Ad Astra (2019)

𝐒𝐏𝐎𝐈𝐋𝐄𝐑 𝐀𝐋𝐄𝐑𝐓:𝑽𝒐 𝒗𝒆𝒔𝒎𝒊𝒓𝒆 (𝒏𝒊𝒆) 𝒔𝒎𝒆 𝒔𝒂𝒎𝒊! 𝑺𝒖 𝒕𝒂𝒎 𝒂𝒋 𝒐𝒑𝒊𝒄𝒆! Cely film je dost na hlavu. 120 minut sa tvari, ze ma hlbsiu myslienku, ze sa zamyslame nad ludstvom, nad niecim vyssim, nad alienmi ale rozuzlenie ziadne. Su filmy, kde koniec je tazky na pochopenie, ale tu to nema ziadny finish. Ono to proste ide, ide, ide, ide a zrazu koncove titulky. Dvojhodinova nuda, kde vas neoslovi ziadna z postav a je vam šuma-fuk, kto zomrie a kto nie. Brad "MacGyver" Pitt je tak uzasny, ze dokaze zrobit aj zo zicherky raketu a samozrejme, ze ovladanie vsetkych vesmirnych telies, nevynimajuc. ♥ TOP ♥ celeho filmu je zalepenie prasknutej prilby lepiacou paskou. :D Je mi velmi luto vsetkych z vas, ktori ste toto vytrpeli v kine.

Addamsova rodina (2019)

Ak z opisu flmu vyskrtnete kategoriu KOMEDIA, tak mozno aj zvysim svoje hodnotenie.

Annabelle 3 (2019) odpad!

Niekto zle zaradil tento film...poprosim nejakeho odbornika, nech mi povie, co ma toto spolocne so zanrom HOROR? Ved to je rodinny vecerny film, ktory si mozu pozriet 4 generacie spolocne pri hrani Monopoly. Ani v pripade pozerania filmu jednym okom by im nic neuslo. Som nesmierne rad, ze som na toto nebol v kine, lebo by som sa neudrzal a odisiel. Kedze som si doma mohol zrobit dve pauzy a doliat dvojitu whisky, aby som nezaspal, vydrzal som dokonca. Daaaaaavno som nevidel film, kde by sa 60 minut od zaciatku nic nedialo (ale ze uplne nic). Reklama na liek proti kaslu ma viac deju ako prva hodina tohto 1,5 hodinoveho filmu. A do toho este ta odporna Mckenna, na ktoru sa neda pozerat. Beruc do uvahy mnozstvo emocii, ktore ukazuje vo svojich filmoch, mozeme kludne povedat, ze nam z nej rastie druha Kristen Stewart.

Barbie (2023)

Nebyť Ryana, tak ani na tie 2* to nevytiahnú. To, ako úžasne to Gosling zahral bolo fakt niečo, čo sa v tak primitívnych filmoch nevidí často. Ale celý film je poňatý podľa mňa veľmi staromódne. Celá ta idea ohľadom toho, že ženy sú podradené mužom je už dobrých 20 rokov preč a jednoducho to už nepasuje do dnešného sveta. Bohužiaľ Keni boli zaujímavejšie postavy vo filme ako všetky Barbie. A o tom to asi nemalo byť, že? Miestami to bolo fakt nudné a niektoré scény, kde nasilu robili z chlapov z reálneho sveta totálnych debilov boli fakt trápne. Nebolo to urážlivé voči ľuďom s chromozómom Y, ale to proste nebolo vtipné.

Batman (2022)

