Torzo (1973)

Ani Torsom som neprišiel týmto talianskym oldschoolovým kozatým thrillerom moc na chuť a to má podľa všeobecnej mienky patriť k jedným z najlepších. Je to všetko o tom istom. Priemerná krimi zápletka ktorá má s horrorom spoločné tak veľké guľové, niekoľko dneska už veľmi úsmevných momentov, absencia akejkoľvek atmosféry, a nejaký ten kečup ktorý až moc pripomínal kečup. Plusom je potom to pekné ženské herecké obsadenie kedy sa všetky holky snažili ukázať ktorá ich má väčšie. Tvrdiť, že tá nahota je zrovna tu samoúčelná rozhodne nejdem, rozumiem že niekto to môže považovať za akúsi formu ,,umenia,, ale na druhej strane nemienim predstierať, že práve toto sú veci ktoré od kvalitného filmu očakávam. Záver klasika. 60 percent.

Než si pro nás přijde (2007)

Originál ma lízol iba trochu takže remake s dvoma skúsenými ošľahanými filmovými borcami mal u mňa potenciál bodovať vyššie. Nakoniec sa tak nestalo ani napriek tomu že ústredná dvojka mi tu bola oveľa sympatickejšia ako v nemeckom origináli. Ak by som bol prinútený niekedy znova pozerať jeden z nich, bol by to zrejme Nicholson a Freeman ale aj tak dúfam že vidieť znova už to nebudem musieť. Priemer, čistý priemer.

Maturitní ples (2008)

Ďalšia bezvýznámná zbytočnosť ktorá ani nepotrebuje komentovať. 15 ročný ,,horrorový fandovia,, budú zrejme opäť doma. V poslednej dobe som na podobné filmy doslova alergický.

Tráva (2005) (seriál)

Čo sa na začiatku javilo ako príjemná pohodovka ktorá nebola síce ničím výnimočná ale aspoň sa na ňu dalo pozerať sa postupne zmenilo na šablónovitú, hlupučkú hru smerujúcu do čoraz väčších sračiek. Postavy sú čoraz nesympatickejšie ( na čele s hlavnou hrdinkou Nancy ktorej som posledných pár dielov zo srdca prial aby ju konečne podrezali ) , dialógy totálne vykonštruované, scénky čoraz viac tlačia na tú komediálnu strunu ktorá je stále trápnejšia a trápnejšia. Úplne najhoršie je že v tých najrozhodujúcejších momentoch kedy seriál má na to aby dokázal vyburcovať sám seba hlupučko podrazí a všetko vyrieši totálne na hlavičku padnutými spôsobmi. Rozhodne nie vec ktorá by ma akýmkoľvek spôsobom zaujala nejak viac, ale ako hovorím zo začiatku sa to dalo aspoň ako tak v pohode pozerať. Ku koncu už to bola len táka vytrvalosť zistiť či tej hlupani poriadne naložia. To som už veľmi dlho nezažil aby ma skoro až naťahovalo kedykoľvek niečo postava povie alebo urobí.

Transformers (1984) (seriál)

Samozrejme pri nedávnom opätovnom pozeraní z toho sršala nostalgia ako sviňa, ale aj tak nemám pocit že by to hodnotenie ovplyvnila nejak super výrazne. Mám veľké nutkanie tomu vraziť rovno plný počet pretože Transformeri, akokoľvek sa teraz animácia zdá zastaralá, stále u mňa bodujú príbehom a jednotlivými postavami robotov. Aj po tých 15 stich rokoch sa na to skrátka pozerá stále skvele.

Skála (1996)

Totálna oldschoolová akčná jazda, s oldschoolovým scenárom, scénami, kamerou a vlastne všetkými kladmi a hlavne zápormi ktoré do tejto kategórie spadajú. Ja takéto veci moc nepapám takže ani v tomto prípade mi to nejak extra nechutilo. Pravda ale je že som čakal oveľa viac. Keby som na tom vyrastal asi by to bolo lepšie. Takto je to iba klasický priemer. Pochopiť ako to niekto môže považovať za ,,najlepší akčný film,, tak to je ale ozaj nad moje sily.

Thor (2011)

Tak kôli tomuto je teraz najnovšie taký humbuk? Bezmyšlienkovitý a hlavne najstarší, najobohranejší a bez jediného čo i len malého prekvapenia nesúci sa príbeh o chlapčekovi ktorý neposlúchal a svojou pýchou privodil veľké útrapy svojmu kráľovstvu aby sa nakoniec triumfálne vrátil a všetko napravil. A samozrejme nomôžeme zabudnúť na zlého súrodenca ktorý všetko manipuluje z pozadia. Hmm. Originálnejšiu vec by človek asi nenašiel. Ono vzhľadom na ten charakter čistého popkorňáku, by niekto mohol povedať že dej nie je až tak podstatný ale mne to skrátka v tomto prípade strašne vadilo, plus ak by sme šli trochu nižšie na jednotlivé scény, 90 percent z nich je tak klišovito otrepaných že ma to od polovice prestalo baviť pozerať a iba som čakal na koniec. Vlastne to bolo prvý krát za veľmi, veľmi dlhú dobu keby som v kine vytiahol telefón a bavil sa radšej s ním. Herecky takisto nepodarené, neviem ako niekto môže povedať že Hemsworth vie hrať takú postavu ako je Thor. Škoda reči. Špatný film, špatný herci, priemerná réžia. Dobre pozerateľných ,s občasným fórikom ktorý nie je trápny od podlahy, je asi tak 7-10 minút. Osobne to mám zaradené niekde medzi 1 a 2. EDIT. Zabudol som spomenúť dabing, ktorý ma definitívne presvedčil, že už nikdy v živote si nepozriem film inak ako v originálnom znení. Aby ma pri tom všetkom muselo naťahovať aj z tých fušerákov v dabovacom štúdiu, tak to je vrchol.

Vanishing on 7th Street (2010)

Ani to málo čo som čakal to nakoniec nedokázalo naplniť. Ďalšia katastrofa do zbierky. S tými horrormi to je strašná bieda.

Pátek třináctého 3 (1982)

Pokračuje to presne podľa očakávaní, a to som sa snažil pozerať to bez akejkoľvek zaujatosti, ako by sa mohlo zdať po predchádzajúcich dvoch dieloch. Vážne iba ďalší klinec do rakve a na dlhšiu dobu to bola určite posledná časť s ktorou som strácal čas. Séria ktorá nesie nálepku ,,KULT,, by mala vyzerať hociako len nie takto.

Pátek třináctého 2 (1981)

To isté čo prvý diel s minimálnymi rozdielmi v réžii. Utvrdzovanie v tom že Jason nesiaha svojim konkurentom ani po kotníky pokračuje.