem slušné, efektně natočené explozivní či kaskadérské kousky, ale stejně to celé jaksi dře. Hlavní problém bude asi v tom, že Lorenzo Lamas je tady trochu ve stínu své půvabné ex-manželky Kathleen Kinmont, která většinu "hrubé práce" obstarává za něj. Bohužel na kontaktní akci nemá (teda kromě toho parádně vysportovaného tělíčka) potřebné předpoklady a taková Cynthia Rothrock je pro ni nedostižná meta, ta by jistě dokázala tohle akční béčko "dokopat" minimálně na 2*. Takto zůstává mé hodnocení na 1,5*.

Columbo - Není čas na umírání (1992) (epizoda)

Snad proto, že je tento případ pro Columba příliš osobní, chová se zcela jinak než jsme zvyklí. Je rázný, rozhodný, jde rovnou k věci a celý případ vyřeší v rekordně krátkém čase. A mimochodem, Columbo je výborný tanečník..))

Columbo - Vrabec v hrsti (1992) (epizoda)

Zajímavá zápletka s několika nečekanými zvraty, ve které Columbo řeší rovnou dva podezřelé a jako vždy stihne i pobavit ( nej "návštěva autosalonu").

Critters 4 (1992) odpad!

Příběh se odvíjí podle osvědčeného schématu z VETŘELCE, ale nenechte se zmást. Žádné napětí se nedostaví a to ostatní (akce, speciální efekty, hlášky, atd.) nestojí za řeč. Z hereckého obsazení je známější snad jen Angela Bassett a ta je zde pouze proto, aby se svlíkla. Škoda tak, že ta její "sprchová scéna" nebyla ještě odvážnější.

Detektiv Nails (1992) (TV film)

Solidní akční krimi Johna Flynna (KRIMINÁL, NEMILOSRDNÁ SPRAVEDLNOST), ve které není nouze o slušné hlášky a dobrou atmosféru (výborná hudba Billa Contiho), s postupem času ji však přeci jen malinko dochází dech. V hlavní roli drsného detektiva Nailse se představí lehce přehrávající Dennis Hopper, v druhé polovině ho potom coby parťák doplní méně známý Tomas Milian. Na straně záporáků pak najdeme celou řadu známých ksichtů, byť v epizodních roličkách (Danny Trejo).

Dívka na telefon (1992) (TV film)

Sympatický tv thriller, který si na nic nehraje a nebojí se použít všemožných žánrových klišé. Místy je i dost napínavý (výborná hudba J. Peter Robinsona). Nakonec i herecké obsazení tentokrát vyšlo na výbornou, jak Jane Seymour, tak i Parker Stevenson coby soukromé očko se sem výborně hodí.

Dívky z Jersey (1992)

Především díky Jami Gertz a Dylanu McDermottovi jasně nejlepší limonáda jakou jsem kdy viděl. Prostě úžasné.