Inspektor Max - Záskok (2018) (epizoda)

Zatím nejlepší díl. Vtipný, zároveň i slušně kriminalistický, dozvíme se spoustu z Maxova osobního života, řeší se i Filipův vztah a dojde i k žádosti o ruku (no i když ...). Seriál pokračuje v zajetých kolejích prvního dílu, kdy Max je skutečně výstřední, někdy otravný, jindy skvěle hláškující a Filip mu spíše děla toho skromného vzadu. Za mně spokojenost.

Tina Turner - koncert v Amsterdamu 1996 (1996) (koncert)

Velmi slušný a vizuelně dokonce i pro diváka u televize přijatelný koncert velké pěvecké hudby, která má sice strašný look a naprosto podivný styl tance, ale pěvecky je to prostě paráda. Rozhodně koncert, který mě jako diváka zaujal. A to se cení.

Výměna manželek (2005) (pořad) odpad!

Tohle ďáblovo dílo nemělo vůbec přijít na svět. O morálce pořadu mi nestojí za to se vyjadřovat, ale i kvalita je hrozná. Bohužel ještě častěji jsou horší účastníci. Viděl jsem jen občas sem tam nějakou minutu a to mi stačí na věky věků. Největší hrůza a katastrofa, zlaté tragické filmy Stevena Seagala:-).

Columbo - Krize identity (1975) (epizoda)

Kterak i super tajného agenta z vraždy usvědčit, aneb Columbovo setkání se CIA. Zajímavý díl nejen účastí Leslieho Nielsena v roli oběti, ale také místy velmi vtipný díky kontrastu omšelého detektiva a přebujelé CIA. Rozhodně zajímavé, i když docela natahované.

Columbo - Staromódní vražda (1976) (epizoda)

Podařený díl Columba, ale také ke konci hodně smutný, když Columbo musí hlavní podezřelé zalhat o jejím dřívějším zločinu. Jinak vcelku zábavný příběh a zábavné pátrání. Podařené.

J. R. R. Tolkien (2014) (TV film)

Staromilsky vyrobený dokument o velikánovi fantasy literatury s použitím archivních fotek, obrázků a videí. Žádné velké filmařské umění to není, ale na druhou se dozvíme mraky informací. Dobrý dokument. Hudba: Peter Von Poehl

Dixie jako Brno (2006) (pořad)

Hudebně to vůbec není špatný pořad, ale jeho koncept jsem naprosto nepochopil. Nejdříve zazpívá Jiří Suchý kdesi na benzince s jednou ze zúčastněných kapel, do toho pár záběrů na zmateného Ivana Mládka na Brněnském letišti. Pak přesun do pivnice hotelu Pegas, kde se pravidelně střídají tři kapely ve zpěvu a hraní dixielandu. Do nebo po každé písničce je prostřih na různé lidi v různých zaměstnáních, kteří rádoby vtipně chválí dixieland. Na závěr konečně dorazí i Ivan Mládek a zazpívá si s Dědou Mládek Illegal Bandem. Tentokrát minutáž opravdu krátká, chtělo to ještě tak 15 min přidat.

Inspektor Max - Výlet (2018) (epizoda)

Max je poslán za trest ke vloupačkým, ale i tam se najde podařený a napínavý příběh o krádeži drog. Škoda jen naivity mladého Maxova pomocníka. Opět místy docela vtipný a tentokrát i slušně napínavý příběh.

Inspektor Max - Hračka (2018) (epizoda)

Začátek Maxa nebyl špatný. Místy velmi vtipný, místy mírňučko akční, místy nudnější. Je to úplně něco jiného, než na co jsme v kriminálkách zvyklí. A Slovenčina není od věci. Slušná spokojenost.

Dabing Street - Ceny Františka Filipovského (2018) (epizoda)

Další z řady zábavných dílů, ale k slzení u obrazovky to není. Kladnou věcí rozhodně je láska a až nevinná úcta k dabingu, také potěší účast Václava Faltuse a jeho rozbor dabingu. Bohužel opět přišlo místo Filcky trapné dabování prdění k japonské zábavné soutěži, ale dalo se to přežít. Mírně lepší díl než předchozí.