Nejhorší obavy (2002)

Povedený thriller ze staré školy, který přivádí zpět staré dobré filmové časy, kdy se špičkovaly USA a Rusko a jaderná válka číhala za každým rohem a čekala až se někdo jen trochu podezřele uprdne. Je tu dost zajímavých zvratů, které ale nejsou vytrženy z reality, slušné napětí i herecké obsazení. Přelom v půlce filmu je hodně sugestivní. Rozhodně to stojí za vidění.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Kurt Russell je bourák, o tom žádná, závěrečné honičky jsou taky bezva, ale ten zbytek? dobře, první půlka by se dala, i když je to fůra keců, ale od poloviny koukat znovu na další partu a opět jejich nekonečný kecací onanie než se něco stane? to už je moc. Film navíc divně mixuje období, celou dobu máte pocit že se to odehrává v 70 letech, jenže pak někdo vytáhne mobil apod. Taky mi dost vadilo že ty holky na konci, s kámoškou na kapotě, mohli několikrát zastavit aby holka slezla, jenže ony místo toho duply na plyn a jeli nesmyslně dál. Experiment tak za 3 hvězdy.

Rytíři nebes (2006)

Asi to bude znít divně, ale je to takový pohodový válečný film, nečekejte realismus a drsné scény, zde šlo hlavně o lítání s dvouplošníky, vzdušné souboje a trochu romantiky. Mohlo to být kratší, ke konci jsem si při každé akci říkal, tak teď už ho sejme a ono ne, přišla akce další. Souboje jsou natočeny pěkně, některé triky dost povedené, některé slabší, romantická linka není zbytečně natahovaná, od scénáře nečekejte nic převratnýho, ale účel splnil. Vidím to na slabší 4 hvězdy.

Poslední samuraj (1999)

Nejlépe to vyjádřil Hitman_47, jen tomu dal na můj vkus moc hvězdiček :o)

Terminator Salvation (2009)

Jako k pokračování Terminátora k tomu mám kopu výhrad, na druhou stranu zapomenu-li chvilku na srovnání s předchozími díly a vezmu film samostatně jako akční scifi popcorn s odkazy na filmy které znám, pak se mi to vlastně docela líbilo. Bale mi přišel v pohodě, ve scénáři měl napsáno "jsi drsnej vůdce odboje", tak ho hrál, občas sice mohl povolit zarputilej výraz, ale jinak u mě dobrý, stejně tak ostatní herci, především Worthington. Hudba mohla být výraznější, pokulhává tu atmosféra a chybí pořádné napětí, i scénář mohl být rozhodně lepší, je tu spousta nelogičností, ale ty 4 hvězdy tomu dám, už jen proto, že to je aspoň trochu temný, špinavý, s dobrýma kulisama a nejsou tam srandovní robotí dvojčata jak ve velké T konkurenci.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Na tenhle seriál jsem kápnul teprve nedávno. Charlieho Sheena mám rád, i když tady jako zazobanej milionář, kterého hraje, rozhodně nevypadá. Není to dokonalý, ale mě dokáže spolehlivě pobavit.

Kouzelná země skřítků (1999) (TV film)

Hodně příjemná fantasy pohádka, kterou jsem viděl v televizi rozdělenou na dva díly, což jí myslím jen prospívá, v celku to asi bude působit trochu utahaně. Scénář si trošku půjčuje od Romea a Julie, triky jsou na televizní produkci v pohodě, stejně tak herecké obsazení. Potěší komediální nádech, hudba a hezká krajina.

Pařba ve Vegas (2009)

Super, takhle mě naposled roztlemili Zak a Miri..., kam se hrabou všechny ty teen komedie o pařbách, tohle je reálnější, týká se to cca třicátníků a jen tak mimochodem je to asi 100x lepší než většina konkurence. Výborné je, že film tahá svá esa z rukávu po celou delku stopáže, není tu žádná vata, žádné hluché místo. Hodně se mi líbilo, jak hlavní postavy sice deptají absurdní a jen tušené události předchozí noci a všechny následky, které se na ně postupně valí, ale zároveň si vychutnávají ten pocit, že tahle pařba byla opravdu LEGENDARY.

Hory mají oči (2006)

Přepadení karavanu je fakt nářez, jinak druhá půlka je sice krvavější než první, ale místama také méně napínavá. Na Ajovo Haute Tension to sice nemá, ale stejně je to dobrá brutalitka.