Hodina pravdy (2002) (pořad)

Vždy sa mi páčilo a obdivoval som, ako sa dokážu jednotlivci, ale aj kolektív popasovať s úlohou a dokážu zvládnuť za pár týždňov tréningu aj kúsky, ktoré by si človek myslel, že vyžadujú dlhodobejší tréning. Pravda, nie vždy to každému vyšlo a nervozita v štúdiu bola častokrát veľká. Doteraz si napríklad pamätám, ako sa pani musela naučiť Ludolfovo číslo na 100 desatinných miest. Neviem síce, načo to pani využije v reálnom živote, ale má za to doma nový bicykel, plastové okná a jej deti nový PC :) Českú mutáciu som navyše vždy sledoval radšej, ako slovenský nepodarok, ktorý svojou veľkou papuľou kazila pani Malachovská.

Stopař (1986)

John Ryder tu hrá zvláštnu hru plnú nepredpokladaných zvratov. Mám dojem, že mladučký šofér Jim smerujúci do San Diega nebude jediný, kto bude mať na chrbte husiu kožu.

Den mrtvých (1985)

G.A.Romero a filmy o zombíkoch patria k sebe tak, ako cibuľa ku tlačenke. Tento majstrov počin ma oslovil celkovou postapokalypto atmosférou a trenicami medzi armádou a vedcami, slušnými gore efektami a naučil ma, že aj nemrtvi môžu vykazovať známky inteligentného správania a tým pádom môžu byť domestikovaní, ako tvrdil filmový Dr. Frankenstein.

Sprejeři (2004)

Dvaja writeri "Heir" a "Vain" (skvelý preklad, chcel by som vidieť ako niekto dáva na stenu "Dedič" a "Zbytočný" :)) majú vo Friscu asi tú najabsurdnejšiu prácu, akú filmári mohli vymyslieť pre writera. Maľujú v otcovej firme steny na bielo :) Popritom sa ale po nociach intenzívne venujú bombingu vo svojej štvrti. Budujú si rešpekt malovaním na všetko, čo im príde pod trysku. Kto nevie, o čom je graffitti scéna v Amerike, asi sa mu bude zdať nepochopiteľné, prečo malujú to isté na každý roh a pritom to vôbec nieje farebné a pekné. Kto vie, tak chápe, pre ostatných platí citát z filmu: "To je hezký" ;-) Samozrejme sú s tým spojené aj negatívne následky tejto "bohumilej" činnosti ako šprint na 800 metrov s policajtom za prdelou, celonočné mejdany so strážcami zákona vo vyšetrovačke, súdy, verejno prospešné práce a iné. Film ako taký je skôr polemika o tom, či streetart áno, alebo nie a o rozchádzajúcich sa názoroch dvoch kamošov, čo mňa osobne celkom nudilo, lebo túto otázku mám dávno vyriešenú. V každom prípade ale pozitívny kúsok k téme streetartu.

Žít po svém (2005)

Mám pocit, že JLo už je viac herečka ako speváčka, čo je možno aj dobre. Sedí jej to aj v ťažších formátoch, nielen ružových príbehoch typu Krásna pokojská. Keď sa k nej pridajú obstarnutý sexsymbol a charizmatický černoch s pehami a spolu dajú drámu ako remeň, moje srdce zaplesá.

Půlnoční míle (2002)

Nenudiaci zaujímavý pohľad na časť života jednej obyčajnej rodiny po tragickej smrti ich jedinej dcéry s výborným hereckým obsadením. Fajn.

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Smart má u mňa trochu smolu, že som ho spoznal tesne po Zohanovi, takže u mňa ťahá za kratší koniec, ale aj tak ponúka kopec zábavy a vo svojom žánri patrí k tej lepšej časti.

Prolomit zeď (2008) (TV film)

Celkom príjemná dráma z prostredia NDR tesne pred pádom Berlínskeho múru v revolučnom roku 1989. Sledujeme osudy obyčajnej rodiny, kde starý otec bol s hitlerovými vojskami pri obliehaní Stalingradu, otec je presvedčený komunista a agent STASI a syn čerstvo zaľúbený punker, ktorého povolajú do armády. Už si viem predstaviť, ako si asi budú títo chlapi v tomto zlomovom období rozumieť :) Milé prekvapenie z krajiny, ktorá svetu dala Derricka a Medicopter.

Milionár (2000) (pořad)

Moje hviezdy platia len pre diely s Nikodýmom. Brať do úvahy nevydarený pokus o zvýšenie sledovanosti s tetou Malachovskou, tak ideme s hviezdami rázne dole.

Zákony Brooklynu (2007)

Príbeh troch kamarátov, ktorí sa poznajú od čias, keď im ešte po bradách tiekla laktóza. Príbeh ich každodenne skúšaného kamarátstva odchovaného ulicou a životných osudov naberajúcich u každého iný smer. Každý z nich je iný, má iný osud a hodnoty, ale predsa len ich niečo spája. Na pozadí vidíme príbeh mafiánskeho Brooklynu 80tych rokov, ktorý ale neni servírovaný násilne, ale skôr podčiarkuje celkovú atmosféru životných ciest troch kamarátov. Gangsterka, ktorá sa na nič nehrá, len citlivo ukazuje "walk of life in Brooklyn". Príjemné.