Belmondo (2015) (TV film)

Konečně jsme dostali plnohodnotný a nesmírně zajímavý dokument o velkém francouzském herci, který natočil mraky filmů a mraky z nich jich známe i my. A jeho syn Paul Belmondo se rozhodl natočit o svém tátovi důstojný dokument-rozhovor, ve kterém se ho ptá a zároveň ukazuje staré fotky či ukázky filmů. Je to hrozně milé a hlavně zajímavé povídání, navíc i cestování po lokacích Belmondových filmů má svá pro. Jednoduše řečeno, tady se to prostě povedlo. Hudba: Aliance Productions

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

Česká doktorská klasika, která hodně staví na vyprávění a na příbězích hlavních hrdinů, příběhy pacientů stojí malinko vzadu. Vždy to pro mně ale bude slabší a méně akční než Sanitka.

Bolek a Lolek vyrážejí do světa (1968) (seriál)

Vyšlo na dvou DVD, díly na DVD 1: 1. V pouštích Kanady, 2. Zlaté město Inků, 3. Na poušti Gobi, 4. Hrobka faraónů, 5. Po stopách bengálského tygra, 6. Na úpatí Kilimandžáro, 7. Gran Premio Argentina. Díly na DVD 2: 1. V Australských stepích, 2. Na ostrovech Polynésie, 3. Závod k pólu, 4. Hon na gorilu, 5. Nad Orinoko, 6. Olympiáda v Mexicu, 7. Lovci bizonů. Určitě jde o podařené díly, sem tam i slušná groteska. Navíc dětí poznávají nenásilnou formou svět. Spokojenost.

Rusalka (1962)

Opera sama o sobě je samozřejmě národním klenotem, takže o kvalitě hudby či libreta nemá smysl nic psát. Samo zpracování je ale překvapením, protože je tu mix skutečných přírodních reálií a studiových kulis. A překvapivě to moc dobře funguje. Čemu nerozumím je skutečnost, proč místo operních pěvců hrají činoherní herci a jen otvírají hubu, přičemž zpívá skutečný operní pěvec. Tak jsme se dočkali opět pohádkového prince Radovana aneb Vladimír Ráž opět v roli prince. Ale budiž, tohle (asi) české specifikum nic neubírá na kvalitě této verze Dvořákovy Rusalky. PS: Josef Hlinomaz v roli vodníka je k nepoznání a velkým překvapením.

Pan Tau - Pan Tau a černý deštník (1975) (epizoda)

Osmý díl druhé série. Alfons si chvíli hraje s dvěma kluky z dětského domova. A napadne ho, že by jim mohl udělat radost. Tak poprosí Pana Tau o poslední kouzlo. Alfons tedy přivádí dva kluky z dětského domova k rodině Urbanů a "adoptuje je". Zároveň Alfons získává práci - předpovídá počasí pomocí žáby Jůlinky. A bratr Menšík na konci zjistí, že jeho dcera Kateřina má přítele. Díl, který ničím zásadním nevyniká nad průměr.

Pan Tau - Pan Tau a pět hrušek a tři jablka (1975) (epizoda)

Sedmý díl druhé série. Alfons i Pan Tau jsou stále v rodině Urbanů, Alfons shání práci a vůbec se mu nedaří. Kde je, tam vznikne kalamita. Rodina se i proto rozhodne Alfonse nechat vyšetřit u psychiatra Kaliny. I přes snahu Alfonse se ještě před tím s panem Tau rozloučit, se Tau opět objevuje na scéně a chudák psychiatr dostává pořádně zabrat. Alfons pak před rodinou utíká přes zahradu, kde potká dva kluky hrající si na vojáky. Průměrný díl, který však obsahuje geniální scénu s psychiatrem, Alfonsem a Panem Tau - "Voni jsou dva, velkej a maličkej!"