Policie Modrava - Čertův mlýn (2015) (epizoda)

Slušný detektivní příběh. Má to hlavu a patu, má to svého záporáka a několik cestiček mimo. Trochu se hnuly ledy i v osobním životě jedné z policistek. Smysluplný a dobrý díl.

Policie Modrava - Případ kocoura Mikeše (2015) (epizoda)

První polovina dílu úplně o ničem, navíc hrozné přehrávání. Právě v tomto okamžiku, kdy nemají herci co pořádně hrát, vynikne výrazná televiznost a strojenost v dialozích, navíc ani střih není úplně nejlepší. V polovině se ale najde mrtvola a pak už má díl zase tradiční tempo a herci jsou opět v rolích poměrně přesvědčivý. Tentokrát zaujme i dějová podlinka těhotné přítelkyně nebo falešná průpovídka o milence v horní dolní. Zatím nejslabší díl.

Policie Modrava - Cigaretový kouř (2015) (epizoda)

Další z dobrý dílů, ve kterém pachatelé udělají tu chybu, že místo zabitého člověka je jim líto jeho auta. Jak originálně prosté.

Prázdniny pro psa (1980)

Velmi zábavný snímek pro celou rodinu, hlavně ve své první polovině. Pak sice film ztratí své tempo, ale celkově to pořád je velmi zábavný a milý film. A scéna se zvedáním kýblu plného vody v zubech Oldy Navrátila je prostě nesmrtelná.

Policie Modrava - Vražda za úplňku (2015) (epizoda)

Hodně dobrý případ hlavně svým řešením. I tak se lze odvděčit za společný život svému životnímu druhovi. Výrazný nadstandard dosavadních dílů.

Láska podle předlohy (2007)

Nečekal jsem to, ale u tohohle filmu jsem se úžasně bavil. Ačkoli jsem nečetl žádnou Austenovou a viděl všeho všudy 3 filmy s jejími postavami, film byl příjemnou podívanou. A vůbec nevadilo, že jsem se v některých postavách z knih nechytal. Skromný, ale skvělý snímek.

Zlaté rybky (1977)

Ve výsledku nakonec rozhodně nadprůměrná krimi, která sice má velmi pomalé tempo, ale po detektivní i herecké stránce rozhodně dobrý film. V záplavě komunistických kriminálek rozhodně lepší průměr.

Golden Kids Comeback (1994) (koncert)

Jó to byla doba - Helena bez silikonů a pušapky, Vašek ještě bez hrůzostrašného pupku a s pamětí, jen Kubiška byla a je pořád stejná. Ale pryč se sarkasmem. Tohle trio si totiž zaslouží chválu, koncert je to skutečně moc krásný, každý účinkující dostane svůj prostor, i když je jasné, že to nejlepší jsou vždy společné písně. Velká škoda, že 20 let nesměli spolu zpívat a po revoluci už to bohužel pořádně ani nerozjeli. Krásný archiv, který naštěstí až tak velkým archivem zatím není. Zpěvy doprovázel Orchestr Golden Kids. Hudební nastudování: Michal Tesař PS: škoda tak krátké minutáže, tento koncert si zasloužil být nesestřihán

Večer lidí dobré vůle - Velehrad 2019 (2019) (koncert)

Podobně jako v posledních letech - zbytečně moc fidlání, málo slušných hostů - tentokrát pouze Marek Ztracený a sourozenci Ulrychovi. Při osobní účasti bývalo to nejlepší vždy až po televizním přenose, možná i letos platilo to samé. Úroveň ale dle mého názoru jde šupem dolů. Hudební dramaturgie: Radan Dolejš & Jiří Pavlica

Láska na vlásku (2014)

Škoda příšerné délky a hrozně dlouhého začátku. Protože asi od druhé poloviny je pohádka zábavná a vtipná. Byl jsem zvědav na závěr, jak dokáže scénáristka ukončit v podstatě neřešitelný závěr a nutno uznat, že se docela pochlapila, i když je každému jasné, že tak by to nemohlo fungovat. Ale budiž, rozhodně se tato pohádka povedla, i když cesta za koncem byla trnitá.