Lída Baarová (2016)

Nesedlo mi obsazení herců, opravdovskej Goebbels musel mít charisma jako hrom, tady vyšla nula, chromej šašek, zakaboněný Adolf Šafránek taky... Asi nejsympatčtější mi připadala frau Goebbels, spíše asi díky přirozenému charisma L. Vlasákové, což asi taky je mimo mísu, když tato stvůra ve skutečnosti otrávila pak svých 6 dětí... Pouštět k různým scénám stejnou předehru o R: Wagnera je taky divné, on toho totiž složil docela dost. A dorazilo mě jak byla Lidka už už pod šibenicí a ejhle dostává milost, drama až na půdu. Tu jednu hvězdičku dávám za ten překrásný lnaleštěný letoun veterán na Tempelhofu a Lidin skvělý bavorák kabriolet - že by nájem za toto požral většinu rozpočtu?

Manhattan (2014) (seriál)

Sice jen historická fikce. Ale druhá serie se právě rozjiždí - díl 204 je dost nálož !

Malý velký muž (1970)

Vrcholné dílo! Výborně zpracovaná předloha, snad jen "přelet" se může vyrovnat.

Páni kluci (1975)

Už v dětství jsem obdivoval M.Twaina - takže jsem toto dílo od začátku vnímal jako trochu paskvil a zhanobení předlohy, něco jako americké remaky francouzských filmů.... Z tohoto důvodu hodnotím nízko.

Francouzská spojka II (1975)

Kvůli tomuto filmu se bojím navštívit Marseille, když jsem v Provence, vždy raději projedu okolo...

Umělec (2011)

Při scéně s věrným sluhou mi došlo, že je to převařená "pytlákova schovanka" - avšak beroucí se příliš vážně.