Černá labuť (2010)

Strašidelné a strhující, perfektně postavené a Natalie Portman... neuvěřitelná. Už dlouho jsem nešel z kina s takovým nadšením.

Habermannův mlýn (2010)

Za mě spíš dvě a půl hvězdičky. Herz se pokusil o sondu do vztahů čechů a němců v sudetech - vznikl vizuálně poměrně dobře zvládnutý film, který ale trpí nedostatečným zvládnutím charakterů, občas plytkou prací scénáristy a o jeho vraždu se pokoušejí mizerné postsynchrony a neujasněnost českých/německých dialogů. Škoda, téma je to naprosto zásadní a nabízelo velice zajímavou šanci na pokus o vypořádání se s naší minulostí. Habermannův mlýn je však jen pokusem. PS: Chování některých "vlastenců" po válce daleko lépe zpracoval Hřebejk v Musíme si pomáhat.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Vynikající. V první části Relikvie smrti zase série o něco více dospěla, dochází na čím dál častější akční a smrtelné střety a celé výtvarné zpracování je zase o něco temnější, vážnější a dospělejší. Dokonce jsme se dočkali i výborné animované sekvence... Závěr bude opravdu velký.

Kick-Ass (2010)

Konečně svěží superhero biják! Žádná korekce řeči, absence násilí nebo párání se s podsvětím. Nemám co vytknout - pobavila akce, herci příběh i vtipy. Super.

Králova řeč (2010)

No ano, je to tradiční drama jako ze staré školy a ano, nic objevného pravděpodobně nepřináší, ale ono to všechno tak nějak funguje. Rush a Firth jsou naprosto brilantní, příběh nesmírně přitažlivý a když pak dojde na velké dějiné události, pak je film až nesnesitelně emotivní. Tohle se moc povedlo.

Opravdová kuráž (2010)

Občasná ztráta tempa a nepříliš promyšlený konec... ale na druhou stranu skvělé herecké výkony, výborná atmosféra a několik dobrých režijních a scénáristických nápadů. A ta holka je skvělá!

Počátek (2010)

Nolan je výjimečný režisér a mně ještě dvě hodiny po projekci víří hlavou to co jsem viděl. Technicky dokonalé, myšlenkově geniální, režisérsky výborné a až na některé zdlouhavé dialogy bezchybné. 90%

Princ z Persie: Písky času (2010)

Pohádka s hromadou vražd a slušnou výpravou. Od Jerryho Bruckheimera bych čekal ale opulentnější vizuální dílo... ale bavil jsem se dobře.

Sherlock (2010) (seriál)

Brilliant. Obviously.

Sociální síť (2010)

Skutečně vynikající scénář rozhýbal hru konfliktních charakterů, které se z důvodu nekompatibility nakonec musí střetnout. Vědomí, že je film velice blízko skutečnosti je v tomto případě obrovské plus. Skvělý střih a režie se daly předpokládat, vynikající výkony herců jsou příjemným bonusem.