Detektív Emo Batman vkročil do akcie! Mr Patizón nám veľmi dôkladne a detailne ukázal, že rolu Batmana môže hrať už v dnešnej dobe naozaj ktokoľvek. A to vôbec nemyslím v dobrom zmysle. Unudený. 70-kilový Bruce v skinheadskych topánočkach, ktoré sú hlučnejšie ako kopytá stáda divých koní (veď prečo by mala mať postava, ktorá sa väčšinou všade zakráda tichú obuv, že?), je po dlhých dvoch rokoch batmanovania psychicky na dne a dáva sa na detektívsku kariéru. Na miestach činu vidí cez totálne načierno pomaľované oči viac, ako oddiel 25 vyšetrovateľov polície. Polovicu majetku investoval do dvoch super-duper šošoviek (ale bohužiaľ jednu musel dať Mačkožene a teraz má rozmazané videnie na ľavé oko), ktoré nahrávajú obraz, ktorý si musí každé ráno pozrieť, lebo dvojročné údery do hlavy už majú vplyv na pamäť. A teda v jeho jaskyni stále nemá klimatizáciu a ešte nestihol objednať deratizéra na odstránenie tisíciek lietajúcich netopierov. Financie sa samozrejme odrazili aj na hardwarovom rozpočte a teda si musí vystačiť s dvoma 24" monitormi. Osoby, ktoré robili kásting, by si mali vstúpiť do svedomia, pretože Pattinson nie je jedinou zlou voľbou. On ako herec má svoje prednosti, ale tu neutiahol ťarchu tak náročnej postavy. Vybrať na postavu najväčšieho mafiána histórie Gothamu Johna Turturra, ktorý nedokáže zahrať ani jednu scénu vážne a stále pôsobí ako ten debilko Phantom zo Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008) je pre mňa totálne dno Hollywoodskeho kástingu. Dodatočne rola Alfreda je veľmi často dôležitejšia ako samého Bruca a tu ten výber opäť bol katastrofálny, pretože Andy Serkis nemá absolútne nič spoločné s eleganciou a gentlemanstvom, aké by mal Alfred prezentovať. Vidím, že hodnotenia a komentáre ľudí idú presne v tom istom smere ako s Jokerom pred pár rokmi, kde len malá časť divákov priznala, že film bol o ničom a väčšina v tom slepo videla niečo úžasné, čo tam nie je, len preto, že "je to niečo iné". Toto je absolútne najslabší filmový Batman v histórii a to nie len po jeho fyzickej stránke ale hlavne filmovej. Hej a ten pozváraný batmobil by mal vrátiť Mad Maxovi, lebo keď ten zistí, že mu ho Patizón ukradol a príde do Gothamu, z Bruca nezostane ani mastný fľak.

Bažináč (2019) (seriál)

Swamp Thing je divná postava. V komiksoch som nikdy nebol jeho fanúšikom a veľmi som sa nehrnul do tohto seriálu, ale už po prvej časti ma to chytilo natoľko, že som to chcel dopozerať čo najskôr. Každý diel má nejaký mini-príbeh, ale zároveň pokračuje v tom, čo sa dialo v predošlých dieloch. To celkom pomáha tomu, aby seriál nemal "iba" 10 častí, ale pôsobí o niečo dlhšie. Výber postáv nie je nejaký super-duper zázrak, ale dá sa to prehĺtnuť. Hlavne vďaka faktu, že 99% seriálu sa odohráva v noci. ČO SAKRA ROBIA TÍ ĽUDIA CEZ DEŇ??? Keď sa tam objavil Blue Devil, dúfal som, že sa to trošku roztočí aj s inými postavami, ale neočakávajte zázraky. Bohužiaľ to vyzerá tak, že druhá séria nebude ale Derek Mears potvrdil v rozhovoroch, že postava sa môže objaviť v iných seriáloch, čo by bolo super, pretože tam je potenciál na prepojenie s inými superhrdinami. :)

Black Adam (2022)

Prečo v dnešnej dobe je zápletkou každého druhého filmu záchrana nejakého stupídneho decka? 50% filmu v slow-motion, aby to aj spomalení diváci pochopili? Shazam! sa na nič nehral a dokázal zaujať minimálne 2x lepšie ako táto zlepenina ani neviem čoho. Bez nejakého spojlerovania, ale origin príbeh, ktorý tu bol predstavený je absolútne vycucaný z prsta a vôbec nepredstavuje to, ako to bolo v komixoch. No a zhovadiť jednu z najatraktívnejších postáv z komixov, ktorá má neobmedzenú skálu schopností (Doctor Fate) tak, ako to urobili tu, je hodné súdnej žaloby. Brosnan použil 2-3 typy útokov počas celého filmu, pričom Fate je jedna z najkomplexnejších postáv v komixoch. Takto to celé dopadne, ked filmy podľa komixov robia ľudia. ktorí ich nevideli anilen z druhej strany výkladného okna.

Bloodshot (2020)

Nebudem ten film obhajovat, ale z komentarov nizsie je viditelne jasne, ako je vacsina divakov ovplyvnena poslednymi MARVELovskymi rokmi. Ocakavania su az priliz v style filmov od Marvelu a potom ludia porovnavaju nieco totalne nove s filmami, ktore vytvarali filmove univerzum pocas 10 rokov. Bloodshot je ako origin story "dobra podivana" a ako uputavka na buduce filmy od Valiant Comics to je dobre. Skoda len toho Diesela, lebo fakt tu neukazal ani kusok herectva (a ani nove tielko). :D

Blue Beetle (2023) odpad!

Cliché, cliché, cliché. Toto by nepreslo ani pred 20 rokmi.