Blackjack (1998) (TV film)

Hudba: Micky Erbe & Maribeth Salomon

Obecná škola (1991)

Film plný neuvěřitelných hlášek, které zlidověly. Film plný lidské moudrosti, vášně, radosti i zklamání. Film, který časem zraje jako víno a vrací nás do dětských raných let. Film, který nikdy nezestárne. Hudba: Jiří Svoboda

Matrix (1999)

Něco, na co tady fanoušci akce a sci-fi čekali hodně dlouho. Neuvěřitelný film, který sice chvílemi moc smysl nedával, ale vedl k vášnivým debatám a udal tón dalším akčním filmům. Originálně pojatý originální film.

Vesničko má středisková (1985)

Jedna z těch top českých komedií, která si drží od ostatních uctivý odstup a je kvalitativně hooodně daleko od naprosté ostatní produkce. Šťastné spojení maďarského a slovenského herce, českých hereckých špiček a dokonalé režie dalo vzniknout filmu, který je dle mého názoru jedním z tří nejlepších československých i českých komedií ve filmové historii.

Dvojitý zásah (1991)

Rozhodně jeden z naprosto nejlepších snímku tohoto nabušeného Belgičana, který byl v devadesátých letech ve vrcholné formě a v tomto filmu to ukázal nejlépe. Obě dvojčata jsou v jeho podání typickými jeho hrdiny - buď nebezpečný drsňák nebo pohodový šoumen, oba ale umí výtečně rotačky, kopy a boj zblízka. V tomto příběhu si navíc dobře zastřílel a zřejmě zázračně osvícený béčkař Sheldon Lettich dostal z Van Damma neuvěřitelnou akční průtrž. Jedno z nejlepších akčních béček, jaké kdy vzniklo, jeden z Van Dammových a Lettichových klenotů. Hudba: Arthur Kempel

Konec světa (1999)

Starý dobrý Arnold se vydává do boje se samotným Satanem a rozhodně v tom boji nehraje druhé housle. Ano, zní to směšně a vlastně i ten film je ve své podstatě směšný, na druhou stranu má dobrou atmosféru, slušného Byrneho, schopné akční scény a hodně "vtipné" dialogy Arnolda se sebou samým či Arnolda se Satanem. A nakonec proč by Arnie nemohl mít svá Stigmata?

Do útoku (1987)

Můj milý Slyi. Olejíčkem na své bicáky jsi v tomto filmu opravdu nešetřil. Stejně jako ukecanými scénami, které ti možná prošli v prvním Rockym, ale sám dobře víš, že nejlépe ti to jde s nožem velikým jak kráva, samopalem a obzvláště těžkým kulometem. Škoda, že jsi to poznal až v tolik pokročilém věku. Ale než jsi na to přišel, neodpustil jsi nám, tvým zapřísáhlým fanouškům, taky nějaký ten slabší kousek. Udělat rodinný film jistě není špatný nápad, ale sledování filmu musí rodinu bavit. S tímhle filmem jsem měl problém i já. Zvládl jsem ho na dvakrát a měl jsem co dělat. Nuda, nuda, až ten závěr je slušně natočený a docela i napínavý. Ale jinak je to fakt sračka. Nebýt to ty, nedodíval bych se. Přestaň mačkat pěst a upaluj do Barmy!

Zamilovaný profesor (1996)

Ještě jakž takž milý a snesitelný Murphy, občas vtipné scénky se střídají s nechutnými, ale na jedno podívání to celkem ujde.

Kanárská spojka (1993)

Jedna hvězdička za to, že jsem film viděl v době, kdy jsem ještě nevěděl, co to může být odpad.

Street Fighter: Poslední boj (1994)

Filmové béčko jak vyšité - bez pochyby. Van Dammova první z hodně trapných rolí - bez pochyby. Akce směšná až trapná - bez pochyby. Hodně výbuchů, hlášek, vtipných momentů - bez pochyby. Tento film je něčím mezi příšerným zpracováním slušné staré bojové hry a praštěnou komedií s akčním hrdinou, charakterním hercem a krásnou zpěvačkou. Jako Van Dammův fanoušek jsem si film dokonale užil, mnoho scén je snad i nechtěně velmi vtipných, pár je jich vyloženě trapných. Přesto hodnotím jako průměr průměrů.