Kmotr (1972)

Zrejme najpreceňovanejší film v celej histórii kinematografie. Nudné, nezáživné. miestami doslova kŕčovito a za každú cenu naťahované aby to dosiahlo čo možno najdlhšiu stopáž ktorou si chcel Coppola zrejme niečo dokázať. Neskoršie videný Dracula ma iba presvedčil o tom že s týmto režisérom si nemám čo povedať. Mladý Pacino síce už tu hrá tú svoju neskoršiu klasiku, ale cez všetko na svete si nemôžem pomôcť s tým ksichtom ako detská prdelka v prvom dieli mi tam nepasoval. Niektoré scény ma nútili iba nechápavo sedieť a pozerať kdeže je ukrytá tá neuveriteľná genialita. Nijak nebudem skrývať že gangsterky sú pre mňa veľmi pofiderný žáner takže pár negatívnych pocitov určite pochádza aj odtiaľ ale odhliadnúc od môjho postoja k týmto filmom, tú ohromnú monumentálnu supergrandiozitu ktorou sa mnohí oháňajú tu nikde nevidím. Nafúknutý prd vo vetre. Kde sa táto rozvlečená prachbiedna nuda hrabe na Casino. Tretí, najhoršie hodnotený diel, je paradoxne najlepší. Pacino dosiahol vrcholnú formu ( ktorá mu už ostala ) a Garcia to celé aspoň trochu rozfúkal. Veľmi slabé 3.

Inception - Making of film (2010)

Including famous ,,corridor,, scene. Škoda že to bolo také krátke. Chris je viac introvert ktorý sa síce vie rozhovoriť ale nijak zvláštne potešenie z toho očividne nemá. Zbytočné chvástanie nepatrí medzi jeho vlastnosti.

Cameras in Middle-Earth (2004)

Dokument na šiestom bonusovom disku trilógie resp. druhom bonusovom v rámci Návratu Kráľa. Jeden z najlepších vôbec.

From Book to Script: Forging the Final Chapter (2004)

Opäť nádnerný dokument ktorý sa nacházda na piatom bonusovom disku LOTR trilógie a popisuje záverečnú kapitolu filmu, koncept niekoľkých ,,koncov,, zmeny ktoré sa v závere filmu diali na poslednú chviľú a takisto prečo sa film odklonil od knihy. Brutálne ma mrzí to, že do filmu nakoniec neboli vložené zábery, ktoré ako hovoril Jackson boli nádherné, a ukazovali život Legolasa, Gimliho a ďalších potom ako bol prsteň zničený. Ale údajne sa to už nijak do konečnej podoby nevošlo aj keď tie zábery sú natočené.

Costume Design (2004)

Posledný dokument tej tretej veľmi obsiahlej kapitoly piateho disku sústreďujúceho sa na Návrat Kráľa je zároveň aj najslabším. Je to 10 minútový kraťas o oblečení postáv. Asi tak by som to nazval :D

Big-atures (2004)

Tretia podkapitola Designing and Building Middle-Earth z roku 2004 ukazuje tvorbu modelov zhotovených v rôznych veľkostiach a ich použitie a zakomponovanie do filmu v tých prípadoch kedy by bolo postavenie kulisy alebo stroja v životnej veľkosti príliš zložité a zbytočné. Krása.

Weta Workshop (2004)

Druhá podkapitola kapitoly Designing and Building Middle-Earth z roku 2004 sa sústreďuje hlavne na zákulisie tvorby masiek, kostýmov a trikov použitých v The Return of The King. Opäť nádherný dokument. BTW Shakers tie linky sú na Two Towers.

Designing Middle-Earth (2004)

Po dlhej dobe som sa vrátil do Stredozeme, tentoraz nie však prostredníctvom filmov samotných ale dokumentov ktoré mi doteraz oddychovali nedotknuté na bonusových diskoch EE. Opäť to bol nádherný zážitok, ale ako to pri väčšine MAKE OF záberov býva, sú určené výhradne pre fanúšikov filmov. Designing Middle-Earth z roku 2004 je prvý zo štyroch dokumentov v rámci tretej kapitoly piateho bonusového disku Extended Edition. Kapitola má názov Designing and Building Middle Earth a obsahuje okrem tejto ešte ďalšie tri podkapitoly ( Weta Workshop, Big-Atures, Costume Design) a obrazovú galériu ktoré sú všetky nacpané nádnernými zábermi a rozhovorami. Piaty bonusový disk je zároveň prvým ktorý sa sústreďuje na posledný film trilógie The Return Of The King. Konkrétne táto kapitola ukazuje veľké množstvo záberov z tvorby všetkých hlavných kulís filmu ako sú Minas Tirith, Minas Morgul, Cirith Ungol, City of the Dead a veľa ďaľších. Do toho všetkého sú zasadené rozhorovy s realizačným tímom kde je vidno že tí ľudia ktorí na tom projekte makali 6 rokov sú jedna veľká rodina. Perfektný dokument.

Películas para no dormir: Para entrar a vivir (2006) (TV film)

Perfektná ,,zaprášená,, a pochmúrna atmosféra plná neistoty a mysterióznych flashbackov v prvej polovici. Preto veľmi zamrzí že scenár a režisér sa krásne rozohranému kúsku asi po 40 tich minútach rozhodli doslova vyzvraciať na hlavu a ponížíť ho kdesi do debility podpriemerných hovadín. Z filmu sa stal jeden veľký na hlavu postavený vtip postrádajúci akúkoľvek logiku. Jaume Balagueró nakoniec znova ,,nesklamal,, a efektívne sám seba zlikvidoval aj keď po REC je to stále jeho najlepší film. 65 percent za tie dobré nápady.

Hlavně nezávazně (2011) odpad!

Rovnako ako pri Love and other Drugs, pre mňa jediný dôvod prečo som sa vôbec znížil k tomu aby som niečo takéto zapínal bola herečka v hlavnej úlohe. Osobne ale nerozumiem prečo si Portmanová vyberá takéto úbohé, non-challenge trapošinky keď jasne ukázala sebe aj ostatným že keď sa to niečoho pustí s dostatocným zápalom, nie je pre ňu problémom ani nejaká zlatá soška. Kutchera komentovať radšej ani nejdem. A film? Zmes nudy, trápnosti, tragédnosti, nezmesiteľného klišé. Nič čo by to zachránilo aspoň na jednu hviezdu tu nie je.