Monty Python a Svatý Grál (1975)

- But who are you then? - A French, why do you think I have this outrageous accent, you silly king! - What are you doing in England? - Mind your own business! Výborný, vynikající, skvělý :D

Vyvolený (2000)

Já to prostě nezvládam. Bruce Willis jako akční hrdina mi vždycky přišel nesnesitelný až trapný, ale jako vyvolený, to už je fakt silný kafe, to se nedalo.

Elegantní vesmír (2003) (seriál)

Brian Green je autorem tří velmi dobrých popularizačních knih. Bohužel seriál kvality knih zdaleka nedosahuje, knihy se zabývají věcmi, které jsou v seriálu jen nastíněné, mnohem hlouběji a v rámci možností stále srozumitelně. Seriál je jen neustálým opakováním několika informací a grafik. A nezachrání to moc ani účast opravdu velkých osobností teoretické fyziky. Pro mě poměrně zklamání. A koneckonců - teorie superstrun slibuje už minimálně třicet let zásadní průlom v poznání vesmíru a pořád nic. I po deseti letech od vzniku tohoto seriálu :)

Statečné srdce (1995)

Je to taková blbost, ale chytlo mě to za srdce a na konci jsem brečel jak stará baba :)

Poslední Mohykán (1992)

Překrásná pohádka, hezký příběh. Geniální exteriéry, geniální hudba :)

Přátelé (1994) (seriál) odpad!

Dlouhá, dlouhá léta jsme já a tento seriál žili v klidu a míru a pokud jsme si náhodou zkřížili cestu, vyhli jsme se vzájemně širokým obloukem a pokračovali svou cestou... Bohužel autobusy Student Agency neposkytují příliš prostoru pro tak široký oblouk, takže jsem seriál velmi brzy začal nenávidět a nesnáším ho čím dál víc, a to včetně těch protivných herců s J.A. v čele.

Kráska v nesnázích (2006) odpad!

Vydržel jsem k šukací scéně, pak jsem si pustil něco na freevideo a šel spát... Proč je mi ze všech těchhle filmů akorát blivno a po zkouknutí mam pocit, že všechno a všichni stojí za hovno? S touhle tvorbou jsem skončil už před pár lety a teď jsem se znovu utvrdil v přesvědčení, že to je akorát na zkažení nálady :(

Pavučina snů (2003)

Je to zvlášntní, kniha pro mě byla hodně rozporuplná. některé části excelentní, jiné spíš slabší. Stejně na mě působil i film. Dal bych tři hvězdy, ale musim říct, že po Vetřelcích to byl jediný film, kde jsem měl husinu při úvodních titulcích :) Takže čtyři

Nuda v Brně (2003) odpad!

Vydržel jsem dvacet minut. Když mi došly nehty na kousání, vypnul jsem to...

České století (2013) (seriál)

1. díl - Veliké bourání * Jsem naprosto zmaten. O čem tohle mělo být? O Masarykovi? Skoro nic tam o něm není (ačkoliv je tam pořád). O zániku monarchie a vzniku samostatného státu? Nic takového jsem tam nenašel. Já jsem se po spoustě hluchých míst a velikém vzdychání dozvěděl z úst pana profesora pár filozofických myšlenek a to bylo všechno. Možná jsem nepochopil záměry autorů, ale čekal jsem zkrátka něco jiného a jsem hodně moc zklamaný, protože na seriál jsem se těšil... Za první díl sotva hvězdu, jinak zatím bez hodnocení... 2. díl - Den po Mnichovu O trochu lepší než první díl. Dokonce to už o něčem bylo a dost se to drželo historických skutečností. Přesto se to opět nevyhlo sáhodlouhým strojeným rozhovorům - vrcholem byl rozhovor manželů Benešových v ložnici o rodině pana Beneše. To paní Benešová určitě do té doby nevěděla. Četba doručené mnichovské dohody v rouše adamově byla vysloveně trapná. Rozhovor Lva Prchaly a Emanuela Moravce by se hodil tak do putiky čtvrtý cenový - obsadit do role Emanuela Moravce Daniela Landu může s prominutím leda retard, kterýmu zřejmě stačilo, že jak Landa, tak E.Moravec mají stejný "účes". To, že tenhle neherec umí dobře zahrát uřvanýho frajtra lidově demokratické armády s IQ tykve neznamená, že zahraje i prvorepublikového důstojníka. Za druhý díl bych dal víc než za první, ale Landa mi to úplně znechutil. Dvě hvězdy mínus dvě za Landu... 3. díl - Kulka pro Heydricha ***** Opravdu jsou pod tímto podepsaní stejní lidé? Po druhém dílu jsem uvažoval, že na další se ani dívat nebudu. Byla by to chyba. Ano, v tomhle dílu jsem asi dostal to, co jsem od tohoto seriálu čekal + vynikající herecké vystoupení Ivana Trojana. Na toho se koukalo jedním dechem... Hluboce smekám. Tohle si zaslouží plný počet. PS: opravdu to s těma titulkama nešlo i v prvních dvou dílech???