Souboj s rodinou (2019)

7,5/10 Skvělá sportovní feel good dramedy,se skvělými sympatickými postavy v čele s Florence Pugh ( bože já jí fakt žeru :D).

Eternals (2021)

7,5-8/10Marvel sliboval něco trochu jiného a svého slova dostál a klobouk dolů,že Chloe Zhao dostala volnost.Skupinka Eternels je tu fakt skvělá,každá postava dostane prostor se vykreslit(někdo více,někdo méně) a zároven přemýšlí nad činy které provedly,nebo provádí.Scény z minulosti byli také super(nejsilnější byla scéna s Phastosem v Hiroshimě).Kdo by řekl,že marvelovka bude mít silnou myšlenku a srdce se vymanit z MCU šablony.A rozhodně se těším na další díl,pač ta kosmická hrozba a jistý soud v budoucnu mají potenciál.

Není čas zemřít (2021)

Bombastické rozloučení Daniela Craiga v roli agenta 007.Akce tu funguje na jedničku,emoce a napětí parádní,jen škoda záporáka,který dostal mín´ prostoru plus dořešení jisté organizace z předchozích dílů(za což může spíše studio),ale jinač toto rozloučení nemohlo být lépe natočeno.8,5/10

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Skvělé představení sympatického nového hrdiny.Akční scény mě neskutečně bavily,pač je tu vidět inspirace stylu Jackieho Chana,a ano ukecaná kamarádka hl.hrdiny byla v pohodě,až na pár forků.Představení nového světa inspirovaného čínskou mytologií fungovala na jedničku.Vztah otce a syna fungoval,leč záporák byl klasický marvelovský (čili průhledný).Za mě skvělá popcornovka.7/10

Sebevražedný oddíl (2021)

Skvělý a zároven nejzábavnější blockbuster letošního léta.Úvodní pasáž na pláži je tlačena až moc na sílu a scéna s Harley moc vtipná nebyla,ale jinač postavy tu fungují skvěle,zvláště pak Ratcatcher II,Bloodsport,Polka Dot-Man a samozřejmě King Shark jsou prostě parádní.8/10

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Jednička se mi upřímně asi o trochu víc líbila až na záporáka, CGI a sem tam vtipy.Dvojka však sází na více záporáků,více vtípků a více Toma Hardyho se symbiontem a bohužel to moc nefunguje.Nejprve tedy záporáci-Woody Harrelson jako Carnage není špatný a na to,že dostal málo prostoru tak klobouk dolů.Co se týče jeho schopností no nic moc,nato že v komiksech fakt kosí jak dábel a btw je to sériový vrah(od toho název Carnage,v češtině Masakr),ve filmu dostane však symbionta a lusknutím prstu používá schopnosti,který jsou nic moc viz scéna s připojením na internet.Postava Shriek ujde,avšak to že má schopnosti a kde se vzali nevysvětleno,stejně tak proč jí zavřeli tam kde jí zavřeli.Humor,no řekněme že jsem se asi třikát zasmál,ne nedělám si srandu.Ano CGI možná o něco lepší než v jedničce,scéna v kostele s Carnagem byla fajn.No a nakonec Venom a Eddie Brock,kteří tu dostávájí více prostoru a upřímně jejich chemie v jedničce fungovala o něco líp.Vedlejší postavy nic moc a kdyby tam nebyli nic by se nestalo.A podtitulkovka byla fajn.4,5/10

Black Widow (2021)

Klasická marvelovka,která slibovala variaci na špionážní filmy,avšak místo toho tu akční scény vypadají ne moc dobře,záporák jehož motivace je k smíchu a twist s Taskmasterem opravdu předvídatelný.Jediné větší pozitivum je tu Yelena,postava Red Guardiana a zbytek rodinky. 6/10

Spider-Man: Bez domova (2021)

Rozhodně nejlepší díl nové spider-man trilogie a to jsem si říkal,že už mě po Endgame nic tak emočně nevezme a zároven nepřekvapí,pač má očekávání na nového Spideyho nebyli tak vysoké.Btw Andrew Garfield byl skvělej a Goblin v podání Willema Dafoe byl fakt fantastický. 9/10

Duna (2021)

10/10 Od té doby, co jsem se začal o filmy zajímat trošku víc, tak jsem litoval jediné věci a to té, že jsem upřímně při koukání na takové klasiky jako jsou například. Pán prstenů, Matrix, Avatar apod. záviděl starším ročníkům, že měli možnost tyto klasiky vidět na velkém plátně a měli tak logicky nezapomenutelný zážitek. A Duna je přesně ten typ filmu, který prostě chcete vidět v kině.Před premiérou jsem stihl přečíst předlohu abych pronikl do nového světa a o to víc jsem nadšen z výsledku,i když jste nečetli předlohu,vůbec to nevadí,pač Villeneuve s tím počítá a vše vám vysvětlí a naopak čtenáři předlohy ocení pomrknutí do budoucna.Nejlepší kinozážitek,za posledních pět let a ano můžu říct, že ve filmu vše skvěle funguje - představení příběhu, postav a rodů, zlo v popředí tahající za nitky, skvělý vizuál a samozřejmě nehostiná planeta Arrakis.Duna je prostě masterpiece a těším se na další díl,pač příběh bude ještě hodně zajímavý.