Adios Django (1966)

Tak na tomhle spageťáku je nejlepší Nero a dvě výborné skladby, zbytek je maximálně průměrný. Příběh by mohl být zajímavý, nebýt mizerného scénáře a režisér se taky nevytáhl. Některé přestřelky jsou silně úsměvné, např. hned ta první, dva maníci běhaj po prázdné ulici asi 6 minut jak myši v bludišti a střílej po sobě ostošest, kryjou se na nesmyslných místech atd., Nero střílí z pušky od boku, chtěl bych vidět co by trefil. V jedné osadě je barmanka, odjedou do jiné osady a sotva do ní přijedou, je u nich ta barmanka, odjedou z této osady a po cestě opět potkaj tu barmanku, jak to ta holka sakra dělá? Hudba je nic moc, kromě těch dvou zmíněných skladeb, které jsou naopak super, zvláštní. S Djangem to nemá nic společného, tedy kromě Nera a žánru.

Gamer (2009)

Po super traileru je to celkem zklamání, film je šíleně videoklipově sestříhán, nanosekundový záběr vystřídá pikosekundový záběr a nevyzná se v tom ani prase. Akce nepřehledná a většinou nezajímavá, běží se, střílí se, sem tam něco bouchne, žádné vtažení diváka, minimální napětí, film jako celek postrádá gradaci. Je tu spousta zajímavých nápadů a vizuálních vychytávek i nekorektních scén, ale v tom klipovitém podání prostě všechno zanikne. Námět zajímavej, scénář silně nedotaženej. Škoda, přál jsem Butlerovi pořádnou akční pecku.

Pokrevní bratři (1999)

Dva irští čističi podsvětí, samozvaní strážci spravedlnosti a přihřátý, ale brilantní, detektiv Willem Dafoe v ne moc složitém, zato hezky krvavém a zajímavě odprezentovaném příběhu s příjemnou hudbou. Dafoe je zde naprosto výbornej a když s rozevlátou košilí diriguje létající kulky v jedné ze závěrečných přestřelek, je to zážitek. Do nedávna jsem o filmu ani neslyšel, ale musím říct, že je to opravdu fajnová podívaná.

Turnaj zabijáků (2009)

Hodně příjemné akční béčko, které těží z námětu docela dost, pěkně odsejpá a s ničím se nese... Je to hezky brutální a krvavé, akce slušná, i když je škoda Adkinse zlikvidovaného velmi brzy, zase to vynahradil efektním nástupem na bitku v kostele, jen se jako zarostlý ruský žoldák nedá moc poznat. Kelly Hu příjemná, ale Carlyle mi tam neseděl. Logiku tu nehledejte, ale ta kolikrát není ani v áčkových projektech. Po hodnoceních tady na CSFD jsem čekal průser, ale byl jsem příjemně překvapen. 4 hvězdy ve své béčkové škatulce.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Lepší 2 hvězdy, na víc tohle zimní vzpomínání na staré hlášky a vykecávání se ze životních strastí, které ale nemá žádný rozumný závěr, nemá. Je možné, že takhle by to v reálu doopravdy vypadalo, ale potřebujeme na takovouhle verzi koukat? Mimochodem, popis komedie, se k tomuhle filmu opravdu moc nehodí.

Černí baroni (1992)

Na knížku to nemá ani vzdáleně, ale na českou komedii z 90 let je to solidní. Škoda že jsem si Terazkyho přestavoval úplně jinak než jako Landovského, kdysi mi to dost kazilo dojem z filmu, ale člověk si zvykne :o)

Zataženo, občas trakaře (2009)

Příjemně hravej animák ve kterém chybí nějaký výraznější příběh (začne pršet jídlo - musíme zastavit pršení jídla), ale za to má spoustu šílených nápadů a jde mu hlavně o to aby pobavil, což se mu zdárně daří. Celá stylizace odpovídá spíše groteskám a závěr je takové obžerské scifi. Hodně se mi líbil opičák co má rád knírky :o)

Doom (2005)

Za tu scénu z vlastního pohledu a závěrečnou bitku ty 3 hvězdy dám, ale jinak slabota.

Vodní děti (1978)

Kdysi se mi to hodně líbilo a ačkoliv si z děje moc nepamatuju, vzpomínám na film s nadšením, především na animovanou podvodní část.

Velká sýrová loupež (1986)

Kdo z dětí ve své době nechtěl být Velkým Tvrdým Marvinem? Já rozhodně ano, s kamarádama jsme si na sýrovou loupež taky hráli, prostě úžasnej animák mého dětství.