Kriminálka Anděl - Tajné pohřby (2012) (epizoda)

Nebýt tří drsných vražd, byl by to vtipný příběh o nálezu mrtvol v hrobech, kde nemají co dělat. Obzvlášť scéna s pohřbíváním hned na začátku dílu je vtipná, hrobník také super a vrah velmi nečekaný, ale parádně zahraný. Tento díl se skutečně povedl a patří k tomu nejlepšímu, co třetí série může nabídnout.

Kriminálka Anděl - Zámek (2012) (epizoda)

Vcelku průměrný díl, který vybočuje z průměru snad jen nečekaným vrahem a způsobem vraždy. Jinak i celkem zamotané, ale ne nějak zábavně. Průměr, za který se nemusí tvůrci stydět.

O kouzelné píštalce (1986) (TV film)

Studiová, lyrická a ne příliš zajímavá pohádka, ve které největší rozruch dělá hlasitý Ladislav Křiváček jako zlotřilý troll. Tahle pohádka se moc nepovedla, je to spíš povídka než pořádná pohádka. Pohádkový je snad pouze staříček Kemr v roli dobromyslného pasáčka ovcí. Hudba: Vadim Petrov

Nesmíš myslet na klokana (1972) (TV film)

Děj vlastně úplně o ničem, nebo lépe řečeno o jednom omylu, který vzejde z výkladu karet. Somr s přepodivnými vousy ani milý Libíček nemohou zachránit tuhle černobílou půlhodinku, která rozhodně nijak nepobavila. Hudební spolupráce: František Štajgr

Mamzelle Nitouche (1977) (TV film)

Taková operetní fraška, které chybí totálně známá melodie, tak jak to je třeba v Polské krvi. Sice tady je zase spousta humoru a hezkých scén, ale osobně bych asi od tak známé operety čekal víc. Nebo mě toto televizní zpracování tolik nenadchlo ve srovnání s divadlem? I to je možné. Výrazně potěší aspoň to, že Lipský zpívá svůj part, ale ono specifikum, kdy herce nazpívá operetní zpěvák je vážně divné.

Kriminálka Anděl - Série 3 (2012) (série)

Ve třetí sérii možná ubylo humoru, ale přibylo silnějších příběhů. Jakoby scénáristé, a tedy i postavy trochu dospěli. Jen postava Ivany Chýlkové mi přišla více než zbytečná. Mejzlík měl charisma a přeci jen se do party více hodil, Chýlková byla úplně mimo hru celou sérii.

Kriminálka Anděl - Panenka (2012) (epizoda)

Díl začíná výtečným kaskadérským kouskem - pád dívky z velikánské dívky. Tady neletěla jen paňáca, ale kaskadér(ka) skutečně letěla (do krabic). Pak už se rozjíždí tradiční vyšetřování, které ovšem vede tam, kam ani vyšetřovatelé nechtěli. Hodně dobrý díl sice bez humoru, ale o to silnějším příběhem.

Kriminálka Anděl - Oko za oko (2012) (epizoda)

Velmi slušný detektivní příběh o velmi brutální vraždě muže a následném strašení jeho matky. Ovšem napínavé a dramatické finále vše překonalo. Díky tomu výtečný díl i díky mistrně zahrané záporačce.

Listonošky (1998) (TV film)

Taková typická milá bakalářská povídka o omylu, který vedl k tomu, že se některým lidem do schránky dostal dopis s milostným vyznáním - jen jim to nepatřilo. Takový obyčejný, lidský příběh.

Bakaláři - Host (1980) (epizoda)

Povídka vlastně o ničem. Sovák potká v hospodě mladíka, nechá ho doma přespat a řeší přes něj problémy se svou manželkou. Velice slabý námět, stejně jako i zpracování.