Americký X Factor (2011) (pořad)

Krásna ukážka davovej psychózy za účelom zúročenia vkladov. Chcel by som byť producent... alebo plačúci divák. HaHa.

Terra Nova (2011) (seriál)

Terra Nova je možno nový svet ale nič nové na svete, podobný seriál existoval už niekedy pred 40-timi rokmi, po zhliadnutí prvého dvojdielu som zároveň aj rezignoval na ďalšie sledovanie. A rozhodne keď niekto robí seriál by sa mal už na začiatku rozhodnúť, že či to bude rodinná komédia, dráma, sci-fi alebo fantazy, pretože keď je to všetko - stoji to za nič. Podobne ako Terra Nova.

Na plovárně (1998) (pořad)

Uznávam, že sa jedná o dobrú a klaviltú intelektuálne nabitú talk show, ale ja Mareka Ebena neznesiem, niečo mi na ňom vadí.

Tajemství slonů (2008) (seriál)

Dokumenty BBC sú známe svojou vysokou kvalitou. Inak to nie je ani pri tomto úžasnom mini seriáli o rovnako úžasných slonoch. Na to že sa jedná "len" o dokument je veľmi emotívny a necháva človeka zamyslieť sa.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Keď na obrazovku nabieha logo HBO so šumiacim obrazom, vždy ma zamrazí. Ani tentokrát nezávahali a HBO ponúka obstojný (v porovavní so Sopranovcami, ktorí nemajú konkurenciu) seriál o černošskom gangu. Drsné a husté.

Všechny polohy lásky (2006)

Pekne zamotaný moderný a sviži príbeh ako sa len na Španielske filmy patrí. Na jednej strane by sa možno dalo považovať za romantický film ale dramatický prvok je v prepletenosti deja. Rozhodne sa oplatí vidieť, film má dobrý spád a niet núdze o zvraty.

Nevinnost (2011)

Film pekný, ale nepochopiteľne má dej na drámu málo zmyslu a na druhej strane na psychologický film zas veľa. Neuznávam vkladanie emotívnych vnemov ktoré málo súvisia s dejom (Spoiler Allert: postihnutý syn, zneužité a zabite dievča) a majú evokovať citovosť, smútok, napätie a pod. Určite si ale herci zaslúžia pochvalu, roly sú zahrané perfektne.

Večer pod lampou (2011) (pořad)

Táto relácia vyplnuje čas STV2 najväčším dielom a je jedným z najsledovanejších programov STV vôbec. Áno ako mnohí iní ani ja nemusím Hríba pre jeho politické názory, preto je dobré že sa drží vždy témy a je objektívny (skor v dieloch venujucim sa vede, politicky vnucuje nazory, preto ho neznasam). Niektoré diely sú možno nudnejšie a niektoré zas vynikajúce, ale to aj kvôli tomu že sme kažký iný a každého zaujíma niečo iné. Ale práve toto je obrazom že Večer pod lampou skutočne rôznorodý. Určite si zaslúži maximálne ohodnotenie.

Zámotek (1985)

Vydarená Sci-Fi Komédia, určite si zaslúži spomenutie. Netreba očkávať novodobo uznávané a nevyhnutné efekty, pretože film má okrem komediálnej zložky aj skutočná morálne pozadie. Myslím, že toto je jeden z prvých filmov, ktoré bolo možné vidieť na kábelovke.

Cesty víry (2000) (pořad) odpad!

Neviem ci ma nechcu na nieco ukecat.