The Fellowship of the Cast (2002)

Druhý bonusový disk trilógie LOTR. Dokument o obsadzovaní hercov do hlavných úloh. Opäť iba niečo pre fanúšikov.

Captifs (2010)

Jednoduché, staré, obohrané. A pritom to nejakým spôsobom tentoraz na mňa fungovalo až prekvapivo silno. Znamená to jednu vec. Že Yann Gozlan nepatrí len tak medzi nejakých tých ,,hej počkaj,, režisérov ale naopak, že ten talent tam rozhodne je. Podobný film je tažko zaradiť do horroru ale keď tam patrí taký Turistas tak prečo nie toto. Je to čistá trojhviezdová záležitosť s tým že štvrtá ide vyslovene z môjho subjektívneho pohľadu a za Ivana Franěka ktorý si tú svoju postavu doslova ,,užil,,.

Hon na čarodějnice (2011)

Po tom úvode som bol ochotný a pripravený v najväčšej možnej miere akceptovať pravidlá toho filmu a len sa nechať ,,baviť,,. Ono sa z toho ale vyklubala taká somarina že sa to nakoniec nedalo. Niki Cage u mňa osobne není špatný herec a veľa filmov s ním mám celkom rád ale toto tu som mu nedokázal uveriť ani na chvíľu. A Pearlman ako jeho verný kamoš a companion tu ,,zapadol,, asi tak zhruba rovnako. Stopáž som kontroloval približne každých 15-20 minút. Season of the Witch sa nedá zasa zaradiť medzi tie absolútne nepozerateľné žbrndy, ale to je zrejme to jediné pozitívum ktoré sa na tom dá nájsť. Slabé 2.

Konkurs (1999)

No na Audition som čítal dosť pozitívnych reakcií, takže to nebol film do ktorého som šiel nejak naslepo. A práve možno až priveľká informovanosť potom mohla za to sklamanie ktoré sa zrodilo. Ku koncu to má síce slušné grády ale dopracovať sa ku nemu bolo pre mňa vyslovene mučenie. 90 percent filmu je obyčajná a ešte k tomu nudná ,,dráma,, a tých zvyšných 10 percent si môžú podeliť ten horror a thriller ak by sme chceli dodržať ten popis tu na CSFD. Toto mi za pozretie vážne ani nestálo. 2 hviezdy za ten koniec.

Mlha (1980)

Na Hmle je jednoznačne najlepší úplný začiatok. Ďalej sa z toho stáva síce atmosférou dobrá ale moc rozvláčna záležitosť kedy je feeling z filmu síce dobrý ale nestačí to celé ťahať do nejakej horrorovej bomby. Taká tá pohodová klasika.

Králičí nora (2010)

Opäť ďaľší film ku ktorému ma prilákalo herecké osadenstvo .No bohužial. Kľudne by sa to mohlo volať ,,Zbierka toho najotrepanejšieho klišé ktoré sa v podobných filmoch vyskutuje,,. Už samotný námet je tak ohratý, že si neviem predstaviť človeka ktorému pripadalo ako dobrý nápad natočiť na túto tému ďalší príspevok. Nič neriešiaca ,,dráma,,. Krásny príklad toho čo píšem o dramatickom žánri vo svojom profile. Objektívne možno za 60. Pre mňa to je ,,krásna,, hviezdička.

Janghwa, hongryeon (2003)

Niekoľkoročné odkladanie je na konci a prevláda skôr sklamanie. Môžem rovno napísať, pretože to nie je nijaké tajomstvo, že film je prakticky od samého začiatku vybudovaný na základoch ktoré neskrývajú že zo záverom musí prísť nejaká veľká pointa. Veľmi odvážny ťah na 115 minútovú stopáž bolo to extrapomalé, aj keď nie nudné, tempo ktoré si to zvolilo a až na pár ľakačiek alebo ,,zrýchlení,, si ho udržiavalo až do posledných asi tridsiatich minút. Tam sa to potom celé začne rozmotávať ale pravdu povediac nadšený som z toho tentoraz nebol aj keď podobný záver si niekedy vychutnať viem, v tomto prípade to celé na mňa pôsobilo tak nejak nasilu, nehovoriac o tom že v kontexte s predošlým dejom celkom nezmyselne. Navyše toto je jeden z mála filmov kedy mi totálne bilo do očí, že tie šikmooké deti a vlastne všetky postavy vo filme boli neuveriteľne škaredé, z čoho potom pramenil totálny nezáujem o to čo sa s nimi stane. Pomaly, ale ako hovorím nie nudne, sa vlečúca dráma s horrorovými prvkami, pár nejasnosťami a zbytočne moc prekombinovaným koncom. Mám pocit že ten film by bol lepší bez tej pointy.

Sunshine (2007)

Aj keď to bolo celé tak trošku nezmysel v prvých troch štvrtinách napriek pomerne hustej dávke klišé veľmi pekná komorná dráma vo vesmíre ktorá nepotrebovala monštroózne efekty vďaka Boylovej réžii a nádhernej hudbe. No a potom prišlo niečo čo by som pri režisérovi akým je Danny čakal asi najmenej. Neskutočný, a čo mrzí najviac, absolútne zbytočný skrat v scenári. Poslednej polhodiny si to chcelo zahrať na inú strunu a to bola pre mňa fatálna chyba. Priamy a veľmi podceňovaný konkurent The Core má takisto svoje kiksy a má ich zhruba toľko ako Sunshine. Výhodu má v tom že do očí a do mozgu bijú menej ako tu. Ako celok vítazí Jadro, Boyle má zasa ,,momentovú,, prevahu. Herecky najlepší Murphy a Curtis. Nebyť toho totálneho logického kolapsu bol by to suverénny nábeh na plný počet.

Dítě z Manhattanu: Ďábel přichází (1982)

Kým sa dej odohráva v Egypte, pri troche predstavivosti nie je problém nahovoriť si že sa pozeráme béčkovú paródiu na Indiana Jonesa. Teda sledovateľnosť ujde v pohode. Zmena prostredia by Luciovi prospela ako soľ chlebu ale ,,Majstra,, to očividne netrápilo, v horšom prípade si toho ani nebol vedomý, a tak dej odkopol znova do tehlového mraveniska na Manhattan. No a tam už sa to žacne celé potápať v gýčovitosti a nude. Gore žiadne, napätie žiadne, ani len na hercoch alebo nechcene komediálnych scénach sa nedá zasmiať, až do takej miery je to tragické. Skrátka Fulciho ďalší brakový nepodarok do zbierky. A to som schválne čakal kým budem mať na niečo podobné náladu. Jedna hviezda za ten začiatok a zo dve scénky niekde v prostriedku.

Záhada jezera Lochness (2004) odpad!

Naletel som do puntíku. Naletel som na to že to bol dokument, že to bola komédia. Proste na všetko. Vyklubal sa z toho proste jeden pre mňa absolútne nepozerateľný humus z ktorého ma bolela hlava ešte hodinu potom ako to skončilo. A v momente keď Herzog otvoril ústa a začal hovoriť tou svojou uši trhajúcou pomalou angličtinou chcel som si vytrhať všetky vlasy. Objektívne sa k tomu vážne vyjadriť nedokážem. Pre mňa sračka jak delo. Ani ,,sonar operator,, to nezachránila.