Kriminálka Anděl - Staré vraždy (2008) (epizoda)

Velmi slušný díl, který řeší vraždu(y) mladých žen, které "sériový" vrah po vraždě vysvleče a někam je zakope, takže tělo rychle podléhá zkáze a brzy zůstane jen kostra. Zajímavý případ je jedna věc, na druhé straně tu skoro zcela chybí humor a vtipné hlášky.

Václav Neckář a hosté (2009) (koncert)

Takový milý koncert pro fanoušky Vaška Neckáře. Po mozkové mrtvičce už to samozřejmě není ono, se čtecím zařízením to však stále jde. A dobří zpěváci jako hosté jsou zárukou kvalitní hudební zábavy.

Kriminálka Anděl - Úmyslné nehody (2008) (epizoda)

Na začátku někdo porazí mladou holku, pak ji vytáhne na silnici a znovu ji natvrdo přejede. Masakr. Pak se rozjíždí vyšetřování, které vede od jedné slepé uličky k druhé. Až na konci se to všechno provalí náhodou a dost rychle. Díl slušný, závěr ale zklamal.

Kriminálka Anděl - Série 1 (2008) (série)

Vadí mi ty rozmlžené a roztřepané záběry na paneláky - to bylo zcela zbytečné. Jinak velmi slušné kriminálky, nerušivá hudba a slušné špičkování hlavních postav. První série ukázala, že i Nova dokáže natočit slušné kriminálky, i když ve srovnání třeba s Modravou to nemá tak velkou filmařskou kvalitu, šedý filtr je zcela zbytečný a celkově to je tak o stupínek horší kvality.

Kriminálka Anděl - Chladnokrevně (2008) (epizoda)

Slušná krimi s nechutných nálezem mrtvoly v rybníce, vtipným ornitologem, chudinou manželkou násilníka a sem tam slušně vtipnou hláškou.

Nebojte se na Česnečce (1980) (TV film)

Spíše než pohádka se jedná o kratší filmeček pro děti, který ukazuje zlobivou třídu, hodného učitele a kouzelnického kastelána hradu jménem Česnečka. Lábus je super, zbytek také ujde. Taková jednohudba, která děti dnes už sice nezaujme, ale diváka majícího rád filmy z televizního archivu určitě ano.

Honza a Růžová panenka (1974) (TV film)

Typická studiová, černobílá pohádka o Honzovi, který byl sice dobrák a slušně vychován, ale nic pořádně neuměl. Shodou okolností dostane růži a v ní začarovanou šikovnou dívenku. Jenže díky své netrpělivosti ji po třech nocích ztratí. Dostane pak ještě jednu výchovnou šanci, díky které si může milovanou panenku znovu, ale naposled vyvolat. A nebyl by to Honza, aby šance nevyužil. Podařená, milá a i výchovná pohádka s panem Tau v otcovské roli.

Pomsta (2019)

Mlátička střídá mlátičku, krev stříká, ruce i nohy se lámou, pichá se nožem, mlátí se vším, co je po ruce, a přitom se krásně výraznou britskou angličtinou baví banda pablbů s hlavním hrdinou. Na tohle jsem už starý. Chybí tu kouzlo hlavního hrdiny, ve své době by Seagal v takovém filmu byl asi jedinečný. Adkinse mám rád, ale nemám rád tyto filmy. Sorry.

To se ti povedlo, Julie (1982) (TV film)

Zcela typická pohádka pro Vlastu Janečkovou v nejlepší formě a zároveň netypická role milovníka pro mladičky vypadajícího Michala Nesvadbu. Spousta písniček a tanečků, papundeklové kulisy ve studiu, ale milý příběh, příjemná hudba a život neotravující písničky. Navíc milé setkání otce a syna Nesvadbových v jedné pohádce. Hezké poobědové pohlazení. Hudba: Angelo Michajlov, písně: Ivo Fischer

Cesta do pravěku (1955)

Technicky na tehdejší dobu dokonalé. Dnes mile úsměvné a pro děti krásný pohled na filmařskou historii.