Simon řekl (2006)

Odhliadnuc od už klasického a ničím neprekvapivého scenára, pri Simonovej záľube vrhania krompáčov po lese mi bolo z neho a jeho brata skôr do smiechu, a nemal som ani pomyslenie na to, že sa mám báť. Horor, pri ktorom si človek pripadá, že sa díva na komédiu sa asi trochu míňa účinkom... Keď k tomu prirátam priblblú partičku mladíkov, ktorým to človek radšej odrátava, aby to mali za sebou, tak vlastne žiadne pozitíva filmu nevidím. Tak to potom bude stačiť aj jedna hviezda, nemusím sa totiž ani ja dívať dookola na to isté v žánri, ešte navyše aj slabo spracované...

Skleněný dům 2 (2006)

Tento rozvláčny thriller mal tú chybu, že som ho sledoval v televízii a teda pri všetkých tých hluchých pasážach, kde sa nič nedialo som silne postrádal funkciu fast forward.

Skutečné místo činu (2006) (seriál)

Priznávam, že seriály, ktoré sa zaoberajú popisom vyšetrovania starých zločinov, môžem. V Skutočnom CSI vystupujú skutoční kriminalisti, detektívovia, patológovia atď, čo seriálu pridáva na dôveryhodnosti. Pozor, nemýliť si s CSI Miami a inými, tento je striktne dokumentárny.

Směr smrt (2006) (TV film)

Podľa televíznej upútávky sa malo jednať o tajomný a hlavne strhujúci thriller. Musím uznať, že mali pravdu. Skoro som si od nudy strhol mäso z tváre. Ale aspoň mi už je jasné, že vystresovaný človek po celom pracovnom dni za volantom - hotová katastrofa.

Sněhový dort (2006)

Emily Hampshire tu síce moc vody nenamútila, však ani nemala moc kedy, keď ju autorka scenára poslala nekompromisne hneď v úvode do hliny. Na základe jej tragickej smrti ale nechala roztočiť kolo pani Weaverovú. A že jej to teda šlo! Jej postavu som celkom hltal, aj keď na autistku bola nejak moc sebestačná, ale nebudem zbytočne rýpať... Keďže nezaostával ani Rickman a pani Mossová, tak s touto anglicko-kanadskou, autisticko-snehovou cukrovinkou spokojnosť.

Spláchnutej (2006)

Aardmani dodali tomuto animáku nezabudnuteľnú podobnosť postáv s plastelínovými kolegami Wallace & Gromit, Dreamworks zase skvelú animáciu. Tento americko - európsky kríženec navyše disponuje silnou kadenciou hlášok, ktoré vyslovene odrovnajú deti aj dospelých, obľúbenú postavičku si tu nájde snáď každý (Roddy a Sid sú borci, aj tak ale u mňa vedú spievajúci slimáci) a kanálová verzia Londýna s doubledeckermi a Big Benom proste nemá chybu. Nakoniec neostáva iné, len pochváliť vydarený cz, ale aj sk dabing. Skvelý počin, ktorý je pre mňa a moju rodinu už pomaly kult.

Spojenec (2006)

Tvorcovia si vytýčili jasný cieľ. Hoci aj je stopáž cez 2 hodiny, divák sa až do konca nesmie nudiť a musí byť stále v strehu. U mňa sa tak aj stalo.

Stíny minulosti (2006)

Aby bolo dielo skazy dokončené, zhliadnuté navyše v slovenskom "vymakanom" dabingu. Toto už sú naozaj len "tiene minulosti" tohto majstra niekoľkých bojových umení, večného sympaťáka a kedysi môjho obľúbenca, ale v žiadnom prípade nie dobrého herca.

Střepina (2006)

Celý film len samá vata a päť minút pred koncom silené a nelogické rozuzlenie pomocou flashbackov hlavného hrdinu. Aspoň že borci z gangu vyzerali naozaj original gangstaz a ulica mala reálnu príchuť ulice. Ale toť vše...

Studené nohy (2006)

Je pravdou, že od takýchto menej známych kúskov človek tak akosi podvedome aj menej očakáva. Opak sa v tomto prípade stal pravdou a dostal som príjemne ubiehajúcu a pohodovú nórsku jednohubku.