• Fantasy

Sever (2019) (seriál)

Mně to přišlo  dobrý a čtvrtou hvězdu dávám proto, že je to český, pro ty české reálie. Cítila jsem u toho emoce, takový naštvání a mlčenlivý mstitel mi ani nepřišel směšný, říkala jsem si, jo, tak aspoň takhle to jde vyřešit , fakt. Herecky dobré a ta zápletka taky. A ještě tam zazněla zajímavá věta - vezmi si oblek ať vidí, že si jich vážíš. No, když si vzpomenu na to vyznamenání v mikině.....

Kód 355 (2022)

Mně to přišlo blbý. Dokoukat se to jistě dalo ale jinak to nemělo žádný vtip, lehkost ani pořádnou akci. Ten konečný zvrat mi přišel taky za nohu přitažený a výkon Chastain mně iritoval asi nejvíc ze všech těch holek. Plné klišé, silná žena, žena co to má těžké mezi muži, aspoň zmíněna rovnoprávnost, menšiny, korektnost. To se raději znovu podívám na Charlieho andílky.

Solo: Star Wars Story (2018)

Tady jsem se opravdu dobře bavila. Nebylo to moc sentimentální a docela vtipný. Představitel Hana Solo dobře vybrán, dobře zahrán a E.Clarke opravdu nádherná. Dobrá akce, efekty, nové světy, mimozemšťani, létající talíře. Mělo to spád a vtip. Takhle ano.

Psanci (2021)

Výborný, výborný. Koukala jsem až do konce unešená atmosférou, muzikou. Stála jsem vedle nich když se smáli a plánovali, utíkala a ujížděla s nima. Fajn biják i když za oddechovku to prý nemám označovat.

MacGyver (1985) (seriál)

Já dávám 4 hvězdy a 5 z nostalgie. Když se na nějaký díl podívám, vždy se přiučím co vše lze vyřešit pomocí tkaničky od bot a nožíku.  Nepřekonatelný díl je, jak si MacGyver sám vyrobí rogalo a odnese muže v ohrožení mezi svými stehny. Teď naposledy byl přivázán k raketě! Je to prostě  legenda a s trochou nadhledu se opravdu pobavíte. Prostě nekomplikovaná zábava bez psychologických rozborů, správný chlap co jde pro každou ránu daleko :-)

Není čas zemřít (2021)

Výborná akce, i zápletka až s mytologickým vyústěním ale nechápu, proč se Bond změnil na Arnolda. Je naprosto neprůstřelný, přežije výbuch granátu vedle sebe atd. takže smrtelné situace je třeba gradovat až po tu poslední. Ještě bych možná ustála, že tentokrát nesvedl žádnou krásku k pomoci ale tahat do James Bonda dítě, to je naprostá degradace. A už zase byl na odpočinku a užíral se pochybami. Já chci aby Bond byl mužný, sebevědomý, spokojený sám se sebou a s tím co dělá, chytrý, pohotový, sarkastický, okouzlující, prostě tak jako dřív. Když chcete akčňák s hrdinou, co má vnitřní bolest, pochyby, lidskost a dojímá vás, stvořte si někoho jiného, nač to roubovat na Bonda. Lashana mi nevadila a Ana byla prostě skvělá, Craig už hodně podlehl zubu času až jsem se někdy lekla. Celkově parta okolo Bonda OK a tak jsem ráda že je Craig za námi a těším se , kdo to bude.

Nadobro ztracený (2021) (seriál)

Mně úplně šíleně nejdřív nudil a potom i štval hlavní hrdina, resp. ten způsob, jakým ho ztvárnil Finnegan Oldfield. To bylo fakt špatný. Jinak zápletka a rozplétání docela ušlo. Nicméně to nezanechalo žádné emoce, bylo mi úplně jedno kdo je mrtvý nebo bude a kdo koho zabil. Dospěla jsem do závěrečného dílu a byla jsem za to ráda.

Poražení (2020) (seriál)

Tak jsem z toho rozpačitá. Ze začátku nadšená,  ale potom horší a horší dojem. Strašně překombinované a nakonec se z toho stal divoký západ plný přestřelek. Ale na některých mrtvých nezáleží,  no a pak jsou mrtvoly které se vyšetřují. Takže logika jde trochu stranou.  U filmu kde hraje Dolph Lundgren by mi to nevadilo ale tady ano. A vážně se dalo v rozbombardovaném Berlíně zajít na večeři? Nedostatek jídla Berlín netrápil? A když bych jela autem,  nebyla bych nápadná, benzín či nafta pro každého? Nejsem z těch co hledají ve filmu chyby,  ale tohle mi dost vadilo. Herecky zajímavé a destinace Prahy rozeznávám.

CO / KDYBY (2019) (seriál)

Dávám dvě hvězdy. Ani mi nevadí, že si Renée není moc podobná, ale proč deset dílů? Ani za deset dílů jsem si nevybudovala vztah ani k jedné postavě a bylo mi úplně jedno, jak to dopadne. Byla jsem zvědavá jen proč a pak na bitvu mezi oběma představitelkami, takže jsem seriál dokoukala. Některé postavy úplně zbytečné a mohlo to být o hodně kratší, potom by to bylo určitě bezva. Herecky průměrné a některý vývoj postav, no, buď jsem kroutila očima, nebo se smála (např. chirurg).

Had (2021) (seriál)

No tak to tedy byla jízda. Já jsem se místy i bála. Skvělé herecké výkony, skvělě zpracovaná dobovka. Bylo to podle skutečného příběhu, je to udělaný dobře, napínavý, mrazivý, znepokojivý. Zhltla jsem každý díl. Příběh tohoto vraha zde není moc známý a tak kdo chce být překvapen, tak ať si před zhlédnutím nic nehledá. Charles je zobrazen jako skvělý manipulátor, okouzlující a zároveň slizký a až démonický. Ze začátku byl trochu problém orientovat se v čase, flashbacky, lítá to o 3 roky zpět, pak o dva měsíce vpřed, chce to trochu pozornosti. Doporučuji.