• Pohádka

Černobyl (2019) (seriál)

Černobyl. Seriál takové kvality, který mě konečně donutil zaregistrovat se sem, ohodnotit dvě stovky filmů, pohořet u testu a snažit se přesvědčit administrátora, abych se mohl i já vyjadřovat ke všemu, co mě na plátně, v televizi baví. Černobyl je seriálem roku a možná i několika desetiletí. V určitých kruzích asi nepřekoná popularitu Přátel, BBT či Simpsonových, ale co by historické drama si své výsostné ovace zaslouží.

Čistá duše (2001)

Čistá duše. Velkofilm podle života geniálního matematika, jehož život poznamenala vážná duševní nemoc. Přesto dokázal velké věci a zná ho celý, minimálně, odborný svět.

Něco na té Mary je (1998)

Něco na té Mary je. Mám rád komedie. Tato patří k těm, u který je zábava spolehlivě zaručena. A mladinká Cameron Diaz je pohlazením pro oko i duši.

Pianista (2002)

Pianista. Herecký koncert Adriana Brodyho v překrásném filmu z, nacisty sužovaného, Polska. Film vznikl na motivy skutečného příběhu slavného pianisty, jde až na dřeň, je nezapomenutelný.

Matrix (1999)

Matrix je jedním z filmů, které změnily kinematografii navždy. Svoje filmové zážitky dělím na Před Matrixem a po Matrixu. Stejně jako Terminátor 2 nebo Spielbergův E.T.- mimozemšťan. Vizuální stránka mě neomrzela dosud, pokračování mě sice neuspokojila, ale Matrix jako takový je povinností pro každého filmového fandu.