Dostaň ho tam (2010)

Vidiac okolite miestami dokonca velmi hlupucke komentare, nakoniec si z duse rad prihodim o nieco viac cim sa Get him to Greek dostava na 80 percent. Miestami velmi originalne, miestami vyborne na zasmiatie a natocene a hlavne zrezirovane tak aby to dokazalo udrzat pozornost viac menej cely film co je naozaj zazrak pri tej pre mna na prvy pohlad na komediu o dost prepisknutej stopazi. Obavy sa nastastie nepotvrdili na vysledok je jeden velmi dobre pozeratelny film ktory sa da nazvat ,,decentnou komediou,, nie v zmysle decentneho humoru ale v zmysle toho ze konecne niekto natocil film kde humorne sceny napasoval presne tam kde mali byt a nikde naviac. Uprimne, radsej sa na komedii zasmejem 2 krat poriadne pokial je ten zvysok pozeratelny tak dobre ako tu, nez aby som mal cumiet 90 minut cumiet na neustalne, vlezdoprdelove vtipy ktore sa za kazdu cenu a v kazdej minute snazia byt vtipne a tym zabijaju vsetko ostatne. Jonah Hill mi robil zo zaciatku starosti pretoze ten ksichtik vazne nemusim ale ukazalo sa ze nakoniec zahral presne to co mal. No a s Russelom Brandom to bola vlastne moja prva skusenost po ktorej mozem povedat ze hral absolutne bezchybne s tym super spravnym komedialnym nadychom. Nasli sa tu urcite aj niektore vtipky ktore mi neboli zrovna po chuti ale bolo ich minimum a v tomto pripade to akceptujem na plno pretoze vyhoviet sa v kazdej scene neda kazdemu. Necakane, spravnym sposobom komedialne prekvapenie roku 2010 sa vola Get him to the Greek.

Na doraz (2010)

Niekolko dobrych scen, to je vsetko co Todd Phillips zo seba tentoraz dostal. Dvakrat po sebe z toho ,,Pařba,, byt nemohla. Pravdepodobne by cely film fungoval ovela lepsie keby sa niekto nesnazil ten humor nasilu a na moc montovat do miest kde sa nehodil. Cele to potom vyznelo dost trapne. Downey odohral cisto, Zach Galifianakis sice mal co hrat ale co z toho ked mu scenar z 90 percent podrazal nohy. Ak si niekto este aj dneska mysli ze vyhonit si v aute ked vedla vas sedi/spi spolujazdec je vtipne tak potom uz sa naozaj porucam. A nemozem si pomoct ale podla mna sa ten film tvaril zbytocne moc vazne na to aby tam potom vynikli taketo pubertalne vtipy k akym sa reziser uchylil. Nezasmial som sa bohuzial ani raz, na hodiny som sa pozrel minimalne 4 krat. To je vizitka Due Date. Je to niekde medzi 2 a 3. Povedzme ze k tym 50 tim percentam sa to vysplhalo.

Night of the Demon (1980)

Jedna hviezda putuje tomuto neskutocnemu ,,trhaku,, za tych par gore scen, za poslednych 10 minut a za to ze ma dokazal v niektorych momentoch naozaj pobavit. Je tam toho ale stale velmi malo aj na to aby z toho bolo aspon trochu priemerne becko v style 80 tych rokov. Ale mozno som na ten film zbytocne az moc tvrdy. Ono niektore tie sceny a herecke vystupy vo mne vazne vyvolali viac ako iba mierny usmev :D. Jedine co mi tu chybalo bolo aby ten film zacal velkou vetou na prostred obrazovky : Based on true story. No a samotny Bigfoot bol samozrejme hrubo originalny. Ta spinava handra co ju mal typek prehodenu na chrbte bola ale aj tak zrejme jednou z najdrahsich poloziek na celom filme.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Starneme vsetci a vedomy si je toho aj Tom Cruise a preto v jeho veku urcite neprepasie moznost zahrat si super tajneho extra specialneho agenta ktory postriela vsetkych zloduchov, obrati loz na pravdu a ziska krasku svojich snov ,pretoze takychto roli bude kazdym dnom uz len ubudat a ktovie ci to naozaj nebola jedna z poslednych. Impossible IV je tu sice za chvilu ale mily Tom vie ze tam uz bude predavat stafetu novej krvi a takzvane druhe husle sa pre neho stavaju coraz vacsou realitou. Ked som pri tych kraskach Cameron Diaz taha na 40 a to je jednoducho fakt takze je sice pekne ze na nu nakydaju kilo mejkapu ale v tomto filme som videl ze to budu mat maskeri s jej ,,krasou,, coraz tahsie. No a ked su hlavni dvaja akteri ohodnoteny ostava uz iba vyniest rozsudok na filmom. Ono nakoniec vazne iba stacilo vypnut 2/3 mozgu a o zabavu je postarane takmer okamzite. Hovorim, ak uz pozerat komediu, nech je taka ako tato. Nechybaju efektne nahanacky, bitky, pady a vobec vsetko co by tu chybat nemalo no a v ramci moznosti som sa pri tom vsetkom naozaj aj bavil. Chvilami som dokonca uvazoval ze to pozeniem s hodnotenim az na 4 ale ten zaver si uz niekto mohol odpustit. Cakal som teda vazne ovela ovela ovela vacsi pruser a priznavam ze po tej zaciatocnej scene v lietadle som bol pripraveny na dalsiu maximalnu kravinu. Nastasie zle sa na dobre obratilo a vysledkom je bez vacsich problemov viackrat pozeratelna akcna komedia. Pre mna to vsak raz stacilo :D Dokonca mam nieco co tu chcem pochvalit uplne konkretne. Vyborny strih. 70 plus 3 percenta.

Romasanta: Hon na vlkodlaka (2004)

Lacna, realizacnym timom a hercami po vsetkych strankach vrcholne nezvladnuta fraska. Pritom film na ktorom spolupracovali Spanieli s Britmi sluboval ked uz nie pribehovo aspon technicky a herecky nadpriemerny zazitok no a skoncilo to tak ze film vyhorel prave v tychto dvoch pripadoch. Tym ale nechcem vyzdvihovat pribeh a dej ktory bol sam o sebe takisto jedna velka nuda. Proste nie. Na podobne veci co najrychlejsie zabudnut. Ono to je vlastne v pripade Romasanty uplne jednoduche.

Po stopách zabijáka (2007)

Velice primitivna kravovinka s jednym velkym odporne pocitacovym krokodilom, kopou nezmyselnych a nudnych scen, bez napadu, atmosfery, napatia, skratka nicoho co by v podobnom filme mohlo byt aspon trochu zaujimave. Ta jedna hviezda je za snahu okorenit to cele aj nejakym vonkajsim dejom ktory to ale nakoniec nijako nezachranil. Velka slabota.

They Wait (2007)

Film postaveny na velmi neoriginalnej a obohranej myslienke, ktoreho rozbeh bol navyse pridlhy a nudny viac nez bolo nutne. Nasla sa tu jedna podarena lakacka no okrem nej film pracoval s uplne zakladnymi a velmi predvidatelnymi horrorovymi scenami. Smerom ku koncu sa to konecne rozbehlo a chvilu si to drzalo aku taku atmosferu a dokonca som si povedal ze sa to mozno vysplha aspon do toho sedeho priemeru. Ale ani na ten to nakoniec nedosiahlo a cele sa to zviezlo do uplne hlupeho konca ktory nema v slusnom a aspon trochu originalnom horrore co robit. Ale ci je to ako celok sklamanie? Urcite nie pretoze pri podobnej ducharine uz vazne ani nic necakam kedze je to s nimi v poslednej dobe obrovska bieda. Moze to iba prekvapit. To sa v tomto pripade nestalo. 50 percent.

Hisss (2010)

Az prevelke nadeje som vkladal do Jeniffer Lynchovej po tom co ma dokazala silno prekvapit so Surveillance. Ako zanrova jednohubka to nebolo vyslovene najhorsie ale akosi som cakal ze ten potencial ktory vznikol splynutim Lynchovskej krve a horrorovo hadieho filmu bude zuzitkovany ovela viac. Bohuzial sa uz nikdy nedozvieme ako by to vyzeralo keby tatko dal na svoju dceru trochu viac pozor, resp keby ju rovno kopol do prdele a na rezisersku stolicku si sadol on. Skoda toho pretoze v Davidovom podani by som nieco taketo vidiet urcite chcel. Blahovo som ocakaval ze jeho dcera by sa mu mohla kvalitativne priblizit. Niekde okolo 35-40 percent.

Řetězová zpráva (2010) odpad!

Nebavilo, nudilo, otravovalo, preklikal, nedopozeral, vypol, vymazal. Rovnaka kopa sraciek ako pred nejakym casom podobny klenot One Missed Call. To mam za to ze z horroru toho chcem vidiet co najviac :D