Případy 1. oddělení - Důvod k zabití (2014) (epizoda)

Zajímavé, jak se dá příjemně natočit díl o nedokonané sebevraždě. A také jak Heluš z Ordinace dokázala učarovat mladému zajíčkovi. Operativec Petr má napilno, dělá chyby a nakonec vše musí řešit Václav. Díl sice nijak napínavý, ale zato plný hlášek a výtečných dialogů.

Případy 1. oddělení - Hodinka k dobru (2014) (epizoda)

Díl plný vyšetřování vraždy mladé dívky, která je nalezena v činžáku a detektiv Martin má od začátku svého "favorita". Cesta k němu bude trnitá, ale i za pomoci do důchodu se chystajícího Václava se podaří odhalit nejen vraha, ale dokonce i zadavatele vraždy. Další z řady parádně detektivních dílů, kde akce nehraje roli a přesto je o napětí postaráno. PS: paní Sršňové bude také potřeba hodně vysvětlovat:-)

Případy 1. oddělení - Série 1 (2014) (série)

Jednoduše řečeno - výtečné. První série je absolutní top, všichni detektivové absolutní jedničky, herci ještě lepší, děj má šmrnc a napětí. Na tohle jsme dlouho čekali.

Inspektor Max - Dobrák od kosti (2018) (epizoda)

Přistoupil jsem na hru inspektora Maxe a jako odměnu jsem dostal totálně pohodový díl s příjemnými hláškami, dobrým a hlavně normálním dějem a také dobrým vývojem hlavních postav. Jo, tohle se vážně povedlo.

Krkonošské pohádky - Jak Trautenberk chytal ptáčky zpěváčky (1984) (epizoda)

Neskutečně podnikavý Trautenberk chce nachytat ptáčky a prodávat je na trhu. Jenže lstivý Krakonoš vymyslí lest a Trautenberk skončí v kleci. Zábavnost je daná hlavně Trautenberkovými hláškami a radostí Krakonoše z vymyslené pasti. Malinko méně zábavný, ale skvělý díl.

Krkonošské pohádky - Jak šel Trautenberk do hor pro poklad (1977) (epizoda)

Malinko slabší díl od ostatních, přeci jen být zavřený ve skále moc zábavné není. Ale i tak hlášky typu "okradli mě" a "ty vozembouchu" by se dali tesat. Zábava, která se dětem líbí a dospělí u ní sní o svém dětství.

Dabing Street - Destrukce (2018) (epizoda)

Tak se nám z komediálního seriálu stala pochcaná, ujetá, vulgární a nevkusná trága. Sem tam tu je něco opravdu slušného (ale ne směšného), většina s Myšičkou je však zcela trapná. Špatné, kudy se seriál vydal. Ohromná škoda. Jediné, co zbylo, je slušný Čermák.

Každý má svůj stín (1980) (TV film)

Jen a jen konverzačka, nic víc, navíc docela nudná, bez trochy humoru. Tohle opravdu netřeba pouštět na světlo Boží, tohle může zůstat ukryté v archivních složkách hluboko pod povrchem. Hudební spolupráce: Václav Peter

Klobouk plný deště (1973) (TV film)

Občas jsem se v ději a motivacích hlavních hrdinů ztrácel, ale jedno se musí nechat - Luděk Munzar zahrál svého na drogách závislého chlapíka naprosto parádně. Rozhodně zajímavý černobílý archivní snímek, který je třeba sem tam provětrat.