Anvil! The Story of Anvil (2008)

Kapelu Anvil som objavil niekedy v polovici 80tych rokov ešte ako mladý soplák a poctivo som s ich albumom Metal On Metal istú dobu trápil hlavy svojho prehrávača Emgeton. Postupom času a prílevom nových štýlov v 90tych rokoch, som ich ale akosi prestal sledovať, takže moje prekvapenie zo situácie, v ktorej sa momentálne nachádzajú, po zhliadnutí tohoto mierne pesimistického dokumentu bolo značné. Tak akosi automaticky som predpokladal, že si užívajú minimálne vypredané športové haly a razia si svoj heavík naďalej. Nejakou súhrou okolností títo sympatickí Kanaďania bohužial nedosiahli taký úspech, ako ich súputníci a o to smutnejšie sa mi dívalo, ako na turné hrajú pred piatimi divákmi, alebo ako Lips hákuje v nejakej cateringovej firme a je pekne zaradený v systéme. Sympatické ale je, že svojho sna sa nevzdáva ani už ako 50 ročný rocker a do albumu "This is Thirteen" sa opreli naozaj poctivo a nedali sa zlomiť ani dementným postojom nahrávacích spoločností. Ako doba ukázala, ľudia o ich hudbu stoja, takže borci "Keep on rockin" (till you die) metal je proste underground a nikdy nebude o vystúpeniach na firemných večierkoch za tisíce dolárov, ale heavy fanúšikovia tu stále sú a Anvil myslím stále má čo povedať. Minimálne svojim sympaticky tvrdohlavým postojom.

Kick-Ass (2010)

Bez debaty najlepší a najzábavnejší film so superhrdinami, aký som mal tú česť doteraz vidieť. Squelé!

Návrat kráľov (2011) (pořad)

Ja proste milujem, keď si niekto strká prsty do konečníka a potom k nim ešte dlho privoniava. Naše komerčné televízie sú v tom majstri. Vytiahnuť na svetlo sveta tých najväčšíh postihov, ktorí sa im postavili pred kamery za posledných cca 10 rokov a s láskou si na nich zaspomínať. Hlavne, že zase bola sledovanosť!

Jak vycvičit draka (2010)

Od zhliadnutia tohto animáku môj 6 ročný syn už nechce mať doma psíka, ani škrečka. Nemusím snáď ani písať, na aké domáce zvieratko ma teraz nahovára :D Ďakujem pekne, DreamWorks.

Martinka - Popoluška z Turca (2010) (pořad)

Martinka jasne za 5, to sa inak nedá a ja už sa teším na tvoj novoročný príhovor. Určite bude s Martinkou väčšia prča ako sledovať suchý súhrn celoročných udalostí od nejakého starého uja z hradu. Dúfam, že ti JOJka nejaký pristor poskytne aj na Silvestra, Veľkú noc, Víťazný február, poprípade by si mohla mať pravidelné "obveseľovacie" týždenné relácie, ako svojho času mal na Slovensku v 90tych rokoch Vladimír Mečiar. On mal vtedy popularitu nejakých chabých 80% a to si myslím, že ty Maťka už teraz máš na viac... drž sa, ty hviezda naša, čo šíriš slávu môjho rodného mesta dodaľeka. Držíme ti všetci palce, my nemáme také šance :)

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Ak som sa pri niektorých reality show našich komerčných televízií vyjadril, že siahli až na dno dobrého vkusu diváka, tak potom sorry páni a dámy - beriem späť. Tv JOJ prišla s megahnusom, ktorý ale z mne nepochopiteľných dôvodov priniesol megasledovanosť. A ja sa pýtam - ide tu ešte o to diváka pobaviť, alebo len o to, ľudí šokovať tým že dáme v najsledovanejšiu dobu na obrazovkách televízie priestor bande psychicky nevyrovnaných indivíduí, častokrát s IQ blížiacim sa k mentálnej subnorme, hlásiacim sa do show z rôznych iných pohnútok, len nie kvôli hľadaniu lásky? (nebudem menovať). Veľmi sa už teším na reality show "Dlaždič hľadá ženu", alebo !Kaderník hľadá muža", to by mohla byť skvelá zábava, ale ja radšej idem pohľadať po svete roztrúsené zvyšky zdravého rozumu a sľubujem, že na svojom tv už budem odteraz pozerať len dokumentárne stanice a filmy. Takže buď odpad, alebo za plný, v podstate je to jedno...

Martinka - Kleopatra z Turca (2010) (pořad)

Martinka a ja žijeme v malom mestečku, kde sa každý s každým dobre pozná a ja patrím medzi jej fanúšikov už od čias, keď pracuvala v našom miestnom pohostinstve. Som rád, že to dotiahla z bezvýznamnej reality šou až na svoj vlastný špeciál, ktorému dať menej ako 5 hviezd proste neprichádza do úvahy, do pi*e! Taktiež krásne zahviezdila aj jej kultivovaná a vždy distingvovaná mamička a som rád, že v takejto sledovanej relácii nezabudla urobiť aj reklamu našemu miestnemu pivovaru (ktorý už vlastne ani neexistuje, ale pivo pod zavedenou etiketou nám varia kdesi v Rimavskej Sobote, do pi*e!). Nezaostával ani strýko, ktorý svojimi brisknými postrehmi celú reláciu zjemnil a vniesol kúsok "pikantného" krčmového humoru. Nenadarmo tento renegát martinských ciest vo svojom autobuse robí mrzutým ľuďom cestujúcim ráno do práce už dlhé roky dobrú náladu, ako za starých dobrých čias mnohokrát aj mne, do pi*e, kur*a tu! Keďže je Martinka medzi mojimi priateľmi aj na istej sociálnej sieti, dať jej menej ako za plný by bola proste zrada a ja už len zaželám dievčaťu nech si užije svojich 5 minút slávy a vyrazí z toho, čo najviac sa dá a nech nikdy vo svojej prostej naivite nezistí, že sa stala pre mnohých ľudí len obyčajným spotrebným artiklom, ktorý im len dvíha sledovanosť, predaje a mastí im vrecká. Do pi*e, kur*va, ale som sa rozpísau, idem si dať vari radšej trocha vínka. Toho, čo u nás robievame z tých ríbizlí, aj tohto roku sme ho dosť narobili, kur*a, idem si je*núť Maťka na teba.

Muži v práci (1990)

Skvelá "bratská dvojka" z ktorej si to jeden z bratov zvládol ešte aj odrežírovať válí od začiatku do konca. Závan nostalgie je silný a toto je jeden z filmov, ktoré ma už pekných pár rokov nechcú omrzieť. Piatu hviezdu dávam absolútne neobjektívne, pretože som od malička chcel byť smetiarom, čo sa mi bohužiaľ nesplnilo, a chlapcom už môžem len ticho závidieť.

LEGO: Clutch Powers zasahuje (2010)

Vynikajúci pokus, ako dostať LEGO svet do našich obývačiek. Svoj film majú autíčka HotWeels, všelijaké Barbie a čo ja viem, čo ešte, tak prečo nie aj LEGO postavičky. Animácia sa mi nesmierne páčila, oviala ma silná nostalgia a rád som si zaspomínal na časy, keď som sám v tomto kockatom svete trávil celé poobedia a nemal iné starosti :) No a nakoniec ešte len dodám, že som sa nestíhal diviť, koľko sa toho v LEGO svete od mojich čias zmenilo.

Maska (1994)

Jimo sa pre túto úlohu narodil, o tom neni pochýb. Skvelé spojenie klasických filmových a komixových postupov zaručuje divákovi skvelú zábavu po celý čas. Krásna Cameron je už len čerešňou na torte.