John Wick (2014)

Z tymi 74 percentami to hadam nemyslite vazne? Mozno keby som mal strnast tak to zozerem aj ja, Pribehovo ziadne, dialogy? ani neviem ci tam nejake poriadne boly. Akcia usla, ale od polky filmu uz to bolo o tom istom. A ta nesmrtelnost hlavne hrdinu. Usmevne.

Batesův motel (2013) (seriál)

Pozreta cela seria. Velmi ma bavila a vzdy som netrpezlivo cakal na dalsiu cast. Velmi slusny casting. Kazdy jeden herec sa ku svojeje postave dokonale hodi a zvladaju. Vsetko zvlada aj reziser, ktory od zaciatku udrziava divakov vo vybornej dusnej atmosfere. Samozdejme najde sa par hluchych miest ale ani jedna cast nie je priemernou. V druhej serii by sa vask mali scenaristi predcalen viacej zamerat na postavu Normana Batesa, lebo skvela Vera Farmiga ako Norma Batesova si zatial kradne cely serial pre seba a je v nom najvyraznejsou postavou. Takze zatial styri hviezdicky, ale myslim, ze ak si serial v dalsej serii udrzi tempo a nebude stagnovat kludne mu dam aj plny pocet. Bavi ma a uz teraz sa nemozem dockat dalsich casti.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Tak plochu gangsterku ako su Lovci mafie som snad este nevidel. Postavam sa tu nedava ziadny priestor a len akcia stieda akciu. To ako tak dokaze divaka udrzat pri obrazovka. Herci sa tu snazia, hlavne Penn, ale ani on nema co hrat. Nemozem si pomoct, ale toto je asi najhorsia gangsterka aku som kedy videl. A gangster Mickey Cohen musi asi v hrobe robit salta. Zasluzil si lepsie spracovanie. Zatial najlepsie bol vykreslny vo filme Bugsy, ale to bolo este za jeho mladych cias. Ostava len dufat, ze si nejaky schopny reziser najde cas a dobreho scenaristu a natocia o nom ozajstny film a nie takyto paskvil. Davam dve hviezdicky a to len z ucti k zanru, ktory mam najradsej.

Hořící keř (2013) (TV film)

Mam len jeden jediny, ale zasadny problem z touto miniseriou. A to ten, ze to nemala byt miniseria. Myslim, ze to mohol byt radsej film. Stacilo by osekat par scen a vynechat par postav a bol by to perfektne gradujucifilm film aky nebol v ceskoslovensku uz davno nakruteny. Ale aj tak velka spokojnost. Rezisersky perfektne, kamera velmi slusna a v niektorych momentoch dokonca excelujuca. Herecky taktiey skvele. Tana Pauhofova ma bavi cim dalej tym viac. Nebit tej rotahanosti hlavne v druhej casti asi by som uvazoval aj o piatich hviezdickach. V kazdom pripade vska kazdemu odpotucam.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Velmi dobre pokracovanie, ktoremu vsak chyba uspokojive finale.. Som zvedavy ako sa tvorcovia popasuju z postavou P. S. Hoffmana Kedze nas nedavno opustil. RIP. Jednotka sa mi pacila o trosku viac ale aj tak si toto pokracovanie styri hviezdicky zasluzi.

Iron Man 3 (2013)

Ironmana mam rad. Ale je to hlavne koly Robertovi, ktory ma neskutocnu charizmu a dokaze ju Ironmanovi celu predat. Film je skvelo natoceny a pribeh zaujimavy . Pobavil ma Ben Kingsley a Guy Pearce ako hlavny zaporak rovnako skvely. Takze vyborne zavrsenie trilogie o superhrdinovy, ktory ma bavi zo vsetkych najviac.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Po vybornom hororovom uvode v pernikovej, ma film prestal bavit. Vsetko sa to vsak zmenilo v druhej polovici filmu. Nastupuje brutalny akcny narez v aky som ani nedufal. K filmu som pristupoval skepticky, ale nakoniec ma celkom pobavil a dost prekvapil. Renner a Artertin vytvorili skvelo doplnajucu dvojicu. Celkom sa tesim na pokracovanie.

Konečná (2013)

Celkom schopna akcna jednohubka z jednoduchym pribehom, vyborne natocenou akciou a sympatickymi postavamy. Je skoda ze sa to sem tam snazi byt zabavne a pretoze nie vzdy sa to podari. Arnold dokazuje ze este do stareho zeleza nepatri a rany este stale rozdovat vie. Akonahle vsak pride na rad herectvo je rovnako biedny ako vzdy, ale na to som si uz zvykol. Najvacsi ma bavila postava, ktoru hral Peter Stormare. The Last Stand je dobry akcny film a uzil sim si ho viac ako obidva diely Postradatelnych. A chvilkami som uvazoval aj o styroch hviezdickach. No Mozno po dalsom pozreti svje hodnotenie o jednu hviezdicku navysim.

Lesní duch (2013)

Dalsi remake. Tento krat celkom podareny. Dost nechutny a paradne krvavy. Na original sa samozrejme nechyta, ale pozriet sa nan rozhodne da.

Mama (2013)

Mama je dobry horor, z dobrym nametom a velmi zrucnym reziserom. Vsetko funguje takmer dokonale. Vela tomu pridavaju aj vyborne detske herecky a perfektna a krasna Jessica Chastain ktora ked chce vie byt fakt presvedcivou hereckou. Film nenasilne vtahuje divaka do pribehu a stupajuce napatie udrzuje divaka v strehu. Vsetko toto dobre kazi zbytocne dlhy a srdcervuci zaver. Inak by to bolo za styri.