Bakaláři - Lázně (1978) (epizoda)

Moc často jsem neviděl Zdeňka Řehoře ve velmi vážné roli. A že to bude zrovna v bakalářské povídce, tak to se mi ani nesnilo. Společně s Janžurovou předvedli vážnou rodinnou drámu Jožky a Blaženky, když ona přijede z lázní, kde si vyrazila zkopýtka s lázeňským štramákem a on neví, co s tím. Pak proběhne jakýsi nespecifikovatelný zlom, kdy to vypadá, že vše to byl jen sen, ale ono to sen nebyl. No a pak je třeba zachránit, co se dá. Poměrně smutná, dramatická a hlavně vůbec ne zábavná povídka, která jakoby do bakalářského cyklu vůbec nespadala.

Bakaláři - Nevěsta (1977) (epizoda)

Milá bakalářská povídka o svatbě, která neměla být, ale nakonec byla, aby o rok později byla ještě jedna. Sice celý děj vypadá dost nepravděpodobně, ale život někdy přináší i takové skutečnosti. Příjemné obsazení dodalo jednoduché povídce hezký punc.

Upír ve věžáku (1979) (TV film)

Naprosto mě to nezaujalo. Hodina o tom, jak se kluci bojí hypotetických upírů. Nezachrání to ani slušné obsazení, pro mně nudná televizní komedie.

Columbo - Obrácený negativ (1974) (epizoda)

Columbo opět zabodoval - tentokrát dokonce s fotografováním, ve kterém si určitě nebyl tak jistý. Ale umí se správně ptát, dobře se dívat a také se nebojí něco přiučit. Dobrý, zajímavý a tak nějak klasický díl.

Peklo s princeznou (2009)

Sice výpravná pohádka zasazená do skutečných a hezkých lokalit, bohužel zase se to tak nějak nepovedlo. Prostě ten příběh není dostatečně nosný, je předvídavý až běda a místy se vůbec nic neděje než jen žvatlání v pekle nebo pobíhání postav mezi peklem a zemí. Co se týče obsazení, Mádl i Voříšková hrají tak, jak je známe, styl Mádla se neliší jak v pohádkách, tak ve filmech se zcela jiným námětem. Zbytek obsazení netřeba komentovat, snad jen Stránský si svou dvojroli docela užil. Pohádka s velkými ambicemi, která je nenaplnila.

Malý pitaval z velkého města - Autorka detektivních povídek (1986) (epizoda)

Díl plně v režii matadora Rudolfa Pekaře, který od prvního setkání s vraždou v 16. patře panelového domu podezřívá manželku oběti a jen neví, jak na tuto na kriminalisty dobře připravenou ženu ušit bič. Je to totiž zkušená spisovatelka detektivních románů. Nakonec však přeci jen objeví jednu cestu. Velmi dobrý díl, který potvrdil, jak musí být kriminalista dobrý psycholog.

Klaním se, měsíci (1989) (TV film)

Poetická kulisová pohádka na čínské motivy. Dva mladí kluci si stále nevybrali nevěstu, tu ale přichází za jejich matkou kouzelný stařík a nabízí dvě krásné nevěsty, bohužel jsou zakleté starou čarodějnicí. A tak vyráží první, starší a silnější syn, vstříc souboji se zlou čarodějnicí. Po jeho neúspěchu vyráží za svou nevěstou mladší syn a ten už přeci jen poslechne kouzelného dědu a svede důstojný souboj se zlem. Celkem slušná pohádka trpí tradičními neduhy pohádek Svatavy Simonové - nesmyslné zpomalené záběry, spousta tajemných nedobrých sil, silná záporná postava a přeci jen místy nesmyslný příběh. Průměrná pohádka, která klidně může zůstat v televizním archivu.

Královna Černá růže (1972) (TV film)

Milá černobílá pohádka o zlé královně, která nechce stárnout a tak se obklopí mladými lidmi a krásnými šperky. Má kouzelné zrcadlo, které jí neustále opakuje, že je krásná. A také má jednu krásnou, avšak hluchou a němou služebnou. A do takového království přichází malíř, který se zavedenými pořádky udělá pro jednou přítrž. Pohádka je spíše pro dospělejší, ale je příjemná, poklidná a s moc hezky vybraním obsazením.

Román pro muže (2010)

Absolutně nezaujalo. Donutilovi namyšlený soudce nesedí, některé scény s ním jsou až parodické, ale ne vtipné. Vladyka se také do role umírajícího bratra moc nehodí, Hybnerová akorát furt kouří a Pauhofová hraje úplně blbou a vypatlanou věčně se usmívající striptérku bez potřeby cokoli obětovat pro své dobro, raději se podvolí tomu, kdo ji zajistí a dá jí blahobyt. Jediná hvězda za příběh Budaře s Čapkou, to jsem se zasmál. Jinak naprostá trapárna. Knihu Viewegha jsem nečetl, ale tohle oproti Románu pro ženy bylo strašné.

Pohádky Bolka a Lolka (1970) (seriál)

Bolek a Lolek si čtou čtou pohádky a průběžné skáčou do pohádky nebo pohádkové bytosti do reálného světa Bolka a Lolka. Určitě jedny z těch lepších příběhů, ale ne tolik zábavných jako některé jiné. Viděna edice z roku 2001 vydavatelství Urania, která obsahuje 10 dílů v tomto pořadí: 1. Sněhová královna, 2. Zakletý zámek, 3. Ošklivé káčátko, 4. Popelka, 5. Baba Jaga, 6. Čarodějovo zrcadlo, 7. Drak, 8. Červená Karkulka, 9. Zlatá rybka, 10. Dva rytíři (tento jediný díl začíná úplně jinou znělkou a je jakoby z jiné série). PS: v díle Dva rytíři hned na začátku je jasně naznačeno, že Bolek je ten větší a zlobivější kluk, zatímco Lolek je menší, tlustší a citlivější.