• Fantasy

Slečna Fisherová a záhada Hrobky slz (2020)

Dávám tři hvězdy i když jsem se bavila o poznání méně než u seriálu. Essie je pořád krásná a inspektor neztratil svůj šarm ale přeci jen trochu už na hlavních přestavitelích zapracoval zub času a tak některé cupitání, poskakování a svádění na mne působilo trochu nepatřičně. Kaďopádně jsem ráda že to s inspektorem konečně vyšlo ;-)

Vražedné záhady slečny Fisherové (2012) (seriál)

Tak trochu červená knihovna s krimi zápletkou odehrávající se na konci 20 let. Trochu Hercule Poirot v sukni. Essie Davis je krásná žena , kostýmy jsou nádherné a jiskření mezi inspektorem a hlavní přestavitelkou zábavné. Některé zápletky jsou až moc naivní nebo zase překombinované , ale je to vkusné, vtipné a má to skvělou atmosféru. Viděla jsem všechny díly a pokaždé jsem se těsila až mne Phryne pustí do svého salónu a prožiju s ní nějaké to dobrodružství.

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Já vím že jsem dala "jen" tři hvězdy, ale vlastně mi ten film nejde z hlavy. Kvalitní snímek, možná v nějakých pasážích trochu rozvleklý, dlouhá stopáž, ale určitě stojí za to ho vidět. Herecky výborné a příběh také.

Žena na válečné stezce (2018)

Film zanechal spokojený úsměv na mé tváři. Jsem ráda, že teď vím, jaká může být žena na válečné stezce a že jsem mohla nahlédnout do duše bojovnice a zasmát se u toho. Hudební doprovod je úžasný a herecký výkon hlavní představitelky výborný. Celé její rozpoložení bylo mistrně zahráno, včetně oblékání spoďárů. A na Island samozřejmě pojedu s kolem. Vítejte na Islandu!

Fair Play (2014)

Sportovní téma, státem řízený doping v 80. letech. Dobré herecké výkony, zápletka s přesahem. Moc dobře udělaný film. Líbilo se mi, že to nebylo přehnaně doslovné, jak je teď zvykem všechno doslovně opakovat nejlépe 3x abychom to ale opravdu všichni pochopili. Takže v některých komentářích si na to stěžují, ale díky tomu jsem se já ani chvilku nenudila.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Ani jsem nevěděla, že tihle dva natočili další film. Ovšem zhlednutím se vyjasnilo, proč mi tenhle brak unikl. To se nedá ani dokoukat. Tu jednu hvězdu jsem dala jen proto, že tam je Mulder a Scullyová ale asi by to mělo být bez hvězd, protože tak to bylo i s těmi hvězdými (mimozemskými) záhadami, které by tam fanoušek Akt X očekával.

Avengers: Endgame (2019)

Tolik patosu v jednom filmu je na mne moc. Ty lítostivé pohledy na sebe navzájem nebo na své ztracené příbuzné.... Vždyť to mají být akční hrdinové, ani se nedá říci, že jsou to jen lidi, že jo. Jasně že prožili tragédii, ale snad stačilo to probrat na začátku a pak se do toho pustit.

Nebe nad Berlínem (1987)

Tohle je pro někoho kdo chce vidět film. Nebude u toho chroupat brambůrky, kontrolovat komunikaci na mobilu nebo žehlit. Zažije atmosféru města s hudbou Nicka Cavea a seznámí se s méně probíranou andělskou problematikou. Tenhle film zůstane v hlavě, od té doby se někdy pokradmu otočím, jestli neuvidím svého anděla.

Lucifer - Série 1 (2016) (série)

Nesnáším to. Nesnáším, když se bojím o hlavní postavu. Bojím se o Lucifera, že přestane být ďábelsky okouzlující, cynicky vtipný, sarkastický a božsky bezstarostný. Protože se dost bavím.

Smrtihlav (2017)

Moje hodnocení je určitě ovlvněno tím že jsem Čech, takže žádám víc. Je to rozhodně koukatelný film ale zcela zapomenutelný. Navíc ani herecky to nebylo nic vyjimečného. Tak nějak jsem nedokázala skoro až dokonce rozlišit, který odbojář je který. Reálie Prahy, krásné Prahy, pojaty velmi svérázně, mně to vadilo. Ale film má i plus, aspoň já vidím snahu o přiblížení RH, jeho vzestupu a nelítostnosti jako plus filmu.