Zrození šampióna (2009)

Tu nevaham ani na chvilku. Jednoznecne plny pocet. Ja milujem taketo filmy a o to zvlast ak su podla skutocnej udalosti. Sandra neskutocne prekvapila aj ked som si o nej nikdy nemyslel, ze bybola zlou hereckou. Skor by som povedal, ze si upisala zlym filmom. A prave tu ukazala kolko v nej je potencialu a charizmi. Tento zivotny pribeh si zasluzil z filmovanie a aj kriticke odcenenia. A po pozreti sa aj svet zda o nieco lepsi. Kiezby bolo takychto filmov a hlavne skutocnych pribehov o nieco viac.

Habermannův mlýn (2010)

Pacilo sa mi too trosku viac ako Lidice. Aj napriek tomu len sa to u mna na styri hviezdicky nedostalo. Prva polovica filmu by bola za plny pocet. Ta druha sa mi zdala velmi uponahlana, takze emocne pocity ku koncu filmu vysumeli do prazdna. Skoda. Herecky a filmarsky je to na velmi vyskokej urovni. Karel Roden je fakt vyborny herec a tersil sa kazdy film s nim. Aj v tomto filme zvladol svoju postavu vyborne.

Saw 3D (2010)

Tak dufam, ze sme sa konecne dockali poslednej casti. Od tretieho dielu je tato seria zbytocne natahovana scenaristami, ktory dokazu popustit svoje pudy au za hranicu ludskeho chapania a samozrejme aj logiky. Jednodtka bola a stale je vynikajuca a originalna a ostatne casti len tazia z jej uspechu a celkovo ju znehodnocuju. Som rad ze sa seria Saw konci. Aj ked clovek nikdy nevie ...

Proč? (1987)

Na svoju dobu velmi odvazny film. Pacil sa mi sposob rozpravania tohto pribehu. Je zaujimave ze dnes sa po fotbale deje skoro to iste. Fanuskovia uz nenicia vlaky, ale rozbijaju auta a vyklady obchodov. Inak fakt dobry film, ktory sa na nic nehra a ukazuje tu tuosku smutnu stranku najkrajsieho sportu na svete.

Dívka na koštěti (1971)

Stara cesko klasika, ktora na mna dokonale funguje aj v dnesnej dobe. Petra Cernocka je ako Saxana dokonala a velmi ma bavil aj mlady Jan Kraus ako mlady delikvent. Pre mna jednoznacnych 100%. Tento film si nikdy nenecham ujst.

Slunce, seno, jahody (1983)

Troksa nie je az takym zlym reziserom ako sa hovori. Tento film je urceny hlavne tym starsim divakom a myslim si, ze v tej dobe ich aj oslovil a plnohodnotne si ho aj uzili. To ze nezaujme dnesneho divaka je samozrejme. U mna lepsi priemer. Ked je to v telke rad si to kuknem a z chuti sa zasmejem.

Drive (2011)

Tak dalsi film na ktory som sa asi az prilis tesil. Hercom a reziserovi niet co vytknut. Hudba a kamera stopercentna. Pribeh biedny. Celkovi dojem mi kazi fakt, ze aj ked som akokolvek snazil z totoznit sa z postavou nedokazal som to. Na mna to posobilo az prilis studene. Mam rad artove filmy, ale tento ma az tak moc neoslovil.

Rec 2 (2009)

Je skoda, ze sa vytratila ta tiesniva atmosfera z prveho dielu. Toto pokracovanie mi uz ako horor ani nepripadalo. Skor ako akcny film. A herci, hlavne ti zo specialnej jednotky boly absolutne nedoveryhodny. Dalej ma dost pobavilo to odhalenie. Posadnutie diablom. To akoze vazne? Aj napriek tomu, ze som si tento film az tak neuzil davam relativne vysoke hodnotenie, pretoze ta akcia ma miestami naozaj strhla a ked sa na scenu vratila Manuela Velascotak sa aj dej trosku pohol. A to najdolezitejsie ze sa podaril zaver. Takze solidne tri hviezdicky.

Hačikó - příběh psa (2009)

Krasny a zaroven nekonecne smutny pribeh o vernosti medzi psom a clovekom. O tomto pribehu som nikdy predtym nepocul a ked som sa dozvedel ze je to podla skutocnej udalosti bol som ohromeny. Neuveritelny pribeh z filmovany na jednotku z piatimi hviezdickami. Aj slza mi vysla. gereho moc nemusim, ale myslim, ze toto je presne zaner do, ktoreho sa nesmierne hodi a bol vyborny. Tak ako cely film.

Počátek (2010)

Zaujimavy namet to sa musi nechat. O rezii Nolana nikdo uz pochybovat nemusi a herecke obsadenie je naozaj hviezdne. Lenze cele to na mna posobi studene. Zo ziadnou postavou som sa nedokazal ztotoznit a bolo mi srdecne jedno ako to s nimy dopadne. Je mi to luto, lebo ja od filmu, ktory je tak propagovany, necakam len vyborny vizaul a vymakane efekty, ale chcem aby ma film dostal aj emocionalne. To sa Nolanovi v tomto pripade nedari. A zaver, ktory mal byt akoze necakany som ja cakal asi od polovice filmu. A nebyt di Capria,ktory na seba strhava vsetku pozornost, bolo by to asi dopadlo ovela horsie